Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [e32] problem klima marki diavia italy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post [e32] problem klima marki diavia italy

    panowie ktos z was ma jakas wiedze na temat klim diavia produkcji włoskiej montowanej do e32. mam takie cudu w aucie.

    panel sterowania na siemensie . cala buda plastikowa za panelem tez wyglada na siemensa i ma nr bmw ,ktorych co prawda nie da sie znalesc w realoem. kompresor seiko na r134a(był ale sie zatarl ,teraz zamontowane nie wiadomo co no name - sprawny gaz wchodzi ) . klima ta posiada dwa termostaty ktore ustawia sie na srubie ,a ich czujniki metalowe wchodza luzem w parownik (da sie je latwo wyjac). te termostaty maja dwa wejscia na cienkie bolce do sterowania czym to nie wiem. bolce te wisza nie podpiete . klima oczywiscie nie dziala. z przody auta jest oszuszacz wyglada na oryginal. z przodu auta przed chlodnica mam dwa wiatraki male - jeden nie dziala zatarty . na panelu siemensa jest knefel do klimy ,klikam cos tam slychac ale nie ma podswietlenia klima nie dziala. za plastiowa budą zamiast miecza jest wiazka na niej 3 duze uklady - takie duze bezpieczniki z wygladu ale to pewnie jakies sterowanie. oryginlane czujniki temp pod nogami kierowcy i pasazera sa podpieta i ida gdzies w srodek auta. klima chyba pare lat nie dziala na tyle nie znam historii auta. rury sa z klimy cieple.

    moze ktos podpowiedziec cos w tym temacie od czego zaczac aby to odpalic albo wrocic na powrot do oryginaly siemnsa o ile takowy wystepowal z klima ale bez tzw diavii. ewentualnie mam w garazu dobra klime automatyczna z 3.5 1991 i mysle zeby ja wrzucic bedzie to plug and play czy jakies weze badz rury mogą nie pasowac. Jeszcze pytanie czy kompresory do klimy musza byc konretnie pod e32 czy moga byc z e34 - z tego co mam to kazdy komresor ma tylko 1 kabelek komunikacyjny.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    zeby nie zakladac nowego tematu , do klimy automatyczej z auc behr byla w 1991 3.5 jaki macie kompresor . Jesli ktos tez zna numer piecyka malego to niech tez poda.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    widze ze ciezki temat ta diavia srawia. wczoraj z tym walczylem kazdy przewod od srodka do silnika itp itd. ale nadal nie rusza. wiec chyba sie skusze na wywalenie tego siemensa i dam behr klimatronik z 1991 w opcji z auc i webasto . z 3.5 co lezy w garazu. pytanie do was kto ma takiego behra w aucie .

    -jakie przekazniki do niego sa - foto gdzie i nr przekaznikow mile widziane . ich akurat nie posiadam .

    -czy moge zostawic starą chłodnice behra ,nie widze aby miala czujnik temp ani wejscie na niego . czy ruszy ta klima behra jesli tego czujnik nie bedzie.?

    - jaki kompresor nr org albo zamiennik potrzebuje.

    - jaki wentylator nr org albo zamienika potrzebuje do tego

    - czy reszta instalacji typu weze rurki klimy bede do niej pasowac ( z vinu fury wychodzi ze miala klime fabrycznie - nie wiem czy te diavie czy inna nie znam na tyle histoii auta)1992 polift m30b30
    - czy rury plastikowe prznoszące powietrze ,pod kokiptem sa uniwersalne do siemensa do behr czy cos trzeba zmienic

    dodam ze posiadam na stanie kompletną bude klimy behr z wiazka klimy , miecz behra, auc, sterownik klimy , panel sprawne od kolegi z tego forum.

    temat do przenisienia połączenia w temat montaz klimy od podstaw.
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 05-08-2017 o 15:53 Powód: przenienie dusykusji w inny watel

Podobne wątki

  1. [klima] Problem z klima / kompresorem
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 11:48
  2. klima-problem
    Przez japan_fred w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 12:33
  3. E38 740 M62 klima problem
    Przez darwaso w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 08:54
  4. Italy Bi-nienormalni?
    Przez coboss w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 19:47
  5. klima
    Przez ADASIO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 12:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •