Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wymiana Lamp przednich w E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar cziko1979
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    E32 740ia
    Skąd
    warszawa

    Post Wymiana Lamp przednich w E32

    Witam Wszystkich
    chce wymienić lampy przednie ale nie do końca wiem jak ? Czy trzeba ściągać zderzak ?
    ( jedni mówią że tak drudzy że nie )

    Nie chcę nic połamać a niestety nie mogę znaleźć instrukcji do wymiany lamp .
    proszę pomóżcie jakimś linkiem .


    Z góry dziękuję

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie ma potrzeby ściągania zderzaka. Odkręć i zdemontuj te plastikowe okulary/maskownice, a potem masz 4 wkręty od przodu, 1 od środka (o ile ktoś wcześniej go już nie odkręcił, a nie ze względu na kiepski dostęp, nie zakręcił z powrotem) i jeszcze jedna śruba na klucz 8 przy kierunkowskazie. I masz lampy w rękach.

    Tutaj msza filmik z E34, więc w zasadzie to samo.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar cziko1979
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    E32 740ia
    Skąd
    warszawa
    dzięki kolego . na Was zawsze można liczyć.
    z pozdrowieniami

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Nie za bardzo udało mi sie znalezc wątek a i nie widze opcji jak załozyc nowy ale do rzeczy.

    Czy macie jakiś patent na montaż świateł dziennych DRL w miejscu halogenów.
    Generalnie chodzi o to by je zastąpić ale tak by nie rzucały sie zbytnio w oczy po ich wyłączeniu wzgledem oryginału i wyglądały przyzwoicie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Kup modul drl i zrob jak wsszystkie bmw 30% drogowych

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    prosze Cię tylko nie drl w e32 jak to kurde będzie wyglądać po cholerę Ci światłą dzienne nie możesz na normalnych jeździć jak człowiek??

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Drogowe odpada, wygladac to bedzie dziwnie. Jest mało legalne zresztą.

    Mozna jezdzic na zwykłych ale zastanawiam sie nad czyms dyskretnym z drl.

    Opcja montazu takich led nad zderzakiem odpada.
    Ale co jak by zakupic porzadne led, odciać od góry z 2cm klosza przeciwmgielnego (jednoczesnie rezygnujac z jego funkcjonalnosci) i umiescić tam dobrej jakosci drl.

    Nie rzucało by cie to w oczy, a i tez nie wygladało jak choinka bo było by spasowane w miejscu fabrycznego halogenu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post

    Jacob81 - wytłumacz mi proszę po co Ci takie wynalazki? Serio pytam, widzę pełno aut ze "światłami do jazdy dziennej", ale niestety nie używa ich nikt z moich znajomych i nie mam możliwości zapytać. Po co ktoś właściwie chce montować takie światła w aucie? Moim zdaniem to bardziej dziadowanie niż ekonomia, bo chyba każdego normalnego człowieka stać na żarówki. Lampy się niszczą? Też na pewno nie w jakimś ogromnym tempie, a poza tym nawet kupno drugich to nie jest majątek...

    W ogóle jakoś drażnią mnie tacy kierowcy. Powinno to być jakoś unormowane, jakie ledy i gdzie można montować, bo to co wyczyniają niektórzy z tymi światłami to tragedia. Ledwo mrużące się ledy, gdzieś na dole zderzak - przecież to dla naszego wspólnego bezpieczeństwa masz być widoczny z daleka. A mózg człowieka już tak działa, że skoro wszyscy jeżdżą na światłach, to podświadomie szukamy świateł. Jak ich nie ma, to mózg w róznych sytuacjach może nie od razu zauważyć pojazd...

    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 13-12-2017 o 22:12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka

    Post

    Ile ludzi tyle opinii. Też nie wiem po co to ktoś montuje jak i tak bździ to gorzej niż postojówki, trzeba jeszcze za to zapłacić, zamontować, a potem wygląda jak wygląda. Markowe kosztują, ale świecą. Ale nie mój cyrk i nie moje małpy :P Najważniejsze, że dla właściciela pojazdu się podoba i go nie widać. A co do wyjęcia lamp to osobiście zdejmuję kratkę i wypinam reflektor z mocowań. Jest pewnie ryzyko, że coś się może połamać, ale jeszcze nic nie połamałem po kilku razach.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post

    jedyne sensowne wytłumaczenie jazdy na drl jest to aby nie wypalac ksenonu w starym aucie, wiadomo ze stare lampy wyładowcze niszczą reflektor itp, ale w e32? czy szkoda zwykłej zarówki? po co wygladac jak wiesniak? To chyba takie polskia "zawiść" każą mi jezdzic na swiatłacz, AAA zamotuje ledy i bedzie po mojemu, i nie bede właczal swiatel, ale ich oszukałem i wygrałem. Pamietam czasy jak 10 lat temu na swiatlach jezdzilo sie od października do marca czyli pol roku i nikt nawet nie myslal o diodach, po nowelizacji przepisów nagle wysyp ledów i innych udziwnień. Ha nawet pamietam akcje jak wprowadzono przepis jazdy to własciciel pewnego auta, nie pamietam juz jakiego zrobił zdjecie zapalonego swiatła, wydrukowal i nakleił na reflektor. Podziwiam za upór .



    update.

    znalazłem http://demotywatory.pl/4151362/Wydrukuj-sobie-swiatla

    ps.

    jedynie, JEDYNIE w e31 pomyslał bym o swiatlach drl aby nie otwierac lamp,
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 18-12-2017 o 00:31

Podobne wątki

  1. [karoseria] uszczelka lamp przednich
    Przez orzel_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 13:54
  2. Demontaz lamp przednich
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 17:52
  3. Polerowanie szkieł lamp przednich w e32
    Przez Marecki7er w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 11:35
  4. Ramki lamp przednich
    Przez tuczi77 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 19:22
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •