Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Czujnik AUC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz

    Post Czujnik AUC

    Witam Panowie. Na ostatnim zczytaniu błędów okazało się, że mam uwalony czujnik AUC. Jako, że u mnie w becii wszystko musi być na tip top postanowiłem go wymienić. Ku mojemu zdziwieniu na schemacie okazuje się, że e65 ma dwa takie czujniki o różnych numerach:
    a) 64 11 69 33 052
    b) 64 11 92 40 180

    Ktoś podpowie za co który czujnik odpowiada żebym wiedział jaki trzeba wymienić??? Wiem, że czujnik AUC przełącza nawiew na zamknięty obieg w momencie kiedy wykryje np. spaliny albo inne gazy zagrażające osobą przebywającym w środku autka. U mnie 100% nie działa bo nie raz jechałem za starym rozklekotanym dwudziestoletnim dostawczakiem który kopcił na czarno i wszystko dostawało się do kabiny. Mam również błąd w działaniu dodatkowej pompy wody i dlatego nie mogę korzystać z dobrodziejstw ogrzewania postojowego. Dlatego też, właśnie przed nadchodzącą zimą chciałbym zrobić z tym porządek. Czy jeden z tych czujników odpowiada za zamykanie obiegu a drugi współpracuje z pompą wody czy jak to jest???
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Też miałem ten dylemat, bo w 745i też są dwa czujniki AUC i nie wiedziałem gdzie jest ten drugi. Z tymi czujnikami jest dziwnie. Ani w E65 ani w obecnej F01 nie zamyka mi na zamknięty obieg i spaliny czuć w środku, więc albo słabo działają, albo szybko padają i komp tego nie widzi. Tak sobie myślałem, czy nie zacząć od ich wyczyszczenia, bo one zawsze uwalone są.

    Pompa wody to raczej oddzielny temat. Ona nie tylko służy do ogrzewania na zgaszonym silniku. Używana jest też do dogrzania silnika jak jest odpalony na zimno.

    Wklej błąd z opisem - się popaczy co i jak.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań

    Post

    Witam

    mam ten sam problem wywala mi na inpie że AUC sensor dzisiaj zdjąłem ten z wentylatora chłodnicy przeczyściłem wymieniłem filterek spryskałem styki preparatem do styków el. i nadal wywala mi błąd jak wchodzę we wskaźniki analogowe to zasilanie sensora na zapalonym silniku jest 13.3v a ten wskaźnik po prawej prawdopodobnie zmiany rezystancji startuje od 0 i rośnie po około 5 minutach jest na 2,7 i nadal rośnie więc zastanawiam się czy ten odczyt nie jest z tego drugiego sensora może lub jest to średnia z obu ??

    Co o tym myślicie ?? I gdzie w ogóle ten 2 sensor się znajduje ??

    Kolejna sprawa również mam błąd pompy dodatkowego obiegu jak w Inpie próbuje ją uruchomić próba i na wł silniku i na wył w ogóle nie ma reakcji po wykasowaniu błędu momentalnie pojawia się znowu tak jak by nie było z nią w ogóle łączności


    hosting zdjec

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 14-10-2017 o 17:11

Podobne wątki

  1. CO to za czujnik??
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 11:21
  2. czujnik ABS
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 13:44
  3. czujnik
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 22:30
  4. czujnik abs
    Przez co arti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •