Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85

Wątek: Witajcie ;) [Jacob81 / E32 / 735i Benz/LPG]

  1. #71
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    damned1, też zły trop, bo jak pompa ma napęd z kół to jakim cudem nabija ciśnienie na postoju :)
    No dobra sprawdziłem. Czyli pompa (przynajmniej w ZFach) jest w środku konwertera i jest cały czas "zapięta".

  2. #72
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No i o to chodzi, żeby sprawdzić i się nauczyć, a nie powtarzać co jest w necie.

    Gdyby tak nie było to nie dałoby się w życiu wrzucić żadnego biegu, bo i jak wytworzyć ciśnienia w sekcjach sprzęgających.
    pozdrawiam Bartek

  3. #73
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Słowik nie pogrążaj się :) Przeczytaj jak napędzana jest pompa w ASB :)

    Podpowiedź, jeżeli pompa nie miałaby ciśnienia na N w trakcie jazdy to jak ma na P w trakcie postoju? Bo jak wbijasz na postoju D to rozumiesz, że robisz to poprzez ciśnienie w skrzyni? Może być na przykładzie 4HP24, jeżeli tak pijesz do e32.

    A teraz poszukaj i przestań propagować wiedzę internetową.

    Nie chodzi o to, żeby się tutaj spierać w temacie kolegi, bo i tak admin to posprząta. Głównie chodzi mi o to, żebyś się nauczył i już wiedział jak to działa. Każdy musi wykonać własną lekcję.

    damned1, też zły trop, bo jak pompa ma napęd z kół to jakim cudem nabija ciśnienie na postoju :)
    Ale o co ci tak naprawdę chodzi ttroll bo nie bardzo rozumiem? Może zle się wyraziłem, nie jest tak, że ciśnienia na N nie ma wogóle tylko ciśnienie spada do takiego poziomu żeby auto nie jechało. Jak wrzucasz D ciśnienie wzrasta i auto jedzie, a ciśnienie oleju generuje zmianę poszczególnych przełożeń, tak to rozumiem. Rozmawiamy o tym czy można przełączyć na N podczas jazdy. Piszesz, że ty tak robisz i nic się nie ma prawa stać, a wszędzie gdzie nie poczytać piszą, że nie można tego robić bo nie jest to korzystne dla skrzyni. Z resztą po co to robić i w jakim celu. Moim zdaniem sytuacja jest analogiczna do tej kiedy holujemy auto z ASB na N i na włączonym silniku czyli grozi uszkodzeniem skrzyni. Zdaję sobie sprawę, że nie znam się na mechanice tak jak ty to może podziel sie swoją wiedzą zamiast pisać tak enigmatycznie ;)

  4. #74
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Panowie, nie czas i nie miejsce na takie dywagacje. Aby zamknąć temat, dodam, że w przypadku 5HP30, instrukcja mówi jasno, że holowanie auta na N powinno odbywać się z prędkością nie większa niż 40 km/h i na odległości nie większej niż bodajżę 5 km. Z jakiego powodu skoro wszystko jest smarowane? Nie wiem, nie znam się, ale im w tej kwestii ufam.
    P.S. Sam kiedyś (dawno temu) z ciekawości w swoim aucie zrzuciłem z D na N przy prędkości ok. 70 km/h i skończyło się to komunikatem Getribebleblebleponiemiecku. Po zatrzymaniu, wyłączeniu zapłonu błąd zniknął i nie pojawił się ponownie. Nic też nie zgrzytnęło, ale nie praktykowałem tego nigdy więcej.

  5. #75
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zgadzam się z @Tuczi77 i @Słowikiem. Jestem tego samego zdania a inni niech sobie wrzucają co chcą podczas jazdy.
    Tylko żeby potem nie było lamentu na forum ,że jest problem ze skrzynią.
    Bartku ,szanuję Cię i podziwiam niejednokrotnie Twoją wiedzę ale w tej kwestii jednak się z Tobą nie zgadzam.
    Dla mnie jest to na zasadzie "uda się lub nie". Wybór należy do każdego indywidualnie.

  6. #76
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    no dobrze już koniec dyskusji :)

    ps. przy holowaniu pompa nie działa w ogóle
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-02-2018 o 22:18

  7. #77
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Dobra nie będę próbował :) bo już siano mi się konczy i nie potrzebuje kolejnych elementów do roboty. Wymieniam zajechane poduszki silnika być może to one są winne, i dosztywnie narazie prowizorycznie górne tuleje wahacza przedniego górnego. Jeżeli to będzie przyczyną wrzucę w to miejsce poliuretan. Potem ewentualnie jeszcze zapodam inny kpl kół z E34 na nowszych oponach. Masa rzeczy wymieniona jednak nie wiem jak mogłem przeoczyć totalnie rozpiprzoną poduchę silnika (brak gumy zewnętrznej, brak oleju).
    Ostatnio edytowane przez Jacob81 ; 13-02-2018 o 22:55

  8. #78
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    No i jest dużo dużo lepiej i ciszej bo zauważalna różnica.
    Kawał roboty zrobiły nowe poduszki silnika.

    Ponownie wywazylem opony bo jak się okazalo:
    - 2 były .ujowo wyważone
    - 1 wcale
    - 1 jest krzywa (wgięta)

    Przy wymianie poduch brechą sprawdziłem tuleje wahacza przód tył bo o nich ostatnio zapomniałem. Nie są zerwane ale od kierowcy bardzo jest ruchliwa jak brechą na nią napieram chodzi całe koło a to znaczy nic innego jak to że trzeba wymienić je z obu stron.

    Ehhh i weź tu ufaj zakładowi który zajmuje się tylko #$-&_@!!! Oponami. Ręce opadają :/
    Ostatnio edytowane przez Jacob81 ; 17-02-2018 o 23:14

  9. #79
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    No i bingo !!! Moze to nie jest łatwe i wielu sie z tym borykało ale tak, udało sie po długich bataliach i wymianie masy czesci na nowe wyeliminowac drgania 80-100km/h.

    Przyczyna: źle wyważony wał przez poprzedniego własciciela u jakiegos speca z Wawy, potem wywazony zle przez typa z mojej okolicy Tczewa i diagnoza ze przegub wału jest okey.

    Żeby było teraz zabawne, wał perfekcyjnie wyważył starszy Pan z Gdanska ktory posiada starą maszynę połaczona z uwaga w pełni funkcjonujacym commodore c-64.

    Jak sie okazało chyba najsłynniejsze c-64 w Polsce :). Bardzo duzo pozytywnych opinii ma ten Pan co było juz widać na wejsciu po ilosci wałów jakie posiadał do ogarniecia :).

    W efekcie zero drgań. Jak by co moge z czystym sumieniem polecić Pana od wałów napedowych z Gdanska , Miszewskiego 12 !!!

    Jak sie okazuje wywazenie dobrze wału nie jest takie proste i oczywiste :/.

    Ja straciłem kupe hajsu wymieniajac po pierwszym wyważeniu czesci typu tuleje, poduszki, tarcze hamulcowe itd na nowe.

  10. #80
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Zgadza się! Kiedyś czytałem o tym warsztacie i działającym w nim do dziś commodore. Mega sprawa :) Gratuluję wytrwałości. Teraz możesz się cieszyć jazdą i banan z twarzy zapewne Ci nie będzie schodził :)

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 3.6 benz+lpg - błąd katalizatora
    Przez Waldek8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 21:47
  2. [E38] BMW E38 740iA/LPG 99r VS BMW E38 2.8 benz-gaz 99r
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 16:00
  3. Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 22:45
  4. e32 735i Witajcie
    Przez bmwe w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •