Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: BMW e32 Historia Serwisowa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    3
    BMW
    e32
    Skąd
    Wyszków

    Post BMW e32 Historia Serwisowa

    Witam

    Jak myślicie czy w ogóle jest taka możliwość sprawdzenia jakiejkolwiek historii serwisowej samochodu jakim jest e32 z 1986 ???
    Chodzi o ustalenie orientacyjnego przebiegu,czy ma np 500 tys. czy może 1 mln.
    Samochód 11 lat w rękach kolegi,nie interesował się tym za bardzo a z racji tego że może ja będę następnym właścicielem bardzo mnie to ciekawi
    Może jest ktoś na forum kto świadczy takie usługi ???

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Jednym ze sposobów jest wycieczka do ASO.
    Ładnie się uśmiechniesz to może wydrukują historię auta, jeżeli coś zostało u nich w bazie.
    Z reguły są niechętni do takich zabiegów, ale warto spróbować.
    Kiedyś do swojej e32 dostałem taki wydruk. Zbyt wiele tam nie było, ale przebiegi, przy okazji których były wizyty były uwiecznione.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Można spróbować. O mojej E32 nie ma żadnej informacji w centralnej bazie BMW, natomiast otrzymałem sporo wydruków od serwisu Bawaria Motors, gdzie auto było serwisowane przez kilka lat.

    Poza tym na historię składa się mnóstwo faktur z lat 90-tych i 2000 - ch.

    Natomiast ostatnio kupiłem E36 z 1997 roku z bardzo bogatą historią serwisową do 2016 roku wydrukowaną z centralnej bazy BMW. Więc nie ma reguły.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    3
    BMW
    e32
    Skąd
    Wyszków
    Ok czyli albo lecę do najbliższego serwisu Bmw (70km w jedną stronę ) , może załatwię a może nie albo ... no właśnie a co myślicie o ogłoszeniach na Allegro gdzie za 50-60zł wykonują taką usługę?Niby zwracają całą kasę jak kartoteka będzie pusta.Korzystał ktoś może ???

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez nendzor Zobacz posta
    Ok czyli albo lecę do najbliższego serwisu Bmw (70km w jedną stronę ) , może załatwię a może nie albo ... no właśnie a co myślicie o ogłoszeniach na Allegro gdzie za 50-60zł wykonują taką usługę?Niby zwracają całą kasę jak kartoteka będzie pusta.Korzystał ktoś może ???
    Jedyny który mogę polecić to Bimmer Check.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Moja 7 również nie miała żadnej historii w centralnej bazie BMW. Bimmer Check także nic nie znalazł. Tak jak pisze yaz zostaje napisanie maila lub pojawienie się w salonie/serwisie, w których była naprawiana/serwisowana. Może coś uzyskasz, choć to prawda, że ciężko od nich to wyrwać. Zdaje się, że Niemiaszki często zasłaniają się jakimiś tam przepisami o braku możliwości udostępnienia danych o naprawach, serwisach itp. np. poprzez mail.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Jeśli chcesz tylko dowiedzieć się, czy i w ogóle jakieś przebiegi były w historii zapisane, to skorzystaj ze strony http://www.auto-records.com
    Po kilku minutach będziesz miał czarno na białym, czy cokolwiek w historii widnieje. Koszt to niecałe 5 euro. Otrzymasz PDF'a z datami i przebiegami z wizyt w serwisie (o ile takowe się odbyły i są jeszcze w systemie BMW). Strona musi korzystać z ogólnej bazy BMW bo daty i przebiegi zawsze pokrywały się ze szczegółową analizą, którą przesyłają z Bimmer Check. Polecam!

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Tylko auto-records (podobnie pewnie jak bimmer check) słabo działa dla aut wyprodukowanych przed 2001 czy jakoś tak. Podejrzewam, że wtedy dopiero BMW uruchomiło globalną bazę danych, do której serwisy były zobligowane wprowadzać dane. Przed tą datą każdy serwis prowadził historię na własną rękę. To są moje przypuszczenia.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Pewnie masz rację. Nigdy nie sprawdzałem tam auta wyprodukowanego przed 2001 rokiem. Ale skoro to jest ta sama baza, a ktoś chce się dowiedzieć czy coś w ogóle w niej istnieje, to chyba najtaniej i najszybciej skorzystać z właśnie z auto-records.

Podobne wątki

  1. [hamulce] Inspekcja Serwisowa
    Przez BarteG w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 10:45
  2. [silnik] Historia serwisowa
    Przez przemtos w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 11:25
  3. [skrzynia] Instrukcja serwisowa ZF wymiany oleju 5HP, 6HP
    Przez Bartos w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 15:10
  4. [pozostale] Akcja serwisowa bmw e65.
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 21:14
  5. Ksiązka serwisowa bmw e38
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •