Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 85

Wątek: Witajcie ;) [Jacob81 / E32 / 735i Benz/LPG]

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Jest seria. Jak go kupiłem widać było ślady obcierki na tyle. Zostały wrzucone dwie gumy między zwój sprężyny. Auto nie siada teraz nisko ale też nie jest twarde. Prowadzi się bardzo pewnie jednak nie ma efektu utwardzenia i dobijania na wybojach.
    Co do ET bardziej mi chodzi o zakres jaki jest dopuszczalny. Jak wiadomo zbyt duże odejście od niego prowadzi do szybszego zużycia choćby łożysk. Inaczej oddziałują siły na piastę.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Po wpakowaniu drugie tyle co zakup fury silnik chodzi i pali 17l. Jednak albo mam pecha albo to typowe wady tych modeli, teraz borykam się z wibracjami. Wymieniłem 4 tarcze i klocki ale problem nie ustąpił. Teraz zdemontowalem wał napędowy gdzie jego reanimacja z krzyżakami nowymi wyjdzie koło 600plnów :/.

    Czy te samochody się wiecznie psują? Czy to wogole nadaje się na daily ? Jak często dlubiecie przy waszych?

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Te samochody przede wszystkim nie lubią zaniedbań serwisowych, które się mszczą za zdwojoną siłą.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  4. #34
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Opisz dokładnie co to za wibracje, w jakich okolicznościach występują, itp.
    Mogą to być elementy układu kierowniczego, ale dopóki nie napiszesz konkretów to będziemy wróżyć z kuli.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    764
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez Jacob81 Zobacz posta
    ...Wymieniłem 4 tarcze i klocki ale problem nie ustąpił. Teraz zdemontowalem wał napędowy gdzie jego reanimacja z krzyżakami nowymi wyjdzie koło 600plnów :/...
    Jak zmieniałeś tarcze i klocki to sprawdzałeś działanie samych zacisków? Wątpię aby ktokolwiek zmieniał również cylinderki w nich. Wibracje możesz mieć nawet od źle wyważonych kół lub opon nadających się na śmietnik.

  6. #36
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Czasem pomaga dokladne wyczyszczenie felg w miejscu gdzie osadzane są one na tarczach hamulcowych.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Okey, a więc lekkie wibracje czuć przy prędkości 80-90km-h, jadąc stałą predkością cały czas bez jakiegokolwiek hamowania. Wibracją towarzyszy nie wiem jak to nazważ taki rezonans dżwiekowy. Generalnie czuć że jest głośniej w kabinie i nie jest to normalne. Po zejsciu do 60-70km/h jest znacznie ciszej.

    po zakupie auta zrobiłem:
    - strona kierowcy wachacze 2 wymienione (nie przeszła badania)
    - badanie przeszła ok, nie stwierdzono luzów jednak od początku
    - jako że w trakcie hamowania biła tarcza przy hamowaniu przód prawy, wymieniłem obie z klockami na nowe (TRW), skontrolowałem bicie czujnikiem zegarowym 0,03 i 0,04mm (dopuszczalne przez producenta (0,05mm)
    - skontrolowałem tył i stara miałe bicie 0,12mm wiec wymieniłem również ale juz na tańsze Protechnica i uwaga bicie znacznie mniejsze 0,02 i 0,02mm.
    Przylga felg wyczyszczona.

    Generalnie przy hamowaniu nic się nie dzieje.

    Opony mam letnie na Remotecach 235 R16 (14letnie) wyważane
    ale po założeniu innych opon zimowych (11letnie) 205 R16 na inne felgi Styling 33 i wyważeniu nic to nie zmieniło jest identycznie. Wiem opony nie są zbyt nowe ale akurat są firmowe i zimowe jezdziły w moim c-maxie i nie było z nimi zadnego problemu dlatego tez tą materie wykluczam jako przyczynę.

    - wał, wczoraj odebrałem wał i zamontowałem go , nie ukrywam ze miałem nadzieje że to będzie przyczyna ale nic bardziej mylnego. Po wymianie jednego krzyżaka, oględzinach speca i wyważeniu (nie był rozkrecany) założyłem go tak jak był w całości zdjęty z wyważarki problem nie zniknął.

    Jednye co mi jeszcze przychodzi do głowy to może:
    - sprawdzenie geometrii (mam nadzieje że tu może wyjdzie coś bo zazwyczaj bardziej rygorystycznie podchodzą jak na stacji przy oględzinach luzów. Do czego zmierzam - będą jasno wiedzieli czy da sie ustawić czy nie).

    - ponowne wyważenie /doważenie opon w innym zakładzie

    Auto jest użytkowane na codzień 30-35km dziennie więc nie jest zastane.

  8. #38
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    W innym temacie pisałem Ci, że wał sam z siebie nie traci wyważenia. Napisałem też Ci o tulejach trzymających dyfer i podporze wału. To są elementy gumowe i z wiekiem mogą nie być już tak plastyczne jak powinny, przez co przenoszą drgania na budę, zamiast je tłumić.

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Podpora była ok. Wał dałem sprawdzić bo był coś dłubany wcześniej i krzyżak miał luz.

    Pozostają tuleje w takim razie o których piszesz.
    Pytanie ile tulei 2szt te główne duże?
    Ostatnio edytowane przez Jacob81 ; 07-02-2018 o 16:48

  10. #40
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Od tulei dyfra w e32 nie ma prawie żadnych objawów. Miałem już mocno zużyte I zero wibracji przy stałej prędkości. Co innego przy starcie :)

    Dla mnie w tym przedziale to tylko koła. Wał wychodzi modulacją wibracji przy obciążeniu lub wyluzowaniu.

    Zostaje Ci jeszcze przedni zawias.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-02-2018 o 17:03
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 3.6 benz+lpg - błąd katalizatora
    Przez Waldek8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 20:47
  2. [E38] BMW E38 740iA/LPG 99r VS BMW E38 2.8 benz-gaz 99r
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 15:00
  3. Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 21:45
  4. e32 735i Witajcie
    Przez bmwe w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •