Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Przepływomierz powietrza 730d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16
    BMW
    F01
    Skąd
    MANCHESTER

    Post Przepływomierz powietrza 730d

    Padł mi przepływomierz w F01 730d. Pokazuje za wysoka wartosc na biegu jałowym. Domyslam sie ze czysczenie nic mu nie pomoże.
    Oryginalny jest pewnie BOSHa.
    Dostepne zamienniki online to : VEMO , PIERBURG , ERA , METZGER , ERA , HITACHI , MEAT & DORIA
    Poza serwisem BMW jaki mozna kupic zamiennik zeby to działalo?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Może przy serii F Ci nie pomogę, ale ja np kupiłem czujnik wałka Vemo i w opakowaniu był oryginał BMW z zatartym znaczkiem, z drugiej strony Pierburg ma wiele części które idą na pierwszy montaż w BMW.

    Najlepiej jakbyś znalazł któryś w sklepie stacjonarnym i zobaczył co jest w pudełku.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16
    BMW
    F01
    Skąd
    MANCHESTER

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Może przy serii F Ci nie pomogę, ale ja np kupiłem czujnik wałka Vemo i w opakowaniu był oryginał BMW z zatartym znaczkiem, z drugiej strony Pierburg ma wiele części które idą na pierwszy montaż w BMW.

    Najlepiej jakbyś znalazł któryś w sklepie stacjonarnym i zobaczył co jest w pudełku.
    Dzieki za odpowiedz.
    Chwilowo nie mam mozliwosci tutaj w UK zobaczyc z stacjonarnym sklepie. Z tego co widze to VEMO jest drozsze od PIERBURGA o jakies 60 funtow. Ale i tak 100 tansze niz w serwisie :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jesteś pewny, że winny jest przepływomierz?


    Odkręć silnik z klapek dolotu i sprawdź czy klapki mają luz.
    Nawet minimalny luz przy silniczku, może być sporym luzem na drugim końcu kolektora
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16
    BMW
    F01
    Skąd
    MANCHESTER
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jesteś pewny, że winny jest przepływomierz?


    Odkręć silnik z klapek dolotu i sprawdź czy klapki mają luz.
    Nawet minimalny luz przy silniczku, może być sporym luzem na drugim końcu kolektora
    Dziekuje za odpowiedz. Może sie nie znam ,ale co maja klapki dolotu do przepływomierza? Elektromechanik (kumaty z dobrym oprogramowaniem) stwierdził ze przepływomierz. Taki błąd jako jedyny podaje również komputer(za wysoka wartość sygnału na biegu jałowym). Z samochodem sie nic nie dzieje ,wydaje sie ze jedzie normalnie. Taki błąd mogą powodować klapki dolotu?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    No właśnie przerabiałem taki temat w silniku N47.
    Klapki w dolocie były w stanie agonalnym. O ile przy silniku luz wydawał się niewielki to na końcu kolektora już był bardzo duży.

    Powodowało to błąd pomiaru masy powietrza("AirMass measurement"), a nie samego przepływomierza.
    Przepływomierz na biegu jałowym zamiast oczekiwany 400mg/skok widział nawet 630mg/skok.
    Po zmianie przepływomierza na nowy(Bosch) i skasowaniu adaptacji za pomocą ISTA, nic się nie zmieniło.
    Po założeniu kolektora bez klapek problem z zawyżoną masą powietrza na biegu jałowym był już stały(wcześniej zachowywało się to różnie, zależnie jak klapki ustawiły się), więc nie można klapek po prostu usunąć.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16
    BMW
    F01
    Skąd
    MANCHESTER
    Mam ndzieje ze przy przebiegu 120tys klapki jeszcze nie sa w stanie agonalnym jak napisales. Z tego co napisales rozumiem ze w przypadku problemow z klapkami pomaga tylko wymiana kolektora na nowy?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Remii Zobacz posta
    Mam ndzieje ze przy przebiegu 120tys klapki jeszcze nie sa w stanie agonalnym jak napisales. Z tego co napisales rozumiem ze w przypadku problemow z klapkami pomaga tylko wymiana kolektora na nowy?
    A to już najlepiej sprawdzić w ETK.
    W przypadku N47 były 2 rodzaje kolektorów. Starszy miał klapki na stałe. Nowszy miał możliwość wymiany klapek.
    Sprawdź czy podobnie nie jest u Ciebie. Jeśli występują w katalogu klapki osobno to są one wymienne samodzielnie, bez kolektora.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    16
    BMW
    F01
    Skąd
    MANCHESTER
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    A to już najlepiej sprawdzić w ETK.
    W przypadku N47 były 2 rodzaje kolektorów. Starszy miał klapki na stałe. Nowszy miał możliwość wymiany klapek.
    Sprawdź czy podobnie nie jest u Ciebie. Jeśli występują w katalogu klapki osobno to są one wymienne samodzielnie, bez kolektora.
    Jeszcze raz dziękuje za podpowiedz i wytłumaczenie.
    Postaram sie sprawdzić te klapki. Dziwne jest tylko to ze błąd pojawia sie od razu po skasowaniu ,nawet bez uruchomienia silnika. Wniosek jest taki ze idzie zły sygnał z przepływomierza.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak bez uruchamiania silnika masz błąd to może gdzieś w instalacji do przepływki jest problem, jakiś kabel przerwany bub przełamany. No bo przepływka nie mierzy więc nie ma co sczytać komputer.

Podobne wątki

  1. [silnik] e38 730D - trzęsący się silnik i pobór powietrza z paliwem
    Przez kubaa.w w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 20:01
  2. Przepływomierz powietrza
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •