Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Błędy przy diagnostyce ISTA

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    17
    BMW
    2006 730D
    Skąd
    Ballykelly/Irlandia Północna

    Post Błędy przy diagnostyce ISTA

    Witam serdecznie. No cóż po kilku dniach posiadania E65 730D nadszedł ten czas żeby zacząć ogarynać wszelakie błędy i problemy. Już po pierwszym podłączeniu kompa wyskoczył następujący komunikat:



    Domyślam się ze jakieś moduły były wymieniane albo niewłaściwie kodowane :/ Czy ktoś spotkał się z podobnym komunikatem?

    Po wykasowaniu błędów powracają 3 które teraz muszę rozwiązać. 2 z nich mam już zdiagnozowane i wiem co trzeba zrobić (fogging sensor to czujnik na podszybiu - jak sie uda jutro zamowie nowy, a AUC sensor wygarne z jakiejs innej BMW jak bede na sporym szrocie specjalizujacym sie w smiglach) ale niestety z ostatnim 9CB6 HVAC coil chopping juz nieco gorzej. Sprawdzalem lampy i obie wygladaja dobrze, kostki wpiete wlasciwie, wyczyszczone, kable nie wygladaja zeby byly pekniete nigdzie ale problem jednak jest. Dodam ze lampka przy wlaczniku swiatel sie nie zapala wcale. Wiem ze niektorzy jak maja problem z samopoziomowaniem sie lamp to im ta dioda mruga a u mnie niestety nic sie nie dzieje :/


  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    17
    BMW
    2006 730D
    Skąd
    Ballykelly/Irlandia Północna
    Nikt nie spotkal sie z takimi problemami? Serio? Az takie wyjatkowe auto posiadam?

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Błędem z pierwszego screena nie przejmuj się. Dotyczy on napraw gwarancyjnych jeśli dobrze można zrozumieć tę informację.
    Też spotykam się z takim komunikatem. Nie powoduje on niczego


    HVAC coil to cewka silnika regulacji reflektora.
    Spróbuj we dwie osoby, albo samemu w nocy włączyć światła i sprawdzić czy lampy powodują ruch.
    Najlepiej w nocy(lub zasłonić czujnik zmierzchu) na trybie auto. Włączając zapłon od razu zapalą się lampy i powinien wykonać test
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    17
    BMW
    2006 730D
    Skąd
    Ballykelly/Irlandia Północna
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Błędem z pierwszego screena nie przejmuj się. Dotyczy on napraw gwarancyjnych jeśli dobrze można zrozumieć tę informację.
    Też spotykam się z takim komunikatem. Nie powoduje on niczego


    HVAC coil to cewka silnika regulacji reflektora.
    Spróbuj we dwie osoby, albo samemu w nocy włączyć światła i sprawdzić czy lampy powodują ruch.
    Najlepiej w nocy(lub zasłonić czujnik zmierzchu) na trybie auto. Włączając zapłon od razu zapalą się lampy i powinien wykonać test
    No wlasnie tutaj jest problem bo lampy wogole nie reaguja nie poziomuja sie ani nie skrecaja zarowno po odpaleniu auta czy w czasie jazdy. Mialem blad czujnika zaparowania szyby (przednia byla wymieniana przez poprzedniego wlasciciela) wiec go wymienilem na nowy wczoraj. Skasowalem bledy i o dziwo blad HVAC nie wrocil ale lampy nadal sie nie ruszaja. Mam natomiast problem z lewym kierunkiem a dokladniej zewnetrzna zarowka ktora przestaje swiecic co chwile. Jak przytrzymam uchwyt i lekko go pociagne do gory to dziala a jak puszcze to lipa i kierunek zaczyna swirowac. Musze to szybko ogarnac bo przeglad mi sie konczy w sobote i musze miec sprawne auto :-( przed chwila wrocilem z pracy i za moment bede wyciagal lampe i sprawdzal co z tym kierunkiem nie tak :-/

    Dodam ze mam automatyczne dlugie ale zauwazylem ze one tez nie dzialaja i domyslam sie ze to ma cos wspolnego z faktem ze lampy sie ani nie poziomuja ani nie skrecaja.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Ozi - rozwiązałeś problem?
    Mam ten sam: 9CB6 LM: HVAC coil chopping oraz brak auto-poziomowania świateł.

    Model bez czujnika zmierzchu.
    Lampy wyciągane i wkładane - po przemontowaniu błędy jak były tak są czyli to nie same lampy lub ich podłączenia.
    Poziomowanie świateł nie działa po odpaleniu auta.
    Czujniki poziomowania świateł sprawdzone - oba wpięte w swoje miejsca:




    Komputer wskazuje konkretnie na prawy tył:


    ale ten prawy jest wpięty poprawnie (osobiście sprawdzałem).

    Czytałem o możliwym zwarciu i nic więcej nie znalazłem.
    Podpowiecie co dalej sprawdzać?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Nie czytałem całego tematu ale czujnikisa poprostu potencjometrami które zwyczajnie mogą się zużyć więc to, że jest wpięty nie jest równoznaczne z tym, że działa.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    Nie czytałem całego tematu ale czujnikisa poprostu potencjometrami które zwyczajnie mogą się zużyć więc to, że jest wpięty nie jest równoznaczne z tym, że działa.
    Dzięki Tomas, sprawdzę. Jest coś jeszcze co powinienem sprawdzić?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Ja przy wymianie czujnika wymieniłem kostkę z pinami. Kostka była pęknięta i przez to piny skorodowały więc obejrzyj to dokładnie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    OK, dzięki.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    Nie czytałem całego tematu ale czujnikisa poprostu potencjometrami które zwyczajnie mogą się zużyć więc to, że jest wpięty nie jest równoznaczne z tym, że działa.
    Otwierałeś kiedyś taki czujnik, że tak twierdzisz? ;)

    Jeśli instalacja wygląda ok, to pozostaje Ci wymienić czujnik

    HVAC coil oznacza cewkę silnika w lampie.
    Po prawej na dole masz przycisk "calculate test plan". Program "obliczy" procedury testowe. Będzie tam procedura w związku z tym błędem. Program m.in. będzie chciał, żebyś włączył światła i wykona ruch lampą, dzięki czemu zobaczysz, która lampa jest winowajcą
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. pomoc w diagnostyce błędów e38v4.4
    Przez aras232 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2017, 21:59
  2. [elektronika] INPA+LPG Problem przy diagnostyce
    Przez twin7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 07:59
  3. [diagnoza] Ista-D, Ista-P
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 12:38
  4. [elektronika] Błędy błędy wszędzie błędy... abs i sondy
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 14:37
  5. Bledy wykryte na diagnostyce
    Przez ZYX w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •