Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przeglad w ASO. Filtr kabinowy.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post Przeglad w ASO. Filtr kabinowy.

    W przyszlym tygodniu musze jechac do ASO zrobic przeglad.
    Troche smiech bo jakos tak wyszlo ze tylko 3tys km zrobilem przez rok. No ale wymienie plyn hamulcowy i olej (cena 1350pln) i zrobie badanie techniczne (100pln). Nie jest tak drogo. Jednak babeczka w serwisie stwierdzila po histori serwisowej ze trzeba tez wymienic filtry kabinowe za 730pln. Tu mi sie troche noz w kieszeni otwiera. Co takiego magicznego jest w tych filtrach ze taka cena. Filtron jest za 80pln za szt.
    Wspominam o tym bo nadmuch w samochodzie zachowuje sie dosyc dziwacznie. Nie rozpedza sie na pelne obroty chociaz komputer nie pokazuje bledu, a sterownik dmuchawy jest cyfrowy i kontroluje prad silnika. Czy to moze byc zwiazane wlasnie z zaprogramowana żywotnością filtrow? Nawiasem od wymiany minelo ledwo 7tys km.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Siema!
    Nie wiem jak w F01 ale w e65 interwał wymiany mikrofiltra ustawiony jest na +- 10000km. W e65 komputer sam wskazuje Tobie moment wymiany mikrofiltra checkiem. Co do ceny to rzeczywiście jest to najdroższy filtr, no ale panie tutaj chodzi o zdrowie:) Zaproponowali Tobie zapewne filtr z węglem aktywnym i stąd ta cena. Węgiel aktywny bardzo dobrze wyłapuje pyłki z powietrza czy też spaliny samochodu jadącego przed nami, zwłaszcza gdy jest to xletni Star kopcący na czarno. Co dziwne np Bosch nie produkuje kabinówek z węglem, tylko zwykłe, sam nie wiem dlaczego... Najrozsądniej jest wymieniać te filtry w momencie przeglądu klimatyzacji (ozonowanie, odgrzybianie, dezynfekcja). Nie robiłeś jeszcze klimy w tym sezonie?

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tylko w E65 mówisz z poziomu iDrive, że filtry wymienione i komputer zaczyna liczyć od nowa, a filtry w rzeczywistości mogą zostać stare.

    Nie wiem, jak oni w ASO te ceny policzyli, ale wygląda, że ze zwyżką:
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/p...L/sA/r2010/m01
    https://www.aso-bmw.pl/search/view/?numer=64119272642

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    F01 ma wbudowany generator ozonu. Nie robi sie serwisow klimatyzacji. Filtr weglowy kosztuje 83zl brutto/szt.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie musisz u nich kupować filtrów. Możesz przywieźć swoje a oni je tylko wymienią i ładnie odnotują ,że wymienione. Nie daj sie naciągać na taką kasę bo to są tylko filtry . Oni na tym żerują przecież. Kup sobie pożądne z KNECHTA za 128 zł i po sprawie. https://www.aso-bmw.pl/product/view/id/106721/
    Przecież nie będziesz utrzymywał tych nierobów w biurowcu :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16
    BMW
    F01
    Skąd
    MANCHESTER
    Cytat Zamieszczone przez integron Zobacz posta
    F01 ma wbudowany generator ozonu. Nie robi sie serwisow klimatyzacji. Filtr weglowy kosztuje 83zl brutto/szt.
    i jak to działa? to jest w standardzie?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Jak to elektryczny generator. Jest wbudowany w kanal wentylacyjny. Nie wiem czy zabija wszystko co zywe, ale z nadmuchu nigdy nie smierdzi.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez integron Zobacz posta
    No ale wymienie plyn hamulcowy i olej (cena 1350pln) i zrobie badanie techniczne (100pln).
    Ej... za wymianę oleju i płynu hamulcowego ponad 1000zł...
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec

    Post

    Alternatywa to Pan Zenek. Niestety nie mam w poblizu zakladu w ktorym za pomoca srubokreta nie pomagaja oslonom na sworzniach. Z dugiej strony oleju idzie 10l a calosc wymiany trwa 4h. Zwyczajnie nie mam czasu na inne opcje. Auto zawsze bylo serwisowane w ASO. Nie no w zeszlym roku wziąłem dzień urlopu i osobiscie wymienilem tarcze/klocki z przodu. Mialem 100% pewnosc ze w ASO to zrypia. Nie czyszcza prawidlowo zaciskow w ukladzie HS i tarcze padaja po 60tys.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Przecież krawaciarze chcą godnie żyć a wklepanie do komputera przeglądu i pieczątka w książce serwisowej wymagają nakładu pracy.
    Kiedyś zadzwoniłem tak incognito do ASO BMW i za wymianę oleju z filtrem w 745 n62 powiedzieli mi 1400 ziła.

Podobne wątki

  1. [E23] Filtr Kabinowy
    Przez Krik w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 14:10
  2. Filtr kabinowy
    Przez xDragonx w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 21:13
  3. Filtr Kabinowy
    Przez damiluxx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 07:43
  4. FILTR KABINOWY
    Przez damian23zgc w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 17:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •