Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Stłuczka - Sprawca uciekł!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz

    Post Stłuczka - Sprawca uciekł!

    Witam Koledzy!
    01.07.2017r. (sobota) miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie w moim życiu. Inny kierowca uszkodził moje BMW 740d e65 swoją Suzuki Grand Vitarą podczas mojej nieobecności, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jak tylko samochód ukazał się moim oczom (po powrocie z firmy) ujrzałem uszkodzenia i wezwałem patrol. Policjant po przyjeździe na miejsce zdarzenia sporządził notatkę, po czym od poniedziałku razem z miejscową Policją rozpoczęliśmy poszukiwania sprawcy. Przeszedłem się po zaprzyjaźnionych firmach z prośbą o taśmy z monitoringu i udało mi się uchwycić moment w którym moja bunia jest uszkadzana:/ Na nagraniu widać markę pojazdu, jego kolor a także płeć kierowcy (oczywiście kobieta!), niestety nagranie jest na tyle słabe, że nie można zidentyfikować numerów rejestracyjnych pojazdu. Na szczęście po kilku dniach od przekazania tych materiałów Policji z wydziału drogowego miejscowej komendy otrzymałem telefon, że udało się im ustalić sprawcę, który został ukarany mandatem i przekazał dane swojej ubezpieczalni. Szczerze mówiąc byłem w szoku, gdyż nauczony doświadczeniem spodziewałem się raczej umorzenia sprawy z powodu niewykrycia sprawcy. W tym miejscu wielkie brawa dla komendy powiatowej policji w Międzychodzie! Po otrzymaniu polisy ubezpieczeniowej z KPP zgłosiłem roszczenie do ubezpieczalni sprawcy (PZU) w oczekiwaniu na przyjazd rzeczoznawcy. Ucieszyłem się, że jest to PZU, gdyż wydaje mi się, że w porównaniu do LINK4 czy innych wynalazków jest to stabilny ubezpieczyciel i wycena będzie adekwatna do poniesionych przeze mnie kosztów związanych z przywróceniem samochodu do stanu sprzed wypadku, ale po otrzymaniu kosztorysu okazało się, że ta wycena to istna kpina!!! Na początku chciałbym przedstawić co zostało uszkodzone:
    a) przednie lewe nadkole - zostało zniekształcone przez przednie prawe koło samochodu sprawcy i oderwane z zaczepień
    b) lewy próg pod drzwiami - również został uszkodzony przez przednie prawe koło Suzuki Grand Vitary i wymaga wymiany
    c) przednie lewe drzwi - lakier uszkodzony do podkładu; drzwi wymagają lakierowania
    d) tylny lewy błotnik - lakier uszkodzony do podkładu; błotnik wymaga lakierowania

    Chciałem też zaznaczyć, że na każdy etapie kontaktu z ubezpieczalnią szedłem na rękę. Zgodziłem się na wymianę korespondencji drogą e-mailową, a nie tradycyjną pocztą a także zgodziłem się na wycenę uszkodzeń na podstawie zdjęć przesłanych przeze mnie, zamiast fatygować rzeczoznawcę, tymczasem PZU straty wyceniło mi na 1810zł!!! Według PZU wystarczy np. pomalować przednie lewe drzwi i tylny lewy błotnik a np. drzwi tylne zostawić na starym lakierze!!!
    W tym momencie mam pytanie do Was koledzy z prośbą o pomoc. Jak mogę się odwołać od tej wyceny? Czy jechać do najbliższego serwisu BMW w Poznaniu z prośbą o przedstawienie kosztorysu naprawy blacharsko - lakierniczej, czy może pogrozić im sądem??? Czy to że mam oryginalny lakier na całym samochodzie i samochód straci na wartości poprzez nałożenie dodatkowej warstwy lakieru może też być przedmiotem moich roszczeń??? Czy to, że sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia, co upoważnia ubezpieczalnię do zastosowania roszczenia regresowego nie powinno skłonić PZU do wypłacenia większego odszkodowania???;>
    Gorąca prośba o odpowiedź, może ktoś z Was zajmuje się takimi rzeczami???;>
    Z góry dzięki!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Witam Koledzy!
    01.07.2017r. (sobota) miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie w moim życiu. Inny kierowca uszkodził moje BMW 740d e65 swoją Suzuki Grand Vitarą podczas mojej nieobecności, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jak tylko samochód ukazał się moim oczom (po powrocie z firmy) ujrzałem uszkodzenia i wezwałem patrol. Policjant po przyjeździe na miejsce zdarzenia sporządził notatkę, po czym od poniedziałku razem z miejscową Policją rozpoczęliśmy poszukiwania sprawcy. Przeszedłem się po zaprzyjaźnionych firmach z prośbą o taśmy z monitoringu i udało mi się uchwycić moment w którym moja bunia jest uszkadzana:/ Na nagraniu widać markę pojazdu, jego kolor a także płeć kierowcy (oczywiście kobieta!), niestety nagranie jest na tyle słabe, że nie można zidentyfikować numerów rejestracyjnych pojazdu. Na szczęście po kilku dniach od przekazania tych materiałów Policji z wydziału drogowego miejscowej komendy otrzymałem telefon, że udało się im ustalić sprawcę, który został ukarany mandatem i przekazał dane swojej ubezpieczalni. Szczerze mówiąc byłem w szoku, gdyż nauczony doświadczeniem spodziewałem się raczej umorzenia sprawy z powodu niewykrycia sprawcy. W tym miejscu wielkie brawa dla komendy powiatowej policji w Międzychodzie! Po otrzymaniu polisy ubezpieczeniowej z KPP zgłosiłem roszczenie do ubezpieczalni sprawcy (PZU) w oczekiwaniu na przyjazd rzeczoznawcy. Ucieszyłem się, że jest to PZU, gdyż wydaje mi się, że w porównaniu do LINK4 czy innych wynalazków jest to stabilny ubezpieczyciel i wycena będzie adekwatna do poniesionych przeze mnie kosztów związanych z przywróceniem samochodu do stanu sprzed wypadku, ale po otrzymaniu kosztorysu okazało się, że ta wycena to istna kpina!!! Na początku chciałbym przedstawić co zostało uszkodzone:
    a) przednie lewe nadkole - zostało zniekształcone przez przednie prawe koło samochodu sprawcy i oderwane z zaczepień
    b) lewy próg pod drzwiami - również został uszkodzony przez przednie prawe koło Suzuki Grand Vitary i wymaga wymiany
    c) przednie lewe drzwi - lakier uszkodzony do podkładu; drzwi wymagają lakierowania
    d) tylny lewy błotnik - lakier uszkodzony do podkładu; błotnik wymaga lakierowania

    Chciałem też zaznaczyć, że na każdy etapie kontaktu z ubezpieczalnią szedłem na rękę. Zgodziłem się na wymianę korespondencji drogą e-mailową, a nie tradycyjną pocztą a także zgodziłem się na wycenę uszkodzeń na podstawie zdjęć przesłanych przeze mnie, zamiast fatygować rzeczoznawcę, tymczasem PZU straty wyceniło mi na 1810zł!!! Według PZU wystarczy np. pomalować przednie lewe drzwi i tylny lewy błotnik a np. drzwi tylne zostawić na starym lakierze!!!
    W tym momencie mam pytanie do Was koledzy z prośbą o pomoc. Jak mogę się odwołać od tej wyceny? Czy jechać do najbliższego serwisu BMW w Poznaniu z prośbą o przedstawienie kosztorysu naprawy blacharsko - lakierniczej, czy może pogrozić im sądem??? Czy to że mam oryginalny lakier na całym samochodzie i samochód straci na wartości poprzez nałożenie dodatkowej warstwy lakieru może też być przedmiotem moich roszczeń??? Czy to, że sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia, co upoważnia ubezpieczalnię do zastosowania roszczenia regresowego nie powinno skłonić PZU do wypłacenia większego odszkodowania???;>
    Gorąca prośba o odpowiedź, może ktoś z Was zajmuje się takimi rzeczami???;>
    Z góry dzięki!
    pamiętaj nalezy ci sie auto zastepcze na czas naprawy !!!!!!!!!!! ubezpieczalnia płaci 150 zł za dobe mozesz od kolegi pożyczyć
    jeśli nie ogarniasz takich tematów nie umiesz napisac prostego pisma ****** przez telefon itd to lepiej idź do firmy i on i sie tym zajma za 20-30%
    każda ubezpieczalni to prywatna firma i po prostu im zapłaci mniej tym ma więcej tu niema czarów ty musisz zadziałąć aby było kilka tysiecy i tyle podjedz do aso i niech wycenią same częsci podjedź do lakiernika niech napisze ile dni bedzie trwała naprawa i ile bedzie kosztować i im to wysli masz 3 lata na odoływanie się więc spokojnie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Tu masz artykuł co Ci się należy: http://autokult.pl/27938,co-nalezy-s...-polisy-oc,all

    Zasadniczo mienie szkody z OC jest super. Rób kosztorys naprawy w ASO z autem zastępczym na czas naprawy, dolicz utratę wartości auta i poproś grzecznie PZU o wypłatę odszkodowania wg wyliczonej wysokości kosztów. Jeśli się nie zgodzą poszukaj firmy zajmującej się odszkodowaniami (jest ich pełno), tylko dobrze poczytaj ich umowę i ogólne warunki i regulamin :)

    PS
    Faktycznie dziwne, że policja w czymś pomogła.
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    PS
    Faktycznie dziwne, że policja w czymś pomogła.[/QUOTE]


    to akurat dla nich jest prosta sprawa , jada do goscia mowią albo bierzesz teraz mandat albo sprawa w sadzie i koszty x 5 . wiekszosc mięknie i przyjmuje . mam taka sama sprawe z baranem co mi walnoł i sobie pojechał....

  5. #5
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Szkoda Twojego czasu i nerwów, zleć swoją szkodę firmie zajmującej się "walką" z TU. Wypłacą od razu REALNĄ kwotę jaka Ci się należy, dadzą auto zastępcze a sami dalej będą się sądzić z TU.

    Taka ciekawostka, jak sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, to TU pomimo tego, że ma ważną polisę OC może zażądać od niego zwrotu kosztów, które musiało wypłacić osobie poszkodowanej.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jedno wiem na pewno. Na nic się nie zgadzaj a już na pewno nie podawaj im nr swojego konta.
    Następnie jak koledzy wyżej radzą ,...wynajmij firmę która się tym zajmie ,albo oddaj na bezgotówkową naprawę do ASO BMW i po sprawie.
    P.S. link4 wygląda na to ,że wcale nie jest taki najgorszy w wypłatach odszkodowań.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Ale ja nie chcę oddać samochodu na bezgotówkową naprawę do ASO BMW. Jako Klient mam prawo zażądać gotówkowej naprawy szkody i z takiego prawa zamierzam skorzystać. Najbardziej wkurw** mnie to, że samochód już nie będzie miał oryginalnego lakieru po całości karoserii, a co za tym idzie nie będzie przywrócony do stanu sprzed szkody...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    To w tym wszystkim jest najgorsze. Może w takim razie udało by się znaleźć takie elementy w ori lakierze i po prostu poprzekręcać....no oczywiście bez tylnego błotnika ,ale to tylko jeden element wtedy malowany.

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Idź do ASO. Zgłoś zlecenie z OC sprawcy. Weź auto zastępcze z ASO. Na czas wyceny i odpowiedzi z PZU masz za free. Następnie jak już bedzie wycena z ASO oddajesz zastępcze, swoje wieziesz do warsztatu zaprzyjaźnionego i u Niego naprawiasz. Ten warsztat na czas naprawy też może wypożyczyć Ci zastępcze którego koszt pokrywa PZU. PZU musi Ci wypłacić tyle ile w ASO minus inna kwota za roboczogodzine. Twój mechanik pewnie naprawi po mniekszy h kosztach i reszta Twoja.

    Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Właśnie tak mam zamiar zrobić.
    W sobotę jadę do ASO do Poznania z prośbą o kosztorys naprawy.
    Jak już będę miał kosztorys naprawy to wysyłam żądanie zapłaty do PZU.
    Najbardziej nie mogę odżałować tego lakieru, najprawdopodobniej skończy się to tym, że na wiosnę 2018r. przemaluje cały samochód tak, żeby wszędzie była jednakowa warstwa lakieru. Najpierw oczywiście sporządzę dokumentację zdjęciową, aby przyszły nabywca nie zarzucił mi dzwona. Odnowię też felgi, wypiorę środek, przyciemnie szyby, zregeneruje lampy i będzie FURA jak z SALONU:)

Podobne wątki

  1. [karoseria] Stłuczka
    Przez kaufland11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 23:32
  2. Stłuczka
    Przez piter7898 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 11:26
  3. sprawca wypadku nieuznany co robić?
    Przez e4r5t w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 13:31
  4. Stłuczka
    Przez Riki w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 08:34
  5. Stłuczka
    Przez Riki w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •