Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: upgrade/ modyfikacja systemu audio- dołożenie wzmacniacza

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    Bez problemu wchodzi.
    Mam wersje przedliftową i poliftową i końcówki są takie same na oko. Są tylko inne płytki.
    Wzmaki LCI też są zniszczalne, w moim LCI już robiłem końcówki a jest z 2008roku.
    Ile zabieg wymiany końcówek i czy masz jakieś namiary kolega potrzebuje zrobić

    Ponawiam pytanie
    Gdzie podpiąć wzmacniacz subwoofera w zwykłym hifi ?
    Jeśli jest w bagażniku wzmacniacz hifi może bezp do niego zamiast ciągnąć kable od subow pod siedzeniami?

    https://youtu.be/BwDrBet4Q4s
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 25-02-2018 o 10:30

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Kupiłem wzmacniacz 2-kanałowy HIFONICS Titan TX400 400W RMS



    oraz skrzynie Bass refleks GROUND ZERO z subwooferem 400W RMS



    Skrzynia będzie robiona nowa

    Szeroka i krótka żeby ją "przykleić" do ściany za fotelami w bagażniku , głównie chodziło mi o subwoofer ale na początku będzie taka jaka jest.

    Głośniki w drzwiach i w tylnej półce pod szybą zasilane są z ASK.

    Z ASK wychodzi również sygnał do subwooferów pod siedzeniami jednak najpierw biegnie do wzmacniacza w bagażniku dopiero wtedy do subwooferów.

    Tutaj też chcę wlutować się w kable sygnałowe przed wzmacniaczem jako sygnał do wzmacniacza subwoofera.


    Kable sygnałowe kupię jak najlepiej ekranowane, narazie szukam.

    Kable zasilające będą 50mm2
    Akumulator jest 95 ah AGM i do tego na miejscu w bagażniku więc kable będą około 1m może mniej.

    Zarobione będą w następujący sposób




    Bezpiecznik na kablu zasilający będzie 100A


    Kable do subwoofera też będą krótkie o przekroju 2x2.5mm2
    (wg tabeli 400W RMS jest graniczne między kablem 2x1.5mm2 a 2x2.5mm2 jednak biorę grubsze z drobnej linki 100% miedź)




    Podpowie ktoś może jak sprawdzić standardowym miernikiem które kable biegnące do oryginalnego wzmacniacza subwooferaów pod siedzeniami będą sygnałowymi?

    Warto kupić te kable?
    KICX RCA05





    Lutować rca do kabli sygnałowych wychodzących z ASK do oryginalnego wzmacniacza subwooferów pod siedzeniami czy zastosować inne rozwiązanie?
    Pociągnąć sygnał z głośników w tylnej półce pod szybą nie będzie trzeba ich szukać przy wzmacniaczu i będzie problem z remote też z głowy.

    Hollywood Energetic HLC-3



    Wysokiej jakości 2-kanałowy konwerter obniżający sygnał głośnikowy z radioodtwarzacza do poziomu wejść RCA dla zewnętrznego wzmacniacza. Umożliwia podłączenie radioodtwarzacza, który nie posiada wyjść RCA (CINCH) do zewnętrznego wzmacniacza mocy. Konwerter posiada płynną regulację poziomu sygnału wyjściowego, wyjście Remote dla wzmacniacza oraz filtr zakłóceń z separacją składowej stałej (DC). Aluminiowa obudowa dodatkowo ekranuje przed zakłóceniami z zewnątrz.

    Płynna regulacja sygnału wyjściowego, oddzielnie dla kanału lewego i prawegowyjście

    REMOTE TURN ON/OFF - układ do załączania i wyłączania zewnętrznego wzmacniacza mocyprzeznaczony dla radioodtwarzaczy o maksymalnej mocy wyjściowej do 2x50W2 wyjścia RCA (kanał lewy i prawy)

    Konwerter może być zamontowany w pobliżu radioodtwarzacza, głośników lub bezpośrednio przy wzmacniaczu, o ile nie występują w tych miejscach inne urządzenia lub instalacje, będące źródłem silnych zakłóceń elektrycznych.


    Mam już kable bezpiecznik i konwerter
    Będzie problem z remote z głowy.

    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 03-03-2018 o 08:46

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Po co takie przekroje przewodów do tej pierdziawki?
    Aku masz w bagażniku i zapewne 16mm^2 wystarczy.
    Poza tym, bezpiecznik zmniejsz do wartości jaką masz na wzmacniaczu. On ma chronić samochód, a nie sprzęt


    Jeśli masz system Hifi to Remote znajdziesz przy wzmacniaczu na suby(bodaj biały przewód)
    Tak czy siak polecam użyć konwertera sygnału, najlepiej takiego, który ma transformatorki w środku.
    Sygnał do wzmacniacza na suby jest symetryczny i w zasadzie taki sam wychodzi na subwoofery. Potrzebujesz w tym momencie zrobić desymetryzację.

    We wtyku wzmacniacza są 4 pary skrętek. 2 cieńsze to sygnał z ASK, dwie grubsze to wyjście na głośniki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Nie mam zielonego pojęcia o car audio wiec moje pytanie moze nie na miejscu ale nie dało by rady podpiąć jakichś lepszych głośników basowych w bagażniku bezpośrednio do wzmacniacza hifi?

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Głośniki z bagażnika nie przebiją się do wnętrza
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Po co takie przekroje przewodów do tej pierdziawki?
    Aku masz w bagażniku i zapewne 16mm^2 wystarczy.
    Poza tym, bezpiecznik zmniejsz do wartości jaką masz na wzmacniaczu. On ma chronić samochód, a nie sprzęt


    Jeśli masz system Hifi to Remote znajdziesz przy wzmacniaczu na suby(bodaj biały przewód)
    Tak czy siak polecam użyć konwertera sygnału, najlepiej takiego, który ma transformatorki w środku.
    Sygnał do wzmacniacza na suby jest symetryczny i w zasadzie taki sam wychodzi na subwoofery. Potrzebujesz w tym momencie zrobić desymetryzację.

    We wtyku wzmacniacza są 4 pary skrętek. 2 cieńsze to sygnał z ASK, dwie grubsze to wyjście na głośniki
    Takie akurat trafiłem kable 100%miedź już zarobione za parę groszy więc wziąłem.

    Mogę wlutować chinch do tych dwóch cienkich skretek i zrezygnować z konwertera czy jednak go podpiąć?

    Nie bardzo wiem o co chodzi z tą desymetryzacją...
    Piszą o tym na elektrodzie ale to dla mnie czarna magia.

    Tam już są tylko niskie tony dla subow czy niskie dopiero wychodzą z tych grubszych skretek do ślubów?

    Gdzie to podłączyć żeby było ok?
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 05-03-2018 o 21:15

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    twin7 osobiście użyłbym tak czy siak konwertera hi-low. Obojętne czy podłączysz go do sygnału z ASK czy do wyjścia wzmacniacza.
    Po prostu poziom sygnału jest tylko inny, ale w wielu przypadkach jest wystarczający.


    Jako ciekawostkę dodam:
    - pobierz sygnał, poprzez konwerter, z przewodów sygnałowych z ASK
    - zasil dokupionym wzmacniaczem subwoofery pod fotelem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cursor te suby pod siedzeniami maja jeszcze jakiś potencjał?
    Ile w ogóle mają W RMS?
    Podepne je jak radzisz tylko jeśli mają faktycznie jeszcze zapas to mogłem wziąć 4 kanałowy wzmacniacz żeby ten sub w bagażniku jeszcze dać bo lubię konkretny bass.
    Jak kupowałem to auto byłem zielony z BMW
    Teraz wziąłbym z L7 plus sub i byłaby potęga.
    Narazie się motam bo jeszcze z rok pewnie nim pojeździe i chce coś poprawić po kosztach.

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wzmacniacz z Hifi generuje maks 25W RMS przy normalnych wartościach zniekształceń.
    Moc 40W przy 2ohm jest podawana przy zniekształceniach na poziomie 10%, a to bardzo dużo.

    Logic 7 będzie generować maks 35-40W(producent podaje 70W przy zniekształceniach 10%, ale jest to tylko na chwilę, później muszę doładować się kondensatory)

    Użycie normalnego wzmacniacza, z normalną przetwornicą, dającego realnie 2x50W przy 4ohm, da moim zdaniem wyraźną różnicę.

    Suby z systemu Hifi mają impedancję 2ohm, więc wzmak dwukanałowy spokojnie wystarcza. Wzmak 2x50W RMS przy 4ohm, wygeneruje ok. 70-100W przy 2ohm

    U Drato użyłem wzmacniacza 2x100W RMS przy 4ohm(suby z logic mają impedancję 4ohm). Efekt jest sporo lepszy niż na oryginalnym. Słychać, że wzmak trzyma głośniki za gębę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Dzięki za info cursor
    Będę działał jak wrócę do PL w sobotę
    Dokupie wzmacniacz 2x50W RMS
    Tamten oryginalny od subow wywalić czy zostawić podpięty?

Podobne wątki

  1. [audio/video] Modyfikacja audio w e32 - szukam porad, sugestii ...
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 12:51
  2. [audio/video] e38 - jak podlaczyc dodatkowy wzmacniacz do ori bmw systemu audio
    Przez klocekpila w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 11:16
  3. [audio/video] e 38 rozbudowa audio podłączenie wzmacniacza
    Przez mati-e28 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 08:43
  4. [ elektronika] dołożenie systemu kontroli trakcji
    Przez DAN V8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 01:05
  5. [audio] mongooes - modyfikacja audio
    Przez mongooes w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •