Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 11 do 16 z 16

W±tek: [E38] Radio milknie podczas g³o¶nego s³uchania muzyki

  1. #11
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp
    Masz racjê, prawdopodobnie pomyli³o mi siê i mam BM24.

    Niestety nie mam opcji 676 ani 677.

    Czy wiesz mo¿e co mog³o ulec uszkodzeniu w BM24 ¿e tak przerywa ?

    Czy wiesz mo¿e czy jest te¿ mo¿liwo¶æ poprawienia tego systemu audio w jakim¶ rozs±dnym bud¿ecie ?

    Pzdr

  2. #12
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Czym wg Ciebie jest rozs±dny bud¿et?

    Tak na prawdê wyprowadzenie RCA(lub u¿ycie nawet konwerterów sygna³u g³o¶nikowego) i u¿ycie jakiego¶ 4-ro kana³owego wzmacniacza ze starych dobrych sprzêtów da pozytywny efekt.
    Nie musi to byæ co¶ mocnego. Sam przy biurku w pracy mam pod³±czony wzmacniacz o mocy 22W RMS przy 4ohm, a wiêc teoretycznie tyle co radio. A potrafi zaskoczyæ
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp
    Powiedzmy do 500 z³.

    Czy da siê w takim bud¿ecie zrobiæ z systemem co¶ sensownego co w zauwa¿alny sposób podniesie moc/jako¶æ ? Nie chcia³bym zawalaæ sobie baga¿nika wielk± tub± basow±, moim zdaniem to nie jest w stylu takiego auta jak E38.

    Wracaj±c jeszcze do mojego poprzedniego pytania, jak my¶lisz czy to s± koñcówki mocy do wymiany w tym BM24 ?

    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 14-10-2017 o 15:01

  4. #14
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Objaw jest dziwny, bo nie spotka³em siê z takim problemem. Nawet w seryjnych systemach da³o siê rozkrêciæ na maks i po prostu w pewnym momencie krêc±c ga³k± nic siê ju¿ nie zmienia³o. By³o g³o¶no, ale nic siê nie wy³±cza³o.
    Sk³ania³bym siê raczej do tego, ¿e na którym¶ kanale rezystancja nie pasuje(jest za niska) co wy³±cza jedn± z koñcówkê, ale pewnie ten obwód maj± po³±czony(w BM24 s± 2 uk³ady scalone stereo. Bodaj¿e jeden na lewy kana³, drugi na prawy kana³)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  5. #15
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp
    No nic, pozostaje mi wyjêcie modu³u i zerkniêcie do ¶rodka czy nie ma jakich¶ fizycznych ¶ladów które mog³y by wskazywaæ na uszkodzenie czego¶.

    Kusi mnie ta opcja z do³o¿eniem 4-kana³owego wzmacniacza i pod³±czeniem go do seryjnych g³o¶ników (ewentualnie w przysz³o¶ci mo¿na by wymieniæ g³o¶niki na jakie¶ lepsze markowe, typu Blaupunkt ) ale najpierw muszê zdiagnozowaæ obecny problem.

    Pzdr

  6. #16
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Jak ju¿ zdemontujesz tuner to zmierz miernikiem rezystancjê ka¿dego kana³u. Przy okazji zmierz ka¿dy przewód z danego kana³u wzglêdem masy.

    W E36 touring mia³em kiedy¶ przypadek ¼le zamontowanego g³o¶nika w podsufitce co powodowa³o zwieranie danego kana³u do masy i wy³±czanie siê sprzêtu.


    W E38 teoretycznie nie ma gdzie pope³niæ takiego b³êdu, ale ju¿ widzia³em b³êdnie pod³±czon± wtyczkê g³o¶nika na drzwiach kierowcy, wiêc wszystko jest mo¿liwe
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

Podobne w±tki

  1. Jakiej muzyki sluchacie??
    Przez marcin1069 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 19-02-2018, 10:50
  2. [audio/video] Wy³±czanie sie muzyki
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 10:42
  3. [elektronika] Podczas jazdy znika sygna³ FM i AM radio BM24
    Przez maxtoto w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 23:28
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 22:38
  5. [elektryka] RADIO BUSINESS CD Radio Bavaria Electronic CD II
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •