Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 78

Wątek: BMW e65 745i vs 750i

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP

    Post

    Stary, Opel ... Toyota - no powiedzmy Toyotę Crown jeszcze okey ale reszta ? WTF :D jedyne na co polecam Ci wymienić E65 to Lexus LS 2006+. Tylko te auta mają często duże przebiegi 300k-400k bo są jednymi z ostatnich niezaje**walnych aut klasy premium. Silnik ? Czy to będzie 5.0 hybryda czy 4.6 (wtrysk bezp.) każdy jest zajebisty z tym, że nie ufałbym hybrydom choć nie znalazłem złych opinii na ich temat jednak skrzynia CVT... Sam nie wiem... Wersja 4.6 ma 8-mio stopniowy automat (gdzie było BMW w 2006/7 ? xD). O spasowaniu wnętrza oraz jego jakości w stosunku do BMW nie wypowiem się bo właściciele E65 się obrażą(te małe skośnookie rączki to potrafią jednak coś dobrego zrobić) - jedyne na co warto zwracać uwagę przy zakupie to zawieszenie (amortyzatory) bo raczej zostaje tylko regeneracja patrząc po cenie nowego amora w ASO :D Dodatkowo większość mechaników nawet przy wymianie klocków hamulcowych powie "ło panie ja nie wiem co to je to będzie cena x3 bo będę się uczył na pana aucie" << choć za uczenie się powinno się płacić a nie kasować ale co ja tam wiem :D
    Ciekawostką jest jeszcze Hyundai Equus ale info brak na jego temat.

    Piszę to jako osoba, która NIE NAWIDZI japońskiej motoryzacji ale patrząc na to co się dzieje z Europejską i "pseduo japońską" wybór wydaje się jasny... A szkoda.

    A tak poza tym, jak E65 nie sprawia Ci problemów to trzymaj i lej na to co mówią inni - cytując Arnolda Schwarzeneggera "Gdybym słuchał innych dzisiaj siedziałbym w Alpach i jodłował".

    Pozdro :D

  2. #62
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    jedyne na co polecam Ci wymienić E65 to Lexus LS 2006+.
    Ja się dużo motałem, czy by nie zmienić na LS600h, ale po pierwsze - części koszmarnie drogie, mały wachlarz zamienników, nawet używki są bardzo drogie i do tego jest ich mega mało. Informacji w necie tyle, co nic - rozwalone tylko bardzo ogólne przypadki, a ogólna opinia "Lexus się nie psuje"... Ta... Jasne... Moim zdaniem po prostu jest mało rozpracowany i mało popularny - przez to odsetek forumiarzy jest niewielki = mniejszy zasób wiedzy. Honda, Toyota, czy Mazda ponoć też jest z tych najbardziej niezawodnych, a fora uginają się pod wątkami.

    Hybryda - padnie coś i tylko ASO, bo nikt praktycznie tego nie ogarnia (choć jak się zapytasz, to twierdzą inaczej). Uzysk w mieście może i jest, ale na trasie już nie. Auto waży dobre chyba z 300kg więcej przez baterie, przez co przepija wszystkie oszczędności :). Dobrym przykładem jest tutaj też S400Hybrid W221 - auto można naprawdę bardzo tanio kupić. Jest jeszcze kwestia kosztu baterii jak w końcu się skończą, a w 12 letniem aucie masz na to bardzo duże szanse, że wyłapiesz wymianę za swojej kadencji.

    Skrzynia bezstopniowa jest już słynna i dobrze rozpracowana w Audi - każdy chyba wie, że Multitronic kupuje się tylko w salonie do auta, które za 3 lata najlepiej oddać. DSG już znacznie lepiej sobie radzi z niezawodnością. W Lexusie się oczywiście "nie pasuje" (... a świstak siedzi i zawija...). Każde auto ma jakieś wady wrodzone, ale ciężko je wyłowić w przypadku Lexa, bo wiedzy mało.

    Ogólnie, zbyt rzadkie auto, żeby się w nie pchać, jeśli nie planujesz serwisować auta w ASO (swoją drogą, wrocławskie ma całkiem normalne ceny). Równie dobrze można kupić Maserati Quattroporte - ceny utrzymania są podobne. Dla posiadaczy aut z półki e65 raczej Lexus, czy Maserati jest bardzo drogą i problematyczną alternatywą. Chyba, że masz naprawdę spory budżet na auto, ale wtedy nie kupujesz 12-letniego auta. Ewentualnie możesz mieć żyłkę "odkrycy" i godzisz się na podjęcie ryzyka bycia "pierwszym przypadkiem tej awarii w Lexusie" :).

    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    jedyne na co warto zwracać uwagę przy zakupie to zawieszenie (amortyzatory) bo raczej zostaje tylko regeneracja patrząc po cenie nowego amora w ASO :D
    Jest jeszcze zamiennik od Arrot'a w cenie podobnej, co miechy do A8 D3 (ok. 4.400zł/szt).

    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    O spasowaniu wnętrza oraz jego jakości w stosunku do BMW nie wypowiem się bo właściciele E65 się obrażą
    Chyba pomyliłeś forum :). Nie wiem jakie kompleksy trzeba mieć, żeby się obrażać z powodu "lepszości", czy "gorszości" posiadanego auta. Nikt z nas nie idealizuje ani e65 ani ogólnie BMW. Wszyscy jesteśmy świadomi, że jakieś tam niedociągnięcia są; jednym przeszkadzają bardziej, innym mniej, a dla niektórych pewne rzeczy w ogóle nie mają znaczenia.


    Lexus LS w porównaniu z e65 to raczej kwestia gustu, ale ogólnie Lexus jest znacznie świeższy i ładniejszy (w końcu jest to porównanie nowego modelu z faceliftingiem), wersje dostępne na rynku są lepiej wyposażone, więc łatwiej znaleźć "fajną wersję", tyle, że, mówiąc w przenośni "w kolorach przebierać nie można". Pod uwagę trzeba jednak wziąć, że ceny Lexusa są na poziomie F01, więc raczej bym w tej półce porównywał, bo nikt nie kupuje auta "za rocznik", tylko "za pieniądze". Lexus wozi się dosyć drogo na rynku. Faktem jest jednak, że wersja Wellness jest wyposażona meeega z tył.

    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    ... bo są jednymi z ostatnich niezaje**walnych aut klasy premium.
    Z tego, co pamiętam, to według rankinów najbardziej niezawodnym autem premium jest VW Pheaton. Jak z jego niezawodnością jest, każdy wie (nie to, że krytykuję, tylko po prostu wiadomo, że jakieś tam wady ma, a to też dzięki temu, że napęd dzielony jest z A6 i A8, co rozszerza gamę przypadków i rozwiązań).

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    No do chin mnie niestety nie przekonasz
    Nawet nie próbuję, a wręcz sam się nawet zastanawiam kiedy się na nich przejadę.

    Cytat Zamieszczone przez mrogal Zobacz posta
    i mam kupić nowego opla, albo jakąś toyotę...??? mniej problemów ponoć?
    ale ja nie mam problemów :) i oby tak dalej ;)
    ... ile ja się musiałem nasłuchać, że ileż to będę miał kosztów i problemów jak powiedziałem znajomym, że kupiłem e65 i że lepiej sobie 15-letniego Passata B5 max. 100.000km przebiegu kupić za 2x wyższe pieniądze, niż średnia rynkowa.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 23-11-2017 o 18:58

  3. #63
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Pięknie to wszystko ująłeś . Nic dodać nic ująć.

  4. #64
    Początkujący Użytkownik Awatar mrogal
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    15
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    Pasłęk

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    A kto Cię tu dołuje ? Trzeba coś z tym zrobić :)
    nie nie, nie TU
    forum jest "całą moją podporą" aby pozostać z tym autem, ciągle mnie zaskakuje pozytywnie a już trochę km nalatałem
    żal byłoby mi sprzedać po prostu

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    ... ile ja się musiałem nasłuchać, że ileż to będę miał kosztów i problemów jak powiedziałem znajomym, że kupiłem e65 ,,,,
    dokładnie to samo słyszę.....
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Pięknie to wszystko ująłeś . Nic dodać nic ująć.

  5. #65
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No to wszystko wyjaśnione.

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Cześć,

    HTN - oczywiście troszkę w żartach napisałem o tym wnętrzu z e65 :D Sprawa na forum wiadoma - już nie raz były tematy z LS'em, A8, Phaeton'em, S-Klasa, XJ'tem itp. :D

    Ogólnie dlaczego napisałeś jedynie o LS600h ? Jest jeszcze (i z reguły) LS460 na bezpośrednim wtrysku. Nie jest aż tak skomplikowany i drogi jak hybryda :( Tak czy siak droższe od E65 jest i nie ma co dyskutować :D

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    ... ile ja się musiałem nasłuchać, że ileż to będę miał kosztów i problemów jak powiedziałem znajomym, że kupiłem e65 i że lepiej sobie 15-letniego Passata B5 max. 100.000km przebiegu kupić za 2x wyższe pieniądze, niż średnia rynkowa.
    Hahaha, jak ja kupiłem Phaetona to myślałem, że będę musiał kolegów zmienić, bo słuchać tego nie mogłem :D
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    Ogólnie dlaczego napisałeś jedynie o LS600h ? Jest jeszcze (i z reguły) LS460 na bezpośrednim wtrysku. Nie jest aż tak skomplikowany i drogi jak hybryda :( Tak czy siak droższe od E65 jest i nie ma co dyskutować :D
    Napisałem o 600h, bo akurat takie coś chciałem kupić. Te przednie lampy wyglądają obłędnie, a występują one tylko i wyłącznie w hybrydzie.

    Co do LS460, to sprawa wygląda trochę lżej z racji tego, że ktoś to jakoś tam naprawi, ale jest to również poziom skomplikowania E65, a wiadomo, że nie każdy potrafi się tym zająć.

    Moje zdanie o Lexusie jest jak najbardziej pozytywne, tyle, że porównywałem sobie ceny jakiś części i o ile jakieś tam wahacze, klocki, czy tarcze się do tego kupi, a ceny są normalne, to jednak nie ma takiego wachlarza, jak do BMW oraz nie sprzedaje tego tak dużo sklepów. Po drugie, jakieś części rzadko wymieniane, ale jednak zawsze coś tam może się trafić, już są bardziej problematyczne - padnie skrzynia, przegub, czy jakiś moduł i nie jest tak prosto go znaleźć. Dla przykładu, półoś do BMW kupiłem za 100zł sztuka używka, a jakbym chciał dać 400zł, to wybór jest na kilka stron eBay; do Lexusa używka jest już za 444 euro i są tylko dwa ogłoszenia. Tak samo jest z używaną skrzynią biegów, pktóra kosztuje chyba coś pod 3.000 euro, gdzie do e65 kupisz ją za połowę tej kwoty i jest wybór spory. Sprzęgło hydrokinetyczne w zasadzie jest niedostępne poza ASO, jakbyś chciał nowe. Tak samo przekładnia kierownicza, czy któraś ze zwrotnic, wał, most czy nawet jakieś elementy blaszane. Podporę wału też nie wszędzie kupisz. Lampy do LS600h też kosztują fortunę jako używane - chyba coś koło 8.000zł za dwie sztuki.

    Zrobiłem sobie taką bardziej wnikliwą analizę cen i dostępności, po czym zniechęciłem się trochę do Lexusa. Być może nie mam dobrego źródła, a może szukać nie potrafię; nie zmienia to faktu, że akurat e65 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło w cenach utrzymania. Ceny części nie powodują efektu, jakby ktoś mi gorące żelazko do dupy przystawił, a niestety w przypadku Lexusa najpierw trzeba się naprawdę sporo naszukać, zasyczeć na widok ceny, następnie zapłacić, bo nie ma alternatywy.

    Trzeba być po prostu świadomym takich rzeczy przed zakupem. Między innymi z tego powodu wybiłem sobie z głowy Maserati Quattroporte, czy nawet Panamerę, która też jest bardzo droga.

    Inna kwestia, to że nie masz tak powszechnych tips&tricks jeśli chodzi o serwis Lexusa. Jak zapytasz na forum, to powiedzą, że czegoś takiego nie ma jak jazda adaptacyjna po wymianie oleju w skrzyni, czy jakieś inne adaptacje, np. przepustnicy. W BMW jest dużo ludzi, to kopią w wiedzy i coś tam wynajdują, a następnie się dzielą. Stąd my wiemy nawet np. jak sobie mechatronika przeserwisować i czy, po co i jakie są skutki wyciągnięcia klap wirowych w dieslu. Znajdź takie coś dla Lexusa. Nie ma co przy tym liczyć, że mechanik to będzie wiedział.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 24-11-2017 o 10:23

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Inna kwestia, to że nie masz tak powszechnych tips&tricks jeśli chodzi o serwis Lexusa. Jak zapytasz na forum, to powiedzą, że czegoś takiego nie ma jak jazda adaptacyjna po wymianie oleju w skrzyni, czy jakieś inne adaptacje, np. przepustnicy. W BMW jest dużo ludzi, to kopią w wiedzy i coś tam wynajdują, a następnie się dzielą. Stąd my wiemy nawet np. jak sobie mechatronika przeserwisować i czy, po co i jakie są skutki wyciągnięcia klap wirowych w dieslu. Znajdź takie coś dla Lexusa. Nie ma co przy tym liczyć, że mechanik to będzie wiedział.
    Nikt z użytkowników Lexusa tego nie wie, bo wiedzieć nie musi. To po prostu jeździ i się nie psuje

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Hehehe, jasne :). "Tylko tankować i jeździć". W Lexusie nawet przepływomierz się nie zakurza, cewki nigdy nią padną, zmienne fazy są kompletnie bezobsługowe, konwerter jest wieczny, a oleju w skrzyni się nie wymienia, że już nie powiem, że mogłaby kiedykolwiek szarpnąć. Akumulatora nawet wymieniać nie trzeba, "bo japoński". Nic tylko Lexusem jeździć. Tak, jak mówiłem - Lexus jest zbyt rzadki, żeby było o nim dużo wiadomo. Do tego jest dosyć drogi, przez co jeszcze bardziej ogranicza grono "forumowych" posiadaczy. O jakości BMW, Audi i Mercedesa na forum Hyundai'a też krążą legendy .

    Kiedyś może kupię, to sprawdzę jak to faktycznie jest, bo auto bardzo mi się podoba.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 25-11-2017 o 09:56

Podobne wątki

  1. [pozostale] E65 benzyna z jakim silnikiem 735i,745i,750i ? Prosze o pomoc
    Przez maximart w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 16:26
  2. E65 745i
    Przez Maikel w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 15:57
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 11:41
  4. Tarcze i klocki hamulcowe z E32 750i do E38 750i
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •