Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Wskaźnik paliwa odlicza zużycie podczas jazdy na LPG

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post Wskaźnik paliwa odlicza zużycie podczas jazdy na LPG

    Mam taką małą zagwozdkę:

    Od jakiegoś czasu wskazówka od Pb jedzie w dół, jakbym jechał na benzynie, podczas gdy spala się podtlenek LPG. Przykładowo mam 30 l w zbiorniku benzyny, ruszam w trasę i po 200 km zapala się rezerwa. Przez ten czas jazda na LPG. Mogę wyłączyć zapłon i włączyć ponownie i wskazanie wróci do stanu faktycznego, ale znów zacznie odliczać zużycie benzyny zamiast stać na tym samym poziomie. Menu pod zegarami pokazuje coś w stylu 0/30 0/30. Czyli widzi te 30 l, ale nie tak jak trzeba. Miał ktoś taki kłopot? Dodam, że niedawno zmieniałem pompę paliwa (VDO), ale problem nie pojawił się od razu po wymianie, lecz po jakimś miesiącu.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Bmw tak ma oblicza zurzycie paliwa z przebiegu i wskaznik tez jest z tym powiazany

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jak jechalem nad morze to mialem zatankowane 60 l w baku benzyny i zdziwiłem sie jak po jakis 400 km ciaglej jazdy zwrocilem uwage na wskaznik, pokazywal 20 l. Zjechalem z drogi zgasilem silnik i odpalilem ponownie i wrocilo z powrotem na 60 l (jechałem na gazie). Przynajmniej zagadka wyjasnila sie, a wtedy wyskoczylem z auta jak poparzony bo mysalem ze bak pier%#$ął
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 14-10-2017 o 16:20

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Moja zagadka jednak jeszcze niewyjaśniona. Bo przez poprzednie 80 000 km jeżdżenia na gazie wskazówka od paliwa nie opadała, kiedy jeździłem na LPG. Zaczęła tak wskazywać dopiero niedawno.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wstyd się przyznać ale też kiedyś miałem E38 z gazem (tak kupiłem :) ) niemniej jednak jadąc nad morze na gazie() wskazówka benzyny stała w miejscu.
    Ja myślę ,ze znów wszystko przez ten gaz bo jak by go nie było to wskazówka też by spadała ale nikt by się nad tym nie zastanawiał bo byłoby to oczywiste.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    U mnie w żadnej e38 jeżdżąc na gazie wskazówka od benzyny nie opadała.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    wskazówka od benzyny ma stac w miejscu i z lpg nie jest to powiązane,chyb,ze ktos próbował robic jakies mody

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Jak moze stac w miejscu jak przebieg maleje od tankowania i odlicznie dystansu tez maleje po czytajcie sobie jak bmw oblicza wskazania paliwa

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Jak moze stac w miejscu jak przebieg maleje od tankowania i odlicznie dystansu tez maleje po czytajcie sobie jak bmw oblicza wskazania paliwa
    Można czytać i czytać...w 740 z gazem wskażnik nie opadał w 728 którym zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów też nie opadał,w e34,e36,e32 też mi nigdy wskaznik benzyny nie szedł w dół jadąc na gazie.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez niestepne Zobacz posta
    Można czytać i czytać...w 740 z gazem wskażnik nie opadał w 728 którym zrobiłem kilkadziesiąt tysięcy kilometrów też nie opadał,w e34,e36,e32 też mi nigdy wskaznik benzyny nie szedł w dół jadąc na gazie.
    Potwierdzam co kolega @Niestepne napisał. Zawsze w moich E38 było tak samo w E34 też jak i w E32.
    Kolega @Prezesław też tak miał ale coś sie zpieprzyło i stąd jego pytanie więc nie mówcie ,ze to normalne zjawisko. Jak może wskaznik opadać jak poziom paliwa się nie zmienia i pływak w zbiorniku jest na tej samej wysokości ?
    Edit Jedyne co mi przychodzi do głowy to to ,że pompka przepompowująca paliwo między zbiornikami padła lub nie pracuje w czasie jazdy i paliwo powrotem wraca do drugiej komory. Hmmmm Tylko jakim cudem po ponownym włączeniu znów pokazuje właściwy stan w zbiorniku ?
    Ostatnio edytowane przez miro ; 15-10-2017 o 20:04

Podobne wątki

  1. [elektryka] Rozładowuje aku podczas jazdy
    Przez F75 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2016, 07:59
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 22:38
  3. Większe zużycie paliwa
    Przez stare_dobre_bmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:36
  4. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 09:37
  5. Wskaźnik paliwa szaleje.
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 16:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •