Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Wymiana wahaczy przód

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    A próbowałeś wachacze firmy Ruville ? Średnia półka cenowa a jakościowo ponoć bdb dają radę.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Mam do czynienia z BMW dopiero od 4 miesięcy ale z doświadczenia z innymi markami (mercedes, volvo, jaguar, mazda) wiem, że po każdej wymianie elementów zawieszenia które mogą mieć wpływ na geometrię należy co najmniej sprawdzić czy nic się nie zmieniło. Zamienniki są naprawdę różnej jakości i z różną ceną. Dla mnie wśród zamienników góruje lemforder. Cenowo nie ma tragedii a biją na głowę jakością wykonania inne tańsze zamienniki. Dodam iż użytkowałem samochody codziennie w Łodzi w ruchu miejskim. Dziennie około 150-250km po dziurach i nierównych torowiskach czy przejazdach kolejowych. W tych warunkach llemforder najlepiej mi się sprawdził. Myślę, że w bmw będzie ta sama historia więc z czystym sumieniem polecam dołożyć parę groszy i założyć coś sprawdzonego niż próbować "zaoszczędzić" 20-30zł co później może nam się nie przyjemnie odbić hehe. Co do tego, że kierownica się ruszyła około 2cm to jest to możliwe wystarczy, że zamiennik będzie miał parę mm różnicy w wymiarach żeby na kierownicy było widać takie odchylenia.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Bardziej chodziło mi o tą jedną konkretną sytuację czyli:
    -całe zawieszenie przód TRW, wymieniam 1 wahacz krótki na SLR (firma sprawdziła się w innych autach)

    Miałem 2 cele:
    -upewnić się że chyba jednak lepiej kupić ten jeden wahacz TRW i wymienić chwilę wcześniej założone SLR
    -opisać całą sytuację na na forum, ale ktoś kto zachciał by dopasowywać 1 wahacz SLR wiedział że nie trzyma on wymiaru TRW (możliwe, że założenie całości 4 wahaczy SLR na przód + geometria dało by dobre rezultaty, ale ja potrzebowałem wymienić jeden wahacz, reszta jest dobra)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Masz luz na sworzniu czy na tulei ?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Masz luz na sworzniu czy na tulei ?
    Bardziej miałem, na sworzniu.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Wymieniłem ten jeden wahacz na TRW, kierownica się wyprostowała, geometria została sprawdzona, nie trzeba było ponownie ustawiać.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Jacob81 Zobacz posta
    A próbowałeś wachacze firmy Ruville ? Średnia półka cenowa a jakościowo ponoć bdb dają radę.
    Ja z tej firmy miałem łożysko tylne. Tempomat mi przerywał, bo ring mangetyczny miał zbyt słabe pole, także więcej nic od nich nie kupię.

    Co do TRW, to mam dobre zdanie. Miałem stary wahacz poprzeczny z przodu, wymieniony przez poprzedniego właściciela. Nie wiem ile na nim jeździł, ale ja na nim walnąłem 45.000km, guma była lekko popękana ze starości, ale nie było grama bicia, tak więc przebieg za sobą miał spory.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-08-2017 o 09:47

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    podlacze sie do tematu . Rok temu wymieniłem wahacze dolne tylne po obu stronach na FEBI , auto zaczęło się dziwnie prowadzić, zawieszenie zaczęło stukac pojechałem sprawdzić okazuje ze dwa wahacze które wymieniłem rok temu sa do wymiany dodatkowo lewy drążek i lewa końcówka drążka . Jakiej firmy wahacze polecacie założyć??? Jak z trwalościa TRW??

  9. #19
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Lemforder i TRW. Ja osobiście polecam tego pierwszego. Zwłaszcza jeżeli chodzi o drążki. Miałem od FEBIego i były chyba z plasteliny. Wytrzymały niecały rok.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    drazkek myslalem wlasnie Lemforder a wahacze TRW
    chyba Febi słaba jakość skoro u ciebie drazki u mnie wahacze wytrzymały rok czasu -bede omijac Febi


Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Wymiana wahaczy przód E38
    Przez arturo193 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 19:50
  2. [zawieszenie] Tuleje wahaczy przód(bumerangów) potrzebna rada
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 16:34
  3. [zawieszenie] wymiana wahaczy poprzecznych przód DIY
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 20:06
  4. [zawieszenie] tuleje wahaczy przód
    Przez PaweliGosia w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 15:15
  5. Wymiana wahaczy tyl e38
    Przez magik2.7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •