Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E65 N62 750 - wymiana uszczelki pod miską olejową

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa

    Post E65 N62 750 - wymiana uszczelki pod miską olejową

    Witam,

    Przymierzam się do wymiany uszczelki miski olejowej, leje się z dolnej jednak.

    Da się wymienić ją bez jakichś komplikacji, czy jednak sprawa nie jest taka prosta ?


    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 17-08-2017 o 18:37

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A na pewno z miski, a nie spod podstawy alternatora? Miski to się tylko pocą z tego co się orientuję.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Ja u siebie nadal nie doszedłem skąd mam wyciek oleju. Wyczyściłem wszystko i nadal mam ufajdane w oleju przewody w takiej puszce plastikowej które są przyczepione od spodu do skrzyni. Filtr oleju, uszczelka misy olejowej przynajmniej ta dolna i misa olejowa skrzyni nie pocą się nawet. Ta wiązka jest przyczepiona po szerokości auta dokładnie pomiędzy misą od skrzyni biegów a filtrem olejowym. Wygląda to tak jakby olej kapał z małego otworu w skrzyni z którego delikatnie widoczny jest konwerter. I do tego otworu właśnie przytwierdzona jest ów puszka z przewodami.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam na każdej śrubie od miski krople oleju, ewidentnie cieknie z miski, pocenie to mam z górnej miski olejowej.
    Górę silnika mam ogarniętą czyli pokrywy zaworów, pompe vacum, dekle rozrządu górne i podstawę alternatora.
    Oprócz miski jest jeszcze pokrywa rozrządu dolna ale tam wydaje się że nie cieknie.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja mam inny silnik (jednak u Was pewnie będzie podobnie z tą duża uszczelką miski) i u mnie trzeba wieszać silnik, opuścić cały dolny wózek, odkręcić maglownicę, odkręcić chłodnicę oleju skrzyni biegów i dopiero masz dostęp do wszystkich śrub. Robiłem to dwa razy, raz dwa dni mi zeszło, za drugim razem w jeden dzień się wyrobiłem.

    Tipsy:
    1. Uszczelkę rób na silikon. Osraj teorie, że się tego tak nie robi itd. Silnik od spodu składa się z trzech części: blok, przednia pokrywa łańcucha rozrządu, z tył jest uszczelniacz wału z pokrywką. Według instrukcji smarować trzeba tylko łączenia między tymi częściami. Ja tak zrobiłem, założyłem uszczelkę Erling i po robocie ciekło gorzej, niż przed. Wyczekałem więc wymiany oleju i zrobiłem to na silikon i mam z bani; stratny jestem o sporo roboty i 80zł za uszczelkę.
    2. Śruby od sanek ostrożnie wkręcają z tył! Tam są miękkie gwinty. Ja musiałem gwintownikiem poprawiać oba gniazda, bo śruba jakoś krzywo tam poszła. Co jest do kitu - okazuje się w połowie, że coś nie tak idzie, jak śruba daje większy opór.
    3. Jak miską nie będzie chciała wyjść, a sanki będą maksymalnie nisko, to odkręć trzpień maglownicy od walka kierownicy, który idzie do wnętrza auta. Wtedy magiel pójdzie niżej.
    4. Jak masz Dynamic Drive lub Adaptive Drive, to nie odkręcisz całkiem sanek, bo w środek ich wchodzą przewody od aktywnego stabilizatora (nie wiem co za cel to wymyślił!). Tzn. da się ale później trzeba odpowietrzać DD/AD, a to chyba bez ISTA nie przejdzie.
    5. Uszczelka przynajmniej w dieslu nie ma żadnych trzpieni prowadzących. Trudno nią trafić, jak już masz posmarowane łączenia między pokrywą rozrządu, blokiem i uszczelniaczem. Dlatego warto wcześniej przykleić ja sobie na silikon. W środku jest też miękka wypustka, którą bardzo trudno trafić - tutaj silikon też ułatwi sprawę.
    6. Momenty dla śrub miski: mniejsze 10Nm, większe 12Nm.
    7. Warto sprawdzić, czy uszczelniacz nie cieknie, bo jest tam jako taki dostęp i można szperaczem z lusterkiem sprawdzić ślady oleju.

    Ogólnie robota dosyć prosta, ale czasochłonna, bo trzeba się pozbyć sporo śrub.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-08-2017 o 20:29

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Źle napisałem wyżej, nie z górnej tylko z dolnej mam wyciek.
    Dzięki za podpowiedzi odnośnie górnej uszczelki ale nie wiem czy w N62 bym się zabrał za jej wymianę.

    Wymieniłem dolna. Jak odkręciłem śruby były posmarowane środkiem przeciw odkręcaniu się śrub, niebieski kolor, ciekawe czy to fabryka tak robiła, nie miałem takiego środka i zakręciłem bez, jak to konieczne odkręcę śruby jeszcze raz. uszczelka stara była oryginalna bmw, stan straszny, porwała się przy zdejmowaniu.

    W misce znalazłem kilka plastików, i tak się zastanawiam z czego to może być:


    zaznaczone na czerwono to ciemno brązowy bardzo kruchy plastik, zaokrąglony jak kamienie na plaży, na zielono czarny twardy plastik.
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 22-08-2017 o 16:10

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Kurcze......z napinaczy łańcucha ? Cóż tam może więcej być plastikowego ???? Z filtra oleju ????
    Ostatnio edytowane przez miro ; 23-08-2017 o 08:48

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Kurcze......z napinaczy łańcucha ? Cóż tam może więcej być plastikowego ???? Z filtra oleju ????
    Prowadnice łańcucha chyba są brązowe, mam nadzieję, że nie kruszą się tak jak te kawałki z miski.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez hubizx Zobacz posta
    Prowadnice łańcucha chyba są brązowe, mam nadzieję, że nie kruszą się tak jak te kawałki z miski.
    Dokładnie. Chodziło mi o ślizgi. Co innego pomyślałem a co innego napisałem

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Czarny to może być ślizg między wałkami rozrządu przy zmiennych fazach, ewentualnie całe to ustrojstwo od ssaka oleju do pompy olejowej. Brązowy, to raczej będzie ślizg łańcucha.

Podobne wątki

  1. [silnik] E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod głowicą, można?
    Przez konieczko23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 19:55
  2. Wymiana uszczelki pokrywy zaworów
    Przez MichalV8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 11:13
  3. [skrzynia] Wymiana uszczelki
    Przez shrek30 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 20:07
  4. wymiana uszczelki szyby przedniej
    Przez pitak w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 22:05
  5. [mechanika] wymiana uszczelek pod michą olejową
    Przez ariusz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •