Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Nowicjusz wita wszystkich forumowiczów :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    5
    BMW
    W trakcie...
    Skąd
    Jawor

    Post Nowicjusz wita wszystkich forumowiczów :)

    Cześć wszystkim, jestem Artur, mam 22 lata, studiuję weekendowo informatykę i pracuję w tygodniu. Mimo młodego wieku i braku kilkudziesięciu tysięcy na koncie, które niewątpliwie pochłonie moje przyszłe BMW E38, od dłuższego czasu bardzo poważnie planuję zakup tego oto auta.

    Pomysł ten zrodził się około 5 miesięcy temu, gdy pewnego dnia w swoim liczącym ponad 20 tysięcy mieszkańców mieście, spotkałem jadące za mną czarne E38, które dostrzegłem w swoim lusterku. Nie wiedzieć czemu, zjechałem na pobocze pozwalając mu się wyprzedzić i zacząłem za nim jechać. Po prostu podziwiałem jego piękno, bo tak dopieszczone limuzyny widzi się naprawdę rzadko.

    Wiele lat temu, mój starszy brat był w posiadaniu E38 z silnikiem 2.8, niestety był to jeżdżący gruz, ale ile dał tyle miał. Już wtedy podobał mi się ten samochód, ale nie zwracałem na niego zbytnio uwagi, pewnie z racji tego jak wyglądał. Kolejnym faktem jest to, że na dolnym śląsku w mieście, w którym mieszkam, E38 widuję średnio raz w miesiącu i od razu aż micha sama się cieszy.

    Co do samego zakupu... Cały czas odkładam pieniądze, cały czas sprawdzam oferty. Konkretny model jaki mnie interesuje to poliftowy 4.4 w manualu, choć zdaję sobie sprawę, że będzie to ciężkie zadanie, niemniej jednak liczę się z tym, że będzie to duże wyzwanie na studencką kieszeń, ale jestem tak zdeterminowany, że myśl wzięcia kredytu nie jest mi obca. Idealną opcją byłaby już zamontowana instalacja LPG, a na samochód chciałbym przeznaczyć do 20 tysięcy, a resztę na naprawy, dopieszczanie itp., które to na pewno zajmą wiele lat i pieniędzy. Chcę, aby to auto było moim trzecim i ostatnim, biorąc pod uwagę w jakim absurdzie motoryzacyjnym przyszło nam żyć gdzie dookoła jest downsizing i szmelc, którego nie opłaca się nawet naprawiać. Wiem z doświadczenia swojego i dwóch braci, że BMW to naprawdę wdzięczne auta jeśli poświęci się im trochę czasu, uwagi i pieniędzy. W zależności od tego co będzie na rynku wtórnym, możliwe jest że pokuszę się na słabszą wersję silnikową i nawet wersję przedliftową, jednak nie chciałbym brać 2.8 żeby nie żałować ciągle złego wyboru i pluć sobie w brodę. A dlaczego manual? Jeździłem samochodami z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Obie lubię, obie sprawiają mi przyjemność, jednak myślę, że koszty serwisowania manualnej skrzyni biegów są dla mnie dogodniejsze, poza tym w niewielkim mieście, w którym mieszkam nie nawachluję się skrzynią biegów. Czas pokaże...

    Pytanie brzmi: skoro nie mam jeszcze pełnej gotówki odłożonej na samochód, dlaczego założyłem konto na forum? Odpowiedź mi: po to by się uczyć. Chcę poszerzać wiedzę z każdej możliwej dziedziny odnośnie serii 7. Chcę czytać o problemach i rozwiązaniach, z którymi borykali się ludzie. Chciałbym jak najwięcej rzeczy móc zrobić samemu, czasami metodą prób i błędów, nawet jeśli byłyby tego spore konsekwencje finansowe. Po prostu ogólnie mówiąc, chciałbym być chociaż w małym stopniu przygotowany na przyjście mojego największego motoryzacyjnego marzenia.

    Mam nadzieję, że za bardzo was nie zanudziłem. Tym, którym dotrwali do końca dziękuję za poświęcenie mi czasu. Do usłyszenia w następnych postach, cześć! :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar niedzwiedz78
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    48
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    wrocław
    Witka jak masz chęć pogadać o e38 i zobaczyć parę sztuk to zapraszam na spot Maxbimmera http://www.maxbimmer.pl/topic/32415-...comment-400682

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Witamy na forum!

    Masz bardzo zdroworozsądkowe podejście do zakupu. Tak trzymać. W budżecie, który chcesz przeznaczyć na zakup, powinieneś znaleźć coś zdrowego. Musisz być bardzo czujnym, bo E38 wkroczyło w wiek, gdzie o zadbane auto trudno, a o gruzów pełno na sprzedaż. Nie przekreślaj do końca automatycznej skrzyni biegów. Jak wszystko będzie porobione, to nie powinna sprawiać problemów. Niech koledzy, co są lepiej oblatani w temacie E38 powiedzą, ile droższy może być serwis (nie mówię o naprawach) automatu względem manuala.

    Na forum wiedzy o E38 jest od groma. Udanej lektury!

    pzdr
    Bartek

Podobne wątki

  1. [E65/66] jarekE65 Wita forumowiczów !
    Przez jareke65 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 12:18
  2. [E32] Hasy Wita Serdecznie Wszystkich Forumowiczów!
    Przez Hasy w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 09:20
  3. [E38] Nowicjusz wita nowych kolegow
    Przez szujram w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 19:53
  4. [E65/66] mrsiwek Wita forumowiczów
    Przez mrsiwek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 16:33
  5. [e32] Witam wszystkich jako nowicjusz.
    Przez krzpod w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •