Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Tarcze hamulcowe kraft

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Krzywy191 Ty naprawdę twierdzisz ,że w E65 Maxgear wytrzyma i się nie pokrzywi ????
    Jest w ogóle dostępny do tego modelu???

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post

    do e65 730 jest dostępny, indeks 19-2525 a czy się nie pokrzywi, kto to wie, ATE tez może się pokrzywić, ale jak bym zakładał do siebie to bym takie założył, jak na razie w moim x5 4.4 jeżdzą i nic się nie dzieje. Z dużymi i szybki autami jest roznie i ciężko cos mieć 100%pewnosc, w sumie nigdy nie ma 100%. Ja wiem jedno ze za tą kase na pewno nie kupi się nic lepszego. A jeżeli chodzi o max geara to tylko klocki tarcze i sprężyny. Nic więcej, reszta to badziew, zawias, czujniki, zarowki i inne elementy to szajs porównywalny z Kraftem czy hartem , wiadomo -towar bredowy. Ale hamulce polecam w 100%.
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 19-10-2017 o 14:34

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    do e65 730 jest dostępny, indeks 19-2525 a czy się nie pokrzywi, kto to wie, ATE tez może się pokrzywić, ale jak bym zakładał do siebie to bym takie założył, jak na razie w moim x5 4.4 jeżdzą i nic się nie dzieje. Z dużymi i szybki autami jest roznie i ciężko cos mieć 100%pewnosc, w sumie nigdy nie ma 100%. Ja wiem jedno ze za tą kase na pewno nie kupi się nic lepszego. A jeżeli chodzi o max geara to tylko klocki tarcze i sprężyny. Nic więcej, reszta to badziew, zawias, czujniki, zarowki i inne elementy to szajs porównywalny z Kraftem czy hartem , wiadomo -towar bredowy. Ale hamulce polecam w 100%.
    Kumpel do Astry z harta założył tarcze i byłem w szoku jak dobrze to hamuje :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Ja mam rotingery nawiercane i szczerze mówiąc dupy nie urywają

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    Ja mam rotingery nawiercane i szczerze mówiąc dupy nie urywają
    Kiera drga czy hamulce gumowe ?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No proszę...Dzięki @Niestepne. Właśnie takie konstruktywne wypowiedzi podparte doświadczeniem bardzo szanuję. A8D2 to kawał fury i swoją wagę ma więc skoro tam dawały radę więc czemu nie.
    Ile kilometrów na nich zrobiłeś ? Po autostradzie latałeś na nich ?
    Około 18 tysięcy latałem po autostradach nie było z nimi problemu miałem nawet pamiętam kilka hamowań z około 200 prawie do zera i wytrzymały...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Szybko się grzeją i hamulec gumowy ale podejrzewam że trzeba porządnie odpowietrzyć układ bo poprzednik wymieniał pompę DSC.
    Sam system DSC działa bez zarzutu ale czuję że nie zostało to porządnie odpowietrzone bo jeżdżąc E65 czuje znaczną róznicę. W E38 muszę używać siły a E65 sama masa mojej nogi powoduje mocne hamowanie.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Więc jako tako, powodów aby oskarżyć same tarcze Rotingera niema .. Są proste i nie biją ? ....

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kolega zalozyl w volvo xc90 caly przod z textara, pokrzywilo mu po 4tys km, pojechal do ASO aby zalozyc oryginal. Powiedzieli ze nie ma sensu robic samego przodu bo jak hamulce to komplet, zalozyli nowy przod, nowy tyl + reperaturki zaciskow, zaplacil chyba z 3tys i juz jezdzi tak z rok czasu i jest OK, moze cos w tym jest...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    A czy ludzie mają świadomość jak powinno się postępować po wymianie tarcz hamulcowych? Przez pierwsze 200km nie powinno się gwałtownie hamować tarcze muszą się odpowiednio ułożyć i dotrzeć. Ile osób robi tak, że zakłada byle gówno i pierwsze co to w pędzel bo trzeba sprawdzić jakie super heble kupiłem a potem się dziwi czemu biją i są pokrzywione. Druga sprawa montaż. Nie wolno stosować żadnych past miedzianych lub innych specyfików pod nowe tarcze bo to jest też ogromna większość przypadków uszkodzenia tarcz. Nowe tarcze po montażu powinno się dokręcić za pomocą odpowiednio krótkich śrub by docisnąć tarczę do piasty i sprawdzić czujnikiem zegarowym bicie. Zdarza się że powierzchnia piasty jest źle wyczyszczona i nawet najbardziej droga i perfekcyjna tarcza ułoży się niewłaściwie. Ilu mechaników tak robi? Ktoś powie przesada. Zgadzam się bo na pierwszym montażu nikt tak nie robi ale ile osób wymienia tarczę razem z nowymi piastami i łożyskami?

Podobne wątki

  1. Tarcze hamulcowe - Tył
    Przez Wierny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 08:35
  2. [hamulce] tarcze hamulcowe tyl
    Przez oizo_pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 08:17
  3. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  4. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •