Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 85

Wątek: Witajcie ;) [Jacob81 / E32 / 735i Benz/LPG]

  1. #41
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    W przednim zawieszeniu na stacji nie stwierdzili luzów. Choć jak wymieniałem tarcze przednie , kupiłem wg vinu od 3,5l i nie pasowały. Musiałem je wymienić na te od 3litrowki bo jakiś z poprzednich Januszy nie wiem czy zmienił zaciski czy cały słupek amortyzatora.

    A czy winne mogą być poduszki silnika/skrzyni? Czytałem że wizualnie nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. A na postoju jak silnik pracuje czuć tez lekki wibracje. W nowych autach wiem że to nie jest normalne, jednak nie wiem ile mogę wymagać od auta z dawnej epoki gdzie standardy były trochę inne.

    Mimo wszystko tylne zawieszenie będę jeszcze przeglądał też na podnośniku.

  2. #42
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    poduszki silnika I skrzyni jak są słabe to najbardziej czuć przy zmianie biegów

    ale skoro nic tam nie było robione to wymieniaj po kolei, bo I tak trzeba to zrobić

    w tych autach zawsze czuć, że silnik jest włączony czego byś nie robił, jak napisałeś, inne standardy były
    pozdrawiam Bartek

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a po jezdzie kolego sprawdzałeś czy hamulce się za bardzo nie grzeją?

  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    18
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Zlitujcie się, przy wymianie to nie jest problem sprawdzić. Tłoczki mają cofać się z lekkim oporem, prowadnice wyczyścić / wymienić, jarzmo na połysk (klocki mają chodzić lekko). Wyczyścić piasty na błysk, sprawdzić, czy mają bicie. Jeśli jest wszystko dobrze, to montujemy i docieramy, nie pałujemy od razu.

    Ot cała filozofia. Proste jak wysikanie dziury w śniegu.

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Hamulce są okey. Wszystko doczyszczone ale bez wariactwo typu lakierowanie, wyciąganie tłoczków , zestawy naprawcze.
    Zdjąłem stare tarcze , wyczyściłem jarzmo, piasty też i przesmarowalem ich powierzchnię żeby nie rdzewiały. Potem powierzchnie felg przylge do piast również. Po założeniu klocków, wciśnięciu hamulca kilka razy byłem w stanie ręką łapiąc za śruby obrócić tarczą po założeniu kół dużo lzej, wiadomo. Auto nie hamuje na luzie, zresztą można je bez większego problemu przepchnąć. Heble są okey.

    Silnik też chodzi jak zegarek i pali teraz "zimą" 17l lpg-u gdzie wcześniej nie raz słyszałem że 7-mka to niby 20-22l minimum musi spalić.

    Do pełni szczęścia prócz drobnych wykwitów męczą mnie lekkie drgania przy 80km/h i na postoju zresztą też czuć w kierownicy że silnik chodzi.

    Może za dużo wymagam no ale to przecież nie golf 3 tylko 7-mka. Niestety miałem wcześniej G3 i momentami przez te cholerne wibracje i rezonans dźwiękowy w becie wydaje się być mniej komfortowa pod tym względem.

    Jak pisałem wcześniej sprobuje jeszcze podziałać w temacie opon wymiany/wyważenia.

    W każdym razie kończy mi się cierpliwość jak ktoś by chciał go mogę go odsprzedać ewentualnie zamiana na Focusa ST :).

    Niestety teraz do mnie to dotarło że na daily E32 to słaby temat :/.
    Wóz jest bardzo doinwestowany i zrobiony z głową. I jeszcze jedno, nie pałowany z uwagi że eksploatuje go na codzien na dojazdy do pracy, miał być wygodnym kanapowcem.

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    To ja już nie mam więcej pytań .
    aaaaa i ani piasty ,ani tarczy się niczym nie smaruje

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Piaste jak i orzylge tarczy do niej można delikatnie przesmarowac tak aby rdza się nie zrobiła między nią a przylgą tarczy hamulcowej. Poza tym łatwiej jest też później zdjąć taka tarcze.

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie można ! Jak idealnie przylega do woda się tam nie dostaje.

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    @Jacob81, spróbuj jeszcze wyważyć koła z tzw. testem drogowym. Często daje to zaskakujące rezultaty ;) Niby na zwykłej wyważarce może być wszystko cacy i w normie, a jak wrzucisz koło na Huntera okazuje się, że już tak kolorowo nie jest.

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dokładnie. Hunter i tylko Hunter. Przy takich kwestiach to tym bardziej obowiązkowo. Zawsze Hunter !
    Na zwykłej to do golfa albo punto można sobie zrobić.
    BMW jest na tyle wredne ,że nie wybacza partaniny i zaraz jakieś drgania lub bicia funduje.
    Ja tam jeżdżę na Huntera od pięciu lat i żadnych problemów nie mam.

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 3.6 benz+lpg - błąd katalizatora
    Przez Waldek8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 20:47
  2. [E38] BMW E38 740iA/LPG 99r VS BMW E38 2.8 benz-gaz 99r
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 15:00
  3. Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 21:45
  4. e32 735i Witajcie
    Przez bmwe w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •