Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przekładka wnętrza skrzyni z e38 do e32.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole

    Post Przekładka wnętrza skrzyni z e38 do e32.

    Witam.
    Co myślicie o przekładce wnętrza skrzyni 5hp30 z e38 (zielona tabliczka) do wnętrza skrzyni z e32 tez 5hp30. Myślicie że taki zabieg by się udał p&p? Kiedyś przekładałem cały kosz wstecznego właśnie z e38 do e32 i wsteczny działa do dzisiaj. Bo znaleźć skrzynie do e32/34 graniczy z cudem, natomiast do e38 jest tego mnóstwo.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Pomysł jest świetny, ale znając życie skrzynie nawet z różnym numerem seryjnym mogą mieć delikatne różnice, które okazują się nie do przeskoczenia.

    Spróbować możesz, jak będzie pasować to ok, a jak nie to nie. Chyba, że masz dokumentację obu skrzyń i sobie przelecisz po numerach części.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Mam tylko serwisówke do 5hp30, w której nie ma wyszczególnionych modeli, wiec raczej nie powinno byc większych problemów, z tym że niektóre e38 miały steptronic, ale sterownik hydrauliczny jest ten sam. Wiec chyba się podejmę takiego wyzwania.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar gora80
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    LUBLIN
    Hej. Domyślam się ze cos się dzieje ze skrzynią,może lepiej poszperać i spróbować naprawić samemu????
    U mnie była typowa usterka 4hp22 brak biegów przód. Tarczki przekładki na forwardzie. Zrobiłem wszystko sam.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kubcikus, znalezienie skrzyni do E32/E34 jeszcze nie jest niemożliwe. Trudne jest ale nie niemożliwe. Polecam dołączenie do grup na facebooku typu "BMW E32/E34 Giełda części" - prawie 9k członków, "BMW POLSKA - GIEŁDA SPRZEDAJ KUP CZESCI SAMOCHODY PYTANIA ZDJECIA !!!" - ponad 56k członków. Ja tam trułem całkiem długo o silnik M70 siedzący w aucie (aby go sprawdzić i nie kupować kota w worku tak jak wszystkie na olx, allegro itd stojące już na palecie). I po pewnym czasie znalazł się taki jegomość, który sprostał moim wymaganiom i co ciekawe - nie reklamował się na żadnych portalach a jedynie czasem na fesjowych grupach się udzielał.

    Powodzenia :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar AdiX
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    57
    BMW
    E32 740iL '93
    Skąd
    Łódź
    Blog
    9

    Post

    Mam na kompie pdf'y "Repair Manual" czyli jak ją rozebrać, jakie narzędzia, tolerancje, momenty śrub, schematy funkcjonowania układów itd., "Service Manual" czyli tam gdzie można się dowiedzieć jakie części do której wersji skrzyni pasują, a także z bimmerboard'a instrukcję regeneracji sterownika elektro-hydraulicznego (ValveBody) oraz jak przywrócić wsteczny bieg.
    Jak coś to pisz na PW to puszczę mejlem :)
    Ostatnio edytowane przez AdiX ; 04-07-2017 o 16:49
    (OO=[_][_]=OO)

Podobne wątki

  1. [skrzynia] przekładka z 4hp na 5hp
    Przez zajcze w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 14:40
  2. [karoseria] Przekładka od 730 do 735
    Przez mateuszbarczykowski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 23:45
  3. przekładka skrzyni w e32
    Przez slim w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 14:25
  4. [mechanika] przekładka skrzyni automatycznej
    Przez pit3er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •