Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Wyciek płynu wspomagania M60 E32.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko

    Post Wyciek płynu wspomagania M60 E32.

    Witam,

    W związku z tym że mój wyciek z układu wspomagania przerodził się z zapocenia w okolicach pompy do konkretnego w postaci ok. 50ml dziennie na postoju ( tydzień nie ruszany w garażu i w zbiorniczku minimalna ilość Chf-u ) postanowiłem zrobić z tym porządek. Czyszcząc zacieki z płynu w celu lokalizacji wycieku dochodzę do wniosku że pompa jest sucha. Płyn spływa po przewodach ciśnieniowych z góry na pompę, i chyba z przekładni bo cieknie po sankach.
    Czy przerabiał ktoś podobny problem w M60?
    Ma ktoś namiar gdzie mógłbym dostać przewody ciśnieniowe? Koszt w aso jest spory.
    Ma ktoś namiar gdzie mógłbym zregenerować pompę i przekładnie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Hej!
    Mimo, że inny silnik, to u siebie też przerabiałem ten temat. W kwestii pompy u mnie wystarczyło wymienić podkładki miedziane na wyjściach przewodów. Może u Ciebie będzie podobnie.
    A później same przewody. Sugeruje wszystkie. U mnie było tak, że jak wymieniłem jeden, puszczało na drugim. Jak wymieniłem ten, to puszczało w następnym. Niestety czas robi swoje. Więc finalnie i tak wymienione zostały wszystkie.
    Co do przewodów, to polecam oddać te stare do ponownego zarobienia w zakładzie (wykorzystać metalowe końcówki, jeśli są w dobrym stanie), gdzie zajmują się tego typu hydrauliką siłową. Koszt dużo, dużo niższy. Jeśli dobrze pamiętam to za taki przewód płaciłem około 80-100 zł, w porównaniu do 400 - 500 w ASO, to jednak spora różnica na korzyść.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    U mnie też podciekało na łączeniach przewodów i z pompy.
    Ja zrobiłem kompletną regenerację całego układu.Wszystko robiłem w BMW Auto Wróbel na Łodygowej w Warszawie.
    Chłopaki wymontowali cały układ, pompa i przekładnia oddana do regeneracji do firmy Regen-Auto.
    Przewody tam gdzie trzeba zakute na nowo, złożone na nowych uszczelkach.
    Dostałem kontakt do firmy Regen-Auto, bardzo przyjemna obsługa, wszystkie informacje na temat pozostawionych części do regeneracji udzielono bardzo fachowo.
    Przekładnia dostała nowe uszczelnienia i została wyregulowana, nie wymagała obróbki.
    Pompa nowe uszczelnienia.
    Wszystko poskładane i temat z wyciekami i poceniem z głowy.
    Za usługi w Regen-Auto zapłaciłem 350pln.
    Sam jeszcze dokręciłem lekko śrubę na drążku kierowniczym przy pedałach od strony kabiny.
    Zero wycieków, luzów itd. Kierownica pięknie odbija i nie trzeba korygować toru jazdy tak jak to miało miejsce wcześniej gdy tylko sam podkręciłem śrubę od regulacji na przekładni.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko
    Zacznę od przewodów, choć już wiem że nie pójdzie łatwo. Auto mam na kobyłkach więc manewrowanie kluczem ograniczone, a przy próbie odkręcenia przewodów od pompy śruby nawet nie drgnęły.
    Moglibyście podzielić się namiarami na miejsca gdzie mógłbym zakuć przewody? Wątpię że u mnie ktoś się tym zajmuję.
    Jeśli ktoś posiada namiar na taki warsztat w okolicy Radomska czyli Piotrków-Bełchatów-Częstochowa było by super.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Temat bardzo na czasie, bo właśnie moje auto stoi w garażu w kałuży CHF-u ;) Coś poszło. Z wierzchu nie widać który przewód, bo trzeba by auto podnieść i odkręcić osłony.

    Niestety 7 musi poczekać do przyszłego tygodnia.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko
    Ja zlałem cały płyn by nie zapaprać podłogi w garażu, odkręciłem wszystkie osłony i staram się doczyścić gdzie tylko jestem w stanie dotrzeć szczotą, pęd powietrza zabryzgał połowę komory silnika. Nawet alternator mam ufajdany, ma ktoś jakiś patent jak go wyczyścić od środka nie rozkręcając go? Wymoczyć go w jakimś specyfiku?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Zmywacz do hamulcy

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    Zmywacz do hamulcy
    niczego w nim nie uszkodzę? nie rozpuszczę?

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Florens Zobacz posta
    niczego w nim nie uszkodzę? nie rozpuszczę?
    Nic mu nie będzie, o ile nie będziesz z niego korzystał przed wysuszeniem. Sam zmywacz do hamulców to szybko parująca substancja, więc nie powinno być problemu.

    Co do zakuwania, to niestety w M60 nie da się zakuć na nowo wszystkich końcówek. Jest 1 albo 2, które ze względu na kąt nie podejdą do maszyny. Komplet węży (3 szt.) Febi coś 800 czy 900 PLN, więc ani tanio ani strasznie drogo. Wszystko zależy od podejścia do auta.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Florens
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    132
    BMW
    e32 V8
    Skąd
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nic mu nie będzie, o ile nie będziesz z niego korzystał przed wysuszeniem. Sam zmywacz do hamulców to szybko parująca substancja, więc nie powinno być problemu.

    Co do zakuwania, to niestety w M60 nie da się zakuć na nowo wszystkich końcówek. Jest 1 albo 2, które ze względu na kąt nie podejdą do maszyny. Komplet węży (3 szt.) Febi coś 800 czy 900 PLN, więc ani tanio ani strasznie drogo. Wszystko zależy od podejścia do auta.
    Gdzie mogę kupić te przewody (Febi)?

Podobne wątki

  1. [pozostale] Wyciek płynu wspomagania i kilka drobniejszych spraw
    Przez LowRider w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2020, 10:15
  2. [silnik] wyciek płynu ( rurka? ) - 745
    Przez CHUDY_POZ w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 01:37
  3. E32 Wyciek płynu chłodniczego M70
    Przez Lucash w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 22:19
  4. [silnik] Wyciek zielonego płynu
    Przez KR222 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 11:32
  5. Dziwny wyciek płynu
    Przez DannyV8 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •