Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: M70 - brak mocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń

    Post M70 - brak mocy

    Witam,

    Od paru miesięcy borykam się z pewnym 750il.
    Samochód kilka lat stał nieodpalany. Zrobiło sie błoto w zbiorniku paliwa, to zbiornik został zregenerowany, wyczyszczony, zatankowany pod korek nowym paliwem, pompy paliwa wymienione, filtry i wtryskwiacze również (wszędzie było pełno rudej mazi)
    Samochód nie ma mocy. Odpala i pracuje na wolnych obrotach całkiem przyzwoicie. Jednak bardzo powoli się wkręca na obroty, a podczas jazdy rozpędza się w chyba 20s do 50km/h. Dramat.
    Sprawdzony został zapłon i jest wszystko ok (wymienione świece, uszkodzone przewody - cały zapłon sprawdzony oscyloskopem)
    Czujniki temperatury wskazują prawidłowo na obu bankach
    Przepływki zamieniane stronami, sondy też. Popuszczaliśmy tłumiki, zmierzona kompresja, zamieniane komputery stronami, czyszczone przepustnice, odpalanie bez sond, naprawiony jest licznik (był brak lampki EML), sprawdzana była cała instalacja elektryczna - sond, przepławek i przepustnic.
    Na komputerze pokazuje ubogą mieszankę banku od strony kierowcy. Wykluczone uszkodzenie sony - jest założona nowa.
    I teraz pytanie!
    Czy ktoś miał podobną sytuację? Może słyszał, szwagier robił, kolega z jakiegoś innego forum, ktokolwiek miał taką przypadłość?
    Naprawdę ręce mi opadają...
    Nie wiem co jeszcze sprawdzać.

    Najgorsze jest to, że przez chwilę silnik jeździł normalnie. Miał dużo więcej mocy, rozpędzał się bez problemu do 170km/h... ale to było zanim wiedziałem co pływa w zbiorniku. Zaciągnęło szlamu i musiałem wymieniać cały układ paliwowy. ALE wtryski są z samochodu na który jeździł bardzo dobrze na 100%, pompy paliwa podają równo paliwo, regulatory też były zamieniane stronami.
    Ostatnio edytowane przez Krysiaman ; 19-07-2017 o 08:18

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    A jak przepustnice reaguja na pedla gazu

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    podstawowa kwestia, czy pracuje na obie strony?

    potem czy w trakcie jazdy zrobiony pomiar ciśnienia na listwach paliwowych? Pompy same w sobie są delikatne, jak zaciągnęły jakiś szlam to tylko wymiana.

    wystaczy, że szlam siedzi w stalowych przewodach paliwowych I już będzie słabo, nawet w powrocie. Filtry paliwowe stare mogliście rozciąć I zobaczyć, czy siatka nie przerdzewiała I nie poszło w układ.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Wlew oleju z przodu silnika czy z boku?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń

    Post

    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Wlew oleju z przodu silnika czy z boku?
    Z przodu.

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    podstawowa kwestia, czy pracuje na obie strony?

    potem czy w trakcie jazdy zrobiony pomiar ciśnienia na listwach paliwowych? Pompy same w sobie są delikatne, jak zaciągnęły jakiś szlam to tylko wymiana.

    wystaczy, że szlam siedzi w stalowych przewodach paliwowych I już będzie słabo, nawet w powrocie. Filtry paliwowe stare mogliście rozciąć I zobaczyć, czy siatka nie przerdzewiała I nie poszło w układ.
    Pracują obie strony. Po wyjęciu pompy paliwa jednej i drugiej strony pojedynczo widać różnicę w pracy silnika.
    Stalowe przewody zostały w miarę możliwości wypłukane, listwy wtrysków też.
    Pomiaru podczas jazdy jeszcze nie robiłem bo nie mam manometru (właśnie siadam do Allegro i będę zamawiał :D )
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    A jak przepustnice reaguja na pedla gazu
    Przepustnice działają jak powinny, Na postoju uchylają się do 30%, obie równocześnie i bez przycięć. Powyżej 60km/h ciężko stwierdzić czy otwierają się na 100% bo takich prędkości już nie rozwija ten samochód :D


    I jeszcze pytanko! Czy jak jest uboga mieszanka to temperatura spalin rośnie?

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Dla mnie to jest za mało paliwa, M70 to prymitywny piecyk, jeżeli obie strony pracują to moc jest zawsze...
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] 745i - brak mocy, brak bledow
    Przez kogutu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 10:02
  2. Brak mocy
    Przez DUZY27 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 20:10
  3. Brak Mocy
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 15:56
  4. brak mocy
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •