Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Trudny problem ze skrzynią po remoncie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    5
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Kraków

    Post Trudny problem ze skrzynią po remoncie

    Witam!

    Mam problem i nie mogę dojść do ładu i mechanik też szuka i nie udało się nic zdziałać.


    Otóż tak:

    Po zakupie swojej F01 zrobiłem pełny remont skrzyni oraz przeszła kilka poważnych przemian.

    Skrzynia była robiona cała, nowa mechatronika, konwerter, plus remont całej skrzyni.


    Po remoncie jakiś 1000km uszkodził się lock up - został wymieniony na gwarancji.


    Cały czas po remoncie jest problem który dopiero niedawno udało się ująć w "słowa" i dokładnie zaobserwować kiedy zaczyna występować.


    Podczas jazdy do 100-110 można robić cuda, pałować jak się chcę i wszystko chodzi idealne i płynnie.

    Gdy przekroczę 110/120/130 i dodam gazu (lekko, średnio, czasem mocno) skrzynia zaczyna jakby przerywać. Szarpie autem i trzeba dodawać mega delikatnie gazu. Gdy się wtedy wciska gaz do oporu, to jakby poślizguje i gdy znów dodaje się gazu lekko, to przerywa.

    Trzeba zgasić i odczekać chwile i wraca do normy, ale po takim incydencie, już cały czas później bez znaczenia od prędkości, tak się dzieje.

    Gdy auto się zgasi na dłużej i wszystko pójdzie spać, to znów do tych niższych prędkości można robić cuda i nic. Przekroczy się magiczną prędkość i depnie lekko i znów się zaczyna.

    Czasem gdy jadę tak na autostradzie i nie ma gdzie zjechać i przyśpieszam delikatnie i dojdę np do 190kmh i nagle jakby coś zaskakuje i jedzie do góry idealnie, jakby nigdy nic. Zejdę poniżej 190 i znów to szarpanie...


    Program został obniżony na niską moc ale nic nie pomogło, chłodzenie jest ok, wyczyszczone itp, termostat został wyjęty. Konwerter był niedawno znów weryfikowany.
    Zamontuje chyba jeszcze dodatkową chłodnicę skrzyni.

    Teraz czekam aż zakład pożyczy inną skrzynię ten sam model by przełożyć i zobaczyć co się będzie działo.


    Ma ktoś może jakieś pomysły lub słyszał o czymś takim żeby szybciej to rozwiązać?


    Auto to bmw 730D 2010r.

    245 - po modyfikacjach zostało na ok 360KM.

    Teraz moc chwilowo obniżona do 280KM i 600NM żeby wykluczyć ewentualne problemy dotyczące za dużej mocy, aczkolwiek skrzynia była pod to robiona.

    Kevlarowe sprzęgło, wzmocniony lock up z innego stopu, skrzynia była wykonywane stricte pod lekki tuning.


    Zakład gdzie to robi jest dość dobry, mnóstwo znajomych robi tam przeróbki i skrzynie 6hp26/28 robią tam non stop i ponoć pierwszy raz takie coś się dzieje.

    Trwa to już 3 miesiące..



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Rafau69 ; 18-08-2017 o 10:34

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie chcę się wymądrzać bo to i tak nic nie wniesie do tematu ale tak to sie z reguły kończy takie tuningowanie. Ewidentnie spierdzielona ASB lub jej modyfikacja.
    Jedno co mogę Ci zaproponować to zawieź to auto do p.Palki w Mysłowicach to zrobi Ci tą skrzynię jak w książce pisze a i jeszcze jedno.
    Jak chcesz więcej mocy i koniecznie mieć F01 to kup sobie taką z motorem N63 albo z N74.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Nie chcę się wymądrzać bo to i tak nic nie wniesie do tematu ale tak to sie z reguły kończy takie tuningowanie. Ewidentnie spierdzielona ASB lub jej modyfikacja.
    Jedno co mogę Ci zaproponować to zawieź to auto do p.Palki w Mysłowicach to zrobi Ci tą skrzynię jak w książce pisze a i jeszcze jedno.
    Jak chcesz więcej mocy i koniecznie mieć F01 to kup sobie taką z motorem N63 albo z N74.
    Dobrze napisane. x 10

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    5
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Kraków
    Dzięki.

    Był tam samochód, ale diagnozy nie mamy jeszcze.

    Tuning tuningiem, to żadne specjalne modyfikacje którą ona przeszła.

    Skrzynia w F01 to nie coś najtrudniejszego i może ktoś z Was miał bądź słyszał o czymś podobnym?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Osobiście spróbowałbym wgrać seryjny soft do silnika i skrzyni i sprawdziłbym jak się zachowuje.

    Modyfikacje, które opisujesz, pasują do tzw. "sportowej skrzyni biegów", która była opcją wyposażenia(różniła się między innym innym sprzęgłem). Może zmiana programu na taką wersję poprawiłaby sytuację
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [skrzynia] problem z skrzynią
    Przez lukas8888 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 19:21
  2. [skrzynia] problem ze skrzynią e32
    Przez damiann1210 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 18:40
  3. [skrzynia] problem z skrzynią
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 16:04
  4. e38 tds problem ze skrzynią
    Przez BRIK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 14:41
  5. Problem ze skrzynią?
    Przez Gioco w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •