Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zaskakująca awaria w drodze, brak ładowania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk

    Post Zaskakująca awaria w drodze, brak ładowania

    Witam

    Niestety spotkał mnie następujący problem - podczas 600 kilometrowej wakacyjnej trasy auto przy samym końcu odmówiło współpracy.

    Po około 550 kilometrach ( jazda autostradą , około 160/170 km/h , żadnych niepokojących objawów) zatrzymałem się na stacji, po powrocie do auta i odpaleniu, samochód od razu stracił wspomaganie a komputer zaczął wykrzykiwać ostrzeżenia o braku ładowania wraz z ikonkami akumulatora). Zgasiłem, odpaliłem ponownie z nadzieją że to tylko chwilowe zwichrowanie elektroniki. Niestety komunikat wyświetlał się nadal, co więcej spod maski zaczął wydobywać się nieprzyjemny zapach spalenizny. Wezwałem assiastance który zawiózł mnie na miejsce noclegu ( auto samo wjechało i zjechało samo z lawety). Na ten moment auto odpala bez problemu, nie wyświetla się żaden komunikat, natomiast silnik chodzi bardzo nierówno ( trzęsie całą budą), falują obroty i nie chodzi przedni wentylator ( może to on był powodem takiego stanu rzeczy, silnik był bardzo rozgrzany po trasie ).

    Ze względu że jestem teraz z żoną i dzieckiem w okolicach Gdyni ( sam jestem ze śląska ) będę wdzięczny za każdą sugestie co mogło być powodem takiego zachowania auta ( jutro zacznę kontaktować się z miejscowymi mechanikami). Chciałbym mieć chociaż punkt zaczepienia. Będę również wdzięczny za sugestie odnośnie trójmiejskich mechaników ( lub okolic)

    Dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Koło pasowe?
    Napędza alternator oraz pompe wspomagania.
    Jest ono wykonane z metalu i gumy. W 730d pada w okolicach 300 000km.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    sprawdz regulator napiecia i szczotki. mialem podobny problem tylko ze w e39, skonczyly sie szczotki i stopilo obudowe regulatora.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    Czy przy tym kole pasowym mogło dojść to przypalenia czegoś ? ( specyficzny zapach po otwarciu maski) ew czy regulator mógł by dać takie objawy ? Moje auto to 730d rocznik 2004.

    w tym momencie nie ma żadnego błędu jedynie bardzo nierówne obroty i silnik brzmi jak by chciał się zaraz rozpaść :) ( dlatego też póki co go nie odpalam więcej )

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    wpisz w youtubie "regulator napiecia e65 730d" praktycznie 90% filmikow to falujace obroty, skaczace napiecie itp. w moim przypadku w e65 to skakalo napiecie z 10-14v, wymienilem na oryginal i spokoj

    w e39, skonczyly sie szczotki i nie wiem dlaczego ale przetopilo obudowe regulatora, smrod niesamowity.

    pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    ok wstępna diagnoza - faktycznie koło pasowe :) Samochód przekazany do serwisu w Gdańsku na ul liczmańskiego. Teoretycznie jutro odbiór, później zdam relacji co do ceny usługi i jakości, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

    Dzięki chłopaki za sugestie i zaangażowanie !

Podobne wątki

  1. [elektryka] 745d brak ładowania na mrozie
    Przez szatannw w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 00:13
  2. [elektryka] Gaśnie , brak ładowania
    Przez tomekl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:46
  3. [silnik] e38 740d brak ładowania ?
    Przez Garden w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 21:23
  4. [Elektryka] Brak ładowania
    Przez Johnny735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 14:40
  5. Dziwny brak ładowania..
    Przez 7Marcin7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 00:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •