Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139

Wątek: Czas na zmianę pokoleń :)

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    W dowodzie jest Mariusz i adres stricte zielonogórski. Auto stało w komisie, więc właściciela osobiście nie poznałem.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie chce sie chwalić ale wiedziałem pierwszy o zakupie :D

    A tak w ogóle to GRATULACJE, bo nie miało okazji składać :) Faajna fura :)

  3. #23
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Kurcze, piękna jest! Kolorystycznie również i w mój gust trafia :) Gratuluję zakupu!

  4. #24
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    @Aldik

    No nie wiem..... Chyba ja 😂
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #25
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czy to ważne :P ?? W gwoli ścisłości to chyba obaj w tym samym czasie się dowiedzieliście :)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Gratki zakupu. damned jak możesz, opisz w paru słowach różnice w prowadzeniu względem e65.

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Moje E65 nie ma EDC i DD, więc poczułem od razu różnicę. W F01 z przodu jest już wielowahacz i inaczej wybiera zwłaszcza podłużne nierówności (dylatacje itp). Skrętna tylna ośka ułatwia poruszanie się w ciasnych uliczkach.

    Jeżeli miałbym trochę ponarzekać na F01, to:
    - schowek w podłokietniku to kpina, zwłaszcza jak się ma 4-ro strefową klimę
    - poziome przeszycie w fotelu na wysokości lędźwi gniecie w plecy
    - o k...a! a gdzie to ma bagnet o_O?

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Super - z tył komforty + 4 strefy! 3,0 z dwoma turbinami jedna obok drugiej mi by też wystarczył. Na pewno bardzo przyjemnie jedzie, a przy tym łatwiej pogrzebać, bo silnik w rzędzie. Ten silnik ma maksymalny moment bardzo szeroko rozpięty na obrotach. Jak pamiętam, to w niektórych aplikacjach było to chyba 400Nm od 1200-5500obr/min. Tutaj masz 450Nm 1500-4500obr/min, co też jest bardzo dobrym wynikiem (moment prawie jak diesel, ale w 2x szerszym zakresie; do tego lekkie muśnięcie gazu zapewnia już obroty dla wykrzesania pełnej wartości momentu). To oznacza moc w każdych warunkach niezależnie od przełożenia. Właśnie - jaka skrzynia z tym idzie - 6HP, czy 8HP? Jak to mówią handlarze "będzie Pan zadowolony!" ;).

    Czekam na długi i szczegółowy esej z wrażeń, jak już się obędziesz z autem. ;)

    Ja kilka takich oglądałem i jedyne, co mnie zastanawiało, to dźwięk silnika 740i. W każdym dosyć głośno było słychać zawory. Podobno jednak ten typ tak, a może historia jest jak z Seatem 1,4 - jak tylko ktoś raz wlał Castrol Magnatec, to silnik zaczynał klepać jak diesel. Jak jest u Ciebie?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-08-2017 o 19:53

  9. #29
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    [...] Ten silnik ma maksymalny moment bardzo szeroko rozpięty na obrotach. Jak pamiętam, to w niektórych aplikacjach było to chyba 400Nm od 1200-5500obr/min. Tutaj masz 450Nm 1500-4500obr/min, co też jest bardzo dobrym wynikiem (moment prawie jak diesel, ale w 2x szerszym zakresie; do tego lekkie muśnięcie gazu zapewnia już obroty dla wykrzesania pełnej wartości momentu). To oznacza moc w każdych warunkach niezależnie od przełożenia. Właśnie - jaka skrzynia z tym idzie - 6HP, czy 8HP? Jak to mówią handlarze "będzie Pan zadowolony!" ;).

    Czekam na długi i szczegółowy esej z wrażeń, jak już się obędziesz z autem. ;)

    Ja kilka takich oglądałem i jedyne, co mnie zastanawiało, to dźwięk silnika 740i. W każdym dosyć głośno było słychać zawory. Podobno jednak ten typ tak, a może historia jest jak z Seatem 1,4 - jak tylko ktoś raz wlał Castrol Magnatec, to silnik zaczynał klepać jak diesel. Jak jest u Ciebie?
    Miałby więcej niutów, ale musieli obniżyć do 450, bo to jest maks co skrzynia pociągnie:
    http://www.automobile-catalog.com/cu.../bmw_740i.html

    W ogóle sprawa skrzyni była dla mnie trochę zagadką poliszynela. Według katalogu jest: GA6HP19Z - WZ0, czyli ta najsłabsza wersja, która w wielu źródłach opisywana jest, że maks co może przenieść to 400Nm. Uznałem, że to niemożliwe, żeby BMW aż tak przegięło z doborem skrzyni.
    Ostatecznie znalazłem to:
    https://www.zf.com/corporate/en_de/p....shtml#tabs1-1

    choć i tu ZF jest niespójny, bo jak się otworzy PDF, to tam znowu maks moment jest podany 400 o_O.

    Co do zaworów, to to było powodem opóźnienia zakupu, bo też klepał, ale z czasem mu przeszło i teraz nie klepie. W środę jedzie na wymianę oleju, bo ostatni raz widział ją 20k km temu.

    A wrażenia opiszę za tydzień, bo szykuje się pierwsza dłuższa trasa.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 13-08-2017 o 20:30

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Miałby więcej niutów, ale musieli obniżyć do 450, bo to jest maks co skrzynia pociągnie:
    http://www.automobile-catalog.com/cu.../bmw_740i.html

    W ogóle sprawa skrzyni była dla mnie trochę zagadką poliszynela. Według katalogu jest: GA6HP19Z - WZ0, czyli ta najsłabsza wersja, która w wielu źródłach opisywana jest, że maks co może przenieść to 400Nm. Uznałem, że to niemożliwe, żeby BMW aż tak przegięło z doborem skrzyni.
    Ostatecznie znalazłem to:
    https://www.zf.com/corporate/en_de/p....shtml#tabs1-1

    choć i tu ZF jest niespójny, bo jak się otworzy PDF, to tam znowu maks moment jest podany 400 o_O.

    Co do zaworów, to to było powodem opóźnienia zakupu, bo też klepał, ale z czasem mu przeszło i teraz nie klepie. W środę jedzie na wymianę oleju, bo ostatni raz widział ją 20k km temu.

    A wrażenia opiszę za tydzień, bo szykuje się pierwsza dłuższa trasa.
    Czyli z klepaniem jak mówiłem ? Dlugo stała i tyle !?
    Co do osiągów to jeździłem chyba z tym silnikiem e90, no i rakieta mega, ale wiem że po chipie i miała duuuużo więcej mocy, no i wiem że jeździ ciągle bez awari. Więc może nie jest tak źle ze skrzyniami i da się coś pomodzić :)

    Co do wiadomości kto wiedział hmm może oboje ale grunt, że ja pierwszy :D

Podobne wątki

  1. [E38] Czas na coś innego
    Przez redek83 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 21:47
  2. Witam czas marzenia spelniać czas na 8 er
    Przez slowik871 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 22:31
  3. Czy to dobry czas?
    Przez monster_pl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 10:45
  4. [e38] czas na przywitanie
    Przez daras7er w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 13:36
  5. Czas na Nas
    Przez beba w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 21:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •