Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Brak ogrzewania strony kierowcy (ale nie do końca)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?

    Post Brak ogrzewania strony kierowcy (ale nie do końca)

    Witam

    Słowem wstępu napiszę, że czytałem o EZ. Oba EZ są gorące (oba węże również), pompka działa. Czyściłem panel klimatyzacji (czujniki temperatury) bez zmian. Nie grzeje strona kierowcy. Ustawiam od strony pasażera np. 24 i grzeje natomiast od strony pasażera chłodne, potem długo długo nic aż tu nagle od 30 stopni do 32 stopni nagle grzeje, czyli tak jakby EZ były sprawne ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Nikt z Was nic nie wie w tym temacie ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Może "jeż" ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Obroty dmuchawy bez problemu się zwiększają i zmniejszają na obu strefach więc to nie wina jeża

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Witam.
    Podłączę się do tematu, bo u mnie sprawa wygląda podobnie.
    Zawory zregenerowane, pompka działa, układ odpowietrzony, błędów w układzie nie ma, węże gorące a z lewej strony (góra, dół, środek i nogi pasażera z tyłu) leci lekko ciepłe, nawet jak jest nastawione 32 st. Z prawej przy 20 st. na szybę, nogi czy środek leci cieplutkie, po przestawieniu na 32 st. wrzątek. Przy regulowaniu temp. wyraźnie czuć jak wyłącza ciepłe przy nastawie 16 st. na klimatroniku. Po włączeniu odmrażania przedniej szyby, efekt jak wyżej z prawej wyraźnie cieplejsze. Na środkowej kratce, przy tej samej temp. z prawej leci dużo cieplejsze.
    Z moje strony brak pomysłów, jedyne co zamierzam zrobić to płukanie nagrzewnicy, oczywiści dam znać co i jak, ale może ktoś ma jakiś inny pomysł. Klapy pracują, słychać. Ewentualnie pokusiłbym się o zaglądnięcie w silnik klapy ciepłego z lewej strony i tu moja prośba o dokładniejsze wskazanie (fotka) lub chociaż w realoem na rysunku który to silnik.
    Pozdrawiam Robert
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 24-09-2017 o 13:25
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    @tgracing

    Zdemontuj środkową kratkę nawiewu (tą na desce rozdzielczej) podważa się do góry, następnie odkręć plastikową pokrywkę i masz widok klapek.

    Zastanawiam się czy to nie będzie wina uszkodzonego panelu klimatyzacji. Sprawdziłem już wszystko co było możliwe i w zasadzie zostało już tylko to. Dziwne dla mnie jest to, że Jak ustawię 32 stopnie z lewej strony to leci bardzo gorące, za chwilę zmniejszę na 30 stopni, nadal grzeje ale już nie aż tak, ustawiam następnie 28 stopni grzeje jeszcze mniej, grzeje tylko przez parę kilometrów, później znowu chłodne aż znowu ustawię 32 i sytuacja się powtarza. Nie wiem czy to nie coś z elektroniką.

    Spróbuję jeszcze w INPIE zrobić test panelu klimatyzacji. To chyba będzie w IHKA ? I
    Ostatnio edytowane przez hubabuba ; 24-09-2017 o 14:09

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Rozumiem, że te pod kratka odpowiadają za ciepło-zimno? Szkoda, że jak kiedyś wymieniałem podświetlenie pokrętła, to się nie przyjrzałem. A co do panela klimy, też o tym myślałem.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Tak o te właśnie chodzi. W moim przypadku ostatecznie wykluczyłem już silniczek klapek, elektrozawory i nagrzewnicę. Klapki normalnie się otwierają i zamykają przy ustawieniu zimno/ciepło przy kratkach na desce rozdzielczej. Przy 32 stopniach nie idzie wysiedzieć wewnątrz auta, tak daje gorąco jak w saunie. Coś się dzieje, że poniżej 32 stopni grzeje owszem, ale tylko przez kilkanaście minut, później samoczynnie leci chłodne powietrze. Spróbuję jeszcze zrobić ten test INPA. Można tam zobaczyć czy regulując temperaturę na panelu jednocześnie reguluje w INPIE, bo może w tym tkwi szkopuł, że panel swoje ale nie wysyła sygnału o zmianie temperatury. W każdym bądź razie sprawa jest co najmniej dziwna z racji tego, że albo jest chłodne powietrze albo gorące. Dzieje się coś, że nie ma pośrednich temperatur i w zasadzie płynnej regulacji.

    Co to są za czujniki na takich "metalowych cienkich wysięgnikach" wewnątrz środkowych kratek ? mają niebieskie bańki.
    Ostatnio edytowane przez hubabuba ; 24-09-2017 o 17:30

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Silniczek wymontowałem, działa bez żadnego problemu. Co do samego napędu, nie jestem w stanie pokręcić zębatką, żeby sprawdzić czy klapa otwiera na Max nawiew ciepłego. Jak silnik jest zamontowany to, nie słychać nic dziwnego, może w jednym momencie jest delikatne stuknięcie. Teraz nie wiem czy rozkręcać dechę, żeby dobrać się do napędu, czy spróbować przepłukać nagrzewnicę.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Zanim zaczniesz rozkręcać dechę to podmień z kimś panel od klimatyzacji.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Drzwi od strony kierowcy nie zamykają się.
    Przez Maciej17 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 23:04
  2. Brak nawiewu z górnych kratek od strony kierowcy
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 14:10
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 12:38
  4. 5hp30 brak wstecznego -ale nie do końca e32 740
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 09:55
  5. Wyciek oleju z silnika od strony kierowcy m60b40
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 07:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •