Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Wątek: Witajcie ;) [Jacob81 / E32 / 735i Benz/LPG]

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Ja tam jezdze swoja e38 na codzień i nie narzekam zrobilem juz nia 28 tys km bylem nia nad morzem drobne problemy sa oczywiście ale ogolnie mimo ze silnik mam nie za ciekawy to jestem bardzo zadowolony z 7ki. A m30b35 to jeden z najlepszych silników bmw i jak z nim porobisz to bedzie chodził i chodził

  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Regulator ciśnienia paliwa, wtryski, pompa paliwa, sonda, uszczelnienie dolotu. Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia ;)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Daje jeszcze nową lambde, dolot uszczelniony a reszta ok bo nie ma roznicy w pracy silnika miedzy benzyna a lpg wiec wykluczam to.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew
    Ogarnieta lambda, nowa pompa wody, termostat. Spalanie dalej duze
    trasa/miasto
    90%/10%

    19l/100km
    Co dalej ... Mieszalnik gazu, wtryski lpgu?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Powiem tak. Jak ja słyszę gaz to mnie żadne kłopoty z autem nie dziwią. Przykro mi.

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A ile pali na benzynie? Może od tego zacznijmy...

    sztywne wisko skończy się łopatkami wbitymi w maskę, stary numer...
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    sztywne wisko skończy się łopatkami wbitymi w maskę, stary numer...
    Obstawiam Bartku ,że jedna łopatka skończy w chłodnicy

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Powiem tak. Jak ja słyszę gaz to mnie żadne kłopoty z autem nie dziwią. Przykro mi.
    Miro powiem tak, gaz nie ma tu nic do tego sorry ale to jakies chore ********nie. Miałem kilka aut z lpg które bez zarzutu spisywały się BDB, podstawą było tylko serwisowanie na bieżąco filtry, oleje i czesci eksploatacyjne itd.
    To własnie stare auta najlepiej tolerują gaz, poczytaj jak to sie ma do obecnych na rynku nowych.

    Miałem rózne auta począwszy od 40letniego Forda po Golfa 3 i te samochody choć uchodzące za auta z dolnej półki spisywały się znaczniej lepiej niż zachwalane M30B35 w obecnej e32.
    Postanowiłem spróbować swoich sił w BMW bo stylistycznie auto jest przepiekne ale poza tym to jakaś porażka kiedy czytam, słyszę od wielu użytkowników ze M30B30-35 prawie każde lekko telepie bo to ponad 20letni silnik i to norma. Jeżeli coś jest ogarnięte mechanicznie na nowych czesciach powinno chodzic jak zegarek tu tak nie jest.

    Mam 40letniego Forda gdzie silnik pracuje zdecydowanie lepiej niz moje obecne M30B35 po remoncie dołu silnika, głowicy , wymianie wałka, krzywek, zapłonu, lambdy, pompy wody, termostatu i wiele innych rzeczy. Wisko zostało jedynie chwilowo zrobione na stałe bo powoli trace sens brnięcia w ten przereklamowany silnik R6 który bardziej będzie się nadawał na motopompe strażacką niż do jazdy :/.
    Nie kumam tylko tego zachwalania, bo to totalny brak obiektywizmu.
    Szukając tego modelu już mechanik mówił "nie wiem co ludzie widzą w tych samochodach, kupują potem przyprowadzają bo sie ciągle psują, robią i sprzedają jak najszybciej" , myśle sobie okey typ jakiś dziwny.
    Przeglądam ogłoszenia i praktycznie co trzecie jak nie co drugie albo w ogłoszeniu albo przez telefon ma litanie co było wymieniane wszystko w ostatnim czasie, myślę nie przeginają nie może być az tak źle.
    Kupuje BMW pierwsza wizyta i okazuje się że jednak to prawda , norma w tych samochodach że wałki rozrządu padają, że telepie, palą dużo ale to norma 30litrów i wszystko faktycznie występuje w tym aucie jak pakiet korozji w każdym polonezie :/.

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    nie ma starych bezproblemowych silników bmw, nikt chyba Ci nie wmówił, że kupisz prawie 30 letnie bmw i będzie bezproblemowe

    albo kochasz i ładujesz kasę, pot i łzy albo odpuszczasz

    to są wytrzymałe mechaniczne silniki, ale wymagają dużo czułości

    poza tym wątpię, żeby Ywój egzrmplarz miał mniej niż 500kkm przebiegu, ciekawe co na taki przebieg powiedział by Ford :)
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Skąd
    Tczew

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    nie ma starych bezproblemowych silników bmw, nikt chyba Ci nie wmówił, że kupisz prawie 30 letnie bmw i będzie bezproblemowe

    albo kochasz i ładujesz kasę, pot i łzy albo odpuszczasz

    to są wytrzymałe mechaniczne silniki, ale wymagają dużo czułości

    poza tym wątpię, żeby Ywój egzrmplarz miał mniej niż 500kkm przebiegu, ciekawe co na taki przebieg powiedział by Ford :)
    W kwestii wytrzymałości mechanicznej wiele silników ma to do siebie że zazwyczaj nie siada dół silnika a osprzęt więc to akurat nie jest jakaś nowość.
    Co do przebiegu w 100% się z tobą zgodzę nie ma pewnie mniej niz 500kkm, ale kurcze skoro został ogarnięty dół (panewki, pierscienie, tłoki itd od podstaw + to co wymieniłem z osprzętu) a to dalej nie hula ... w tym momencie przebieg nie ma już znaczenia. Kompresja 12bar-a, głowica szczelna i sie zastanawiam WTF ? W fordzie kupiłem 20 paro letni silnik gdzie dołu nie robiłem a jedynie czape i chodzi jak zegarek, poprzedni też chodził bdb ale miał poprostu mniejszą pojemność dlatego wypadł z budy.

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 3.6 benz+lpg - błąd katalizatora
    Przez Waldek8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 21:47
  2. [E38] BMW E38 740iA/LPG 99r VS BMW E38 2.8 benz-gaz 99r
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 16:00
  3. Kolizja e38 vs medcedes-benz 280 SE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 22:45
  4. e32 735i Witajcie
    Przez bmwe w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •