Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka wyniki od 11 do 16 z 16

Wtek: [E38] Radio milknie podczas gonego suchania muzyki

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jul 2016
    BMW
    728i
    Skd
    wlkp
    Masz racj, prawdopodobnie pomylio mi si i mam BM24.

Niestety nie mam opcji 676 ani 677.

Czy wiesz moe co mogo ulec uszkodzeniu w BM24 e tak przerywa ?

Czy wiesz moe czy jest te moliwo poprawienia tego systemu audio w jakim rozsdnym budecie ?

Pzdr

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    Czym wg Ciebie jest rozsdny budet?

Tak na prawd wyprowadzenie RCA(lub uycie nawet konwerterw sygnau gonikowego) i uycie jakiego 4-ro kanaowego wzmacniacza ze starych dobrych sprztw da pozytywny efekt.
    Nie musi to by co mocnego. Sam przy biurku w pracy mam podczony wzmacniacz o mocy 22W RMS przy 4ohm, a wic teoretycznie tyle co radio. A potrafi zaskoczy
    Celem wyksztacenia nie jest napenienie umysu czowieka faktami; zadaniem jest nauczy go, jak ma uywa umysu do.. mylenia. A czsto zdarza si, e czowiek lepiej umie myle, nie bdc krpowany wiedz przeszoci.
    Henry Ford

Nie pomagam przez tel, chcesz co, jest pw, mail, gg, w ostatecznoci sms

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jul 2016
    BMW
    728i
    Skd
    wlkp
    Powiedzmy do 500 z.

Czy da si w takim budecie zrobi z systemem co sensownego co w zauwaalny sposb podniesie moc/jako ? Nie chciabym zawala sobie baganika wielk tub basow, moim zdaniem to nie jest w stylu takiego auta jak E38.

Wracajc jeszcze do mojego poprzedniego pytania, jak mylisz czy to s kocwki mocy do wymiany w tym BM24 ?

Pzdr
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 14-10-2017 o 14:01

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    Objaw jest dziwny, bo nie spotkaem si z takim problemem. Nawet w seryjnych systemach dao si rozkrci na maks i po prostu w pewnym momencie krcc gak nic si ju nie zmieniao. Byo gono, ale nic si nie wyczao.
    Skaniabym si raczej do tego, e na ktrym kanale rezystancja nie pasuje(jest za niska) co wycza jedn z kocwk, ale pewnie ten obwd maj poczony(w BM24 s 2 ukady scalone stereo. Bodaje jeden na lewy kana, drugi na prawy kana)
    Celem wyksztacenia nie jest napenienie umysu czowieka faktami; zadaniem jest nauczy go, jak ma uywa umysu do.. mylenia. A czsto zdarza si, e czowiek lepiej umie myle, nie bdc krpowany wiedz przeszoci.
    Henry Ford

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jul 2016
    BMW
    728i
    Skd
    wlkp
    No nic, pozostaje mi wyjcie moduu i zerknicie do rodka czy nie ma jakich fizycznych ladw ktre mogy by wskazywa na uszkodzenie czego.

Kusi mnie ta opcja z dooeniem 4-kanaowego wzmacniacza i podczeniem go do seryjnych gonikw (ewentualnie w przyszoci mona by wymieni goniki na jakie lepsze markowe, typu Blaupunkt ) ale najpierw musz zdiagnozowa obecny problem.

Pzdr

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    Jak ju zdemontujesz tuner to zmierz miernikiem rezystancj kadego kanau. Przy okazji zmierz kady przewd z danego kanau wzgldem masy.

W E36 touring miaem kiedy przypadek le zamontowanego gonika w podsufitce co powodowao zwieranie danego kanau do masy i wyczanie si sprztu.

W E38 teoretycznie nie ma gdzie popeni takiego bdu, ale ju widziaem bdnie podczon wtyczk gonika na drzwiach kierowcy, wic wszystko jest moliwe
    Henry Ford

Podobne wtki

1. [audio/video] Wyczanie sie muzyki
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 09:42
  2. [elektronika] Podczas jazdy znika sygna FM i AM radio BM24
    Przez maxtoto w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 22:28
  3. Odpowiedzi: 9