Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problemy po wymianie rzozrzadu BMW E65 740i dymni i szarpie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin

    Post Problemy po wymianie rzozrzadu BMW E65 740i dymni i szarpie

    Dzisiejsze popołudnie poświeciłem na przeszukanie forum. Tematów o dymieniu , odmach i uszczelniaczach jest sporo , ale nie znalazłem odpowiedzi
    zacznę wiec od początku
    Od jakiegoś czasu przy odpaleniu słychać było przez chwile dziwny dźwięk, oddałem samochód do warsztatu, który niby ma pojecie na temat marki BMW.
    Diagnoza wyciągnięty łańcuch (170tys oryginalny przebieg) , wymiana na nowy i sie zaczęło .
    Samochód (stal 3 tygodnie w warsztacie policzone 70 roboczogodzin na wymianę -jakoś sporo według mnie) po wymianie rozrządu (do którego silnik był unoszony do góry nie wiem czy to bylo konieczne ???) zaczął okropnie dymić i brać 1l oleju na 300 km . Przed wymiana dolewałem raz na jakiś czas 0.5 l na jakies 2-3 tys i dymek był minimalny . Teraz ruszając na światłach kupa dymu za mną . Aż wstyd jeździć autem . Dwa dni po odebraniu auta wpadło w tryb awaryjny (myślałem ze nie podjadę pod wiadukt gaz w podłodze auto jedzie 40 km/h nie przyspiesza ) zaprowadziłem do warsztatu wymieniającego rozrząd. Diagnoza jak dobrze pamiętam zacięty silniczek czy elektrozawór od vanosow . Wyczyszczony niby jakoś jeździ nie wywala żadnego trybu awaryjnego. Kolejna rzeczą jest skrzynia biegów która zaczęła szarpać przy zimnie biegów w gore i w dól (nie zawsze lecz bardzo często, przed wymiana rozrządu zdarzało się to od wielkiego dzwonu jak to sie mówi).
    Panowie nie jestem mechanikiem nie znam sie na tym wiec chciałem zasięgnąć od was jakieś porady . Czy według was to przypadek zwykły pech czy porostu mechanik który robił mój samochód coś źle złożył ???? Unosząc silnik do wymiany chyba musieli go odłączyć od skrzyni na fakturze z częściami jest pozycja ATF 320 1l x2 wiec musieli go dolać do skrzyni, czy może mieć to związek z pogorszeniem jakości jej pracy(może spróbować zrobić od nowa jej adaptacje ????) Następne pytanie co z tym dymieniem ???? czy zła wymiana rozrządu mogła być coś takiego spowodować(wydaje mi sie ze nie ) ??? Jeśli nie to czy to normalne ilości na uszczelniacze 1litr na 300 km ??? a może pierścienie olejowe się kłaniają ??? Nie jestem mechanikiem jak juz wcześniej napisałem ,wiec chce prosic wszystkich wszechwiedzacych którzy chca tylko pokrytykowac mnie nie pomożecie mi tym .
    Ostatnio edytowane przez bobson740 ; 22-09-2017 o 21:18

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    ATF 320 raczej wykorzystali do układu wspomagania. Czy wlali poprawnie - nie wiem, zależy, czy masz Dynamic Drive, bo wtedy powinni układ CHF11S uzupełnić.

    Co do dymienia, uszczelniacze miałeś już do zrobienia wcześniej, teraz objawy jeszcze się pogorszyły. Nie wiem w jakim warsztacie byłeś, ale jak był to jakiś marny, bez reputacji, to wydaje mi się, że te problemy mogły powstać przez przejażdżki jakiegoś bezmyślnego pracownika, który po prostu postanowił sobie uprzyjemnić marne życie i pokatować trochę Twoje V8 na jazdach próbnych. Spisałeś licznik przed oddaniem do warsztatu? 3 tygodnie to bardzo dużo czasu, mogło się z tym autem dziać naprawdę wiele.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    13
    BMW
    745
    Skąd
    Małopolska
    Miałem podobnie oddałem auto na diagnoze dziwny odgłos ma zimnym ,auto jeżdziło bez zastrzeżeń po trzech tygodniach odebrałem na lawecie,silnik chodził na cztery cylindry,xenon nie świecił,hamulców nie było, kilometrów przybyło 180, jednym słowem odebrałem trupa. Dane fachowca od bmw Krzywicki Wilczopole 147 Lublin, tel. 726739390,723831742

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Co do dymienia, też skłaniałbym się do tego co napisał Łukasz, że uszczelniacze już wcześniej musiały padać. Jak długo masz to auto?

    Co do vanosów, z autopsji wiem, że auto potrafi jeździć na wypiętym elektrozaworze i nawet ikonki check-engine nie wyrzucić na zegarach.

    Jak sprawdzałeś przebieg?

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Miałem podobnie oddałem auto na diagnoze dziwny odgłos ma zimnym ,auto jeżdziło bez zastrzeżeń po trzech tygodniach odebrałem na lawecie,silnik chodził na cztery cylindry,xenon nie świecił,hamulców nie było, kilometrów przybyło 180, jednym słowem odebrałem trupa. Dane fachowca od bmw Krzywicki Wilczopole 147 Lublin, tel. 726739390,723831742
    Janeek dane kontaktowe które podałeś sa do gościa który ci spartolił auto czy do gościa który wyciągnął je z tego ???
    Ostatnio edytowane przez bobson740 ; 23-09-2017 o 11:19

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Co do dymienia, też skłaniałbym się do tego co napisał Łukasz, że uszczelniacze już wcześniej musiały padać. Jak długo masz to auto?

    Co do vanosów, z autopsji wiem, że auto potrafi jeździć na wypiętym elektrozaworze i nawet ikonki check-engine nie wyrzucić na zegarach.

    Jak sprawdzałeś przebieg?

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

    auto mam jakieś 3 lata, przy zakupie pomagała mi firma SelectedBMW indywidualny wyjazd i sprawdzanie samochodów na miejscu . Historia w bazie BMW pokrywa sie z książka , przebieg wyskakujacych błędów pokrywa się ze wskazaniami licznika

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    Tak wiedziałem ze mam objawy początków uszczelniaczy . panowie gdzieś nie dawno czytałem wymianie uszczelniaczy w silniku innej marki + jakies nowe uszczelki (likwidacja wycieków) auto po wymianie kopciło jak przed okazało sie ze to pierścienie olejowe . nie chciał bym żeby u mnie okazało sie cos takiego . Są jakies metody od odróżnienia czy to uszczelniacze czy pierścienie ???


    Mógł by mi ktos napisac liste czesci ktore beeda potrzebne do wymiany uszczelniaczy ???
    (kiedyś czytałem to ale teraz nie widziałem tego postu )
    Ostatnio edytowane przez bobson740 ; 23-09-2017 o 11:26

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    110
    BMW
    E65 750i Individual + E30 318iCA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bobson740 Zobacz posta
    (do którego silnik był unoszony do góry nie wiem czy to bylo konieczne ???)
    To pal licho, trzeba jedną głowicę zrzucać :)

    Swoją drogą przy wymianie rozrządu nie wymienić uszczelniaczy jak już wszystko jest rozebrane to aż dziwne że warsztat nie proponował.
    EX: Audi 100 2.3 '84, Audi V8 4.2 '91, BMW E32 735iA '88, BMW E30 318i '90 Coupe, BMW E30 318i '94 Touring, BMW E65 745i '02
    JEST: BMW E30 318iAC '92, BMW E65 750i Individual '07

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    widocznie podobny warsztat z jakim Janeek mial do czynienia, no ale nic nie ma co tu plakac trzeba jakos doprowadzic samochod do uzywalnosci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    dobra panowie umowiony jestem na wymianę uszczelniaczy silnik będzie wyjmowany , co można przy okazji wymienić???

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 16:54
  2. [silnik] 728 B+g szarpie ,ciezko odpala po wymianie czujnika halla
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 11:03
  3. Problemy po wymianie czujnika wałka rozrządu
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 04:57
  4. problemy z odpaleniem..po wymianie swiec...benzyna!
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 12:26
  5. [mechanika] Po wymianie odmy, małe problemy.
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •