Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Wibracje przy przyspieszaniu z niskich prędkości obrotowych.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Szukam dalej. Niestety sprawa nie jest taka prosta. Zastanowiła mnie jednak dzisiaj, czy to normalne, że tak raptownie skacze półośka:


    Nowa półoś jest oczywiście obrzydliwie droga, a mam opcję kupić tanio używkę, stąd moje pytanie - do wszystkich wersji silnikowych szła ta sama? Wiem, że numery się różnią, ale kupiłem niedawno całą prawą stronę z 745d, gdzie numery się kompletnie różniły, a mimo to wszystko pasowało 1:1.

    Znalazłem przy tym taki filmik (nieco bardziej extremalny przypadek):


    EDIT:
    Kupiłem półoś od 735i. Pasuje wszystko bardzo dobrze. Półoś jest w pełni podmienialna. Różnica jest tylko taka, że ta zdiesla jest o 4mm grubsza.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 31-08-2017 o 19:02

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Półoś wymieniona już jakiś czas temu, przypadłość nie ustąpiła, a mi powoli kończą się pomysły.

    Zastanawia mnie teraz jedno... Mam stuki po prawej stronie na nierównościach. Raz na jakiś czas się to tylko objawia. Na stacjach diagnostycznych nie mogą nic znaleźć, twierdzą, że wszystko jest absolutnie bdb. Łącząc jednak wibracje i stuki, wpadłem na pomysł, że może to poduszka silnika. Widziałem na schematach, że ma ona jakieś podciśnienie. Wie ktoś po co ono jest?

    Co mnie odwodzi o poduszki silnika, to fakt, że auto stojąc nie wydaje żadnych stuków ani wibracji. Przy odpalaniu i gaszeniu silnika też wszystko jest w porządku.

    Wymieniałem niedawno uszczelkę pod miską olejową i pamiętam, że sprawdzałem poduszki i wszystko z nimi było OK - ruszając ręką były sztywne. Przypadłość wibracji pojawiła się z dnia na dzień, bez poprzedzenia ją żadną naprawą, stąd tym ciężej mi wpaść na to co to może być.

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czy to masz przy konkretnych prędkościach, czy przy różnych, a tylko prędkość obrotowa silnika jest ważna?

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zastanawia mnie teraz jedno... Mam stuki po prawej stronie na nierównościach. Raz na jakiś czas się to tylko objawia. Na stacjach diagnostycznych nie mogą nic znaleźć, twierdzą, że wszystko jest absolutnie bdb. Łącząc jednak wibracje i stuki, wpadłem na pomysł, że może to poduszka silnika. Widziałem na schematach, że ma ona jakieś podciśnienie. Wie ktoś po co ono jest?
    Przy pneumatyce z tyłu, należy najpierw wypuścić powietrze, a dopiero wtedy da się sprawdzić dokładnie tylne zawieszenie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Ja bym jeszcze sprawdził amortyzator. Może zaczyna podskakiwać a i puknąć umie.
    Łukasz przeczytaj to http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...yzatorow/1ps6v
    Ostatnio edytowane przez miro ; 19-10-2017 o 13:42

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Czy to masz przy konkretnych prędkościach, czy przy różnych, a tylko prędkość obrotowa silnika jest ważna?
    Sprawdzałem to bardzo dokładnie - wibruje tylko przy niskich prędkościach obrotowych silnika (do ok. 1800 obr/min) i jak się jedzie 20-30km/h, najczęściej po mocniejszym skręceniu w prawo. Wystarczy jednak, że zredukuję i już bicia nie ma.

    Wczoraj wrzucałem zimowe koła - gumy na ramie od tylnego mostu też mam takie sobie (lekko sparciałe i popękane). Może to też ich wina. Oryginał ładnie się ceni - 350zł/szt. Na szczęście Lemfoerder idzie z pomocą za sensowne 80zł/szt. Wymieniał ktoś to? Ciężko to wychodzi?

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja wymieniałem tuleje belki. Podobno da się to zrobić bez jej zrzucania, ale mój mechaniol ostatecznie ją zwalał, bo trudno jest wprasować nowe tuleje, jak belka jest na aucie. Z mojej strony była to raczej tylko fanaberia, bo wymieniłem dobre (też były lekko poparciałe, ale to im nie szkodzi), na nowe. Ja bym poszedł na całość i zaczął w ciemno od kompletu nowych poduch pod silnik i skrzynię, skoro wibracje są zależne od obrotów. Skręt sugeruje, że to lewa poducha może mieć się gorzej, bo się na nią kładzie silnik.

    A jeszcze dodam, że w wielorybie też wymieniałem komplet poduszek i pomimo, że stare były niby ok, to po wymianie kultura pracy silnika się mocno poprawiła.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wszystko posprawdzane, skonsultowane z innymi i wszystko wskazuje na to, że konwerter do wymiany. Wskazuje na to przede wszystkim fakt, że wibruje tylko na niskich obrotach silnika, więc zachowuje się to analogicznie do wykończonego koła dwumasowego.

    W grudniu sobie to zaplanuję, przy okazji pozamawiam części do mechatroniki.

    Konwerter nie wykazuje typowych oznak zużycia - obroty nie falują, biegi są zapinane bez szarpnięć, nie ma uślizgów. Jedynie wibruje przy dużym obciążeniu na niskich obrotach.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 01-11-2017 o 13:38

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wątek rozwiązany. Po wymianie konwertera problem ustąpił. Mam za to kolejny - auto zaczęło mocno wibrować na postoju i podczas przyspieszania, w zasadzie w każdych warunkach, przy prędkości obrotowej 950 i 1500 obr/min. Konwerter nowy, ale zastanawiam się, czy to nie jego wina - czyżby wcisnęli mi felery towar?

    Jakieś inne pomysły?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 22-12-2017 o 00:30

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP

    Post

    W sumie do niczego ci się to nie przyda ale mam identyczny objaw w E36 2.8 M52 :D wibracje na postoju między 900-1500 obr/min. Tylko, że manual mam... Może dwumas - może to to bo w sumie co innego może być ? Dodam, że podczas jazdy na tych obrotach to nie występuje tylko postój :D

Podobne wątki

  1. [silnik] Dławienie sięsilnika przy przyspieszaniu na zimnym.
    Przez trajano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:46
  2. [wnętrze] Odczuwalny luz na siedzeniu przy hamowaniu i przyspieszaniu.
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 18:52
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 21:50
  4. [mechanika] szarpnięcia przy przyspieszaniu i hamowaniu.
    Przez marekzegarek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 01:34
  5. [silnik] Szarpanie przy przyspieszaniu
    Przez Jawa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •