Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z układem kierowniczym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz

    Post Problem z układem kierowniczym

    Witam Panowie!
    Od zawsze na wiosnę zamierzałem zrobić remont zawieszenia w mojej BMW i w końcu dopiąłem swego. Operacja prawie zakończyła się sukcesem, jednak po wymianie amortyzatorów pojawiły się niespodziewane problemy. Otóż na przedniej osi wymieniłem oba amortyzatory EDC (Regeneracja w ''Balux''), gumy na stabilizatorze, wahacze poprzeczne, łącznik stabilizatora i obie końcówki drążka. Dzisiaj rano zrzuciłem samochód z podnośnika w celu odbycia jazdy kontrolnej i niestety okazuje się, że samochodem nie da się jechać:/

    Po pierwsze samochód strasznie krzywo stoi; nie podnosi się lewy tył i wyskakuje kontrolka: ''Level Control System Fault'' - samochód był unieruchomiony przez ok. 2 tygodnie, podejrzewam że zeszło powietrze z układu pneumatycznego, czy to może być według was dziurawa poduszka przy lewym amortyzatorze, ew nieszczelny przewód NIVO lub walnięty lewy czujnik? Dodam, że przód i prawy tył są ok.

    Po drugie przy maksymalnym skręcaniu kierownica się blokuje i nie można wyprostować samochodu. Czy to może być tylko problem ze zbieżnością, geometrią i po naprawie tego nieszczęsnego lewego tyłu wszystko wróci do normy, czy może to jest typowy objaw zużytej, uszkodzonej maglownicy? Przed wymianą amortyzatorów wszystko było w porządku, samochodem normalnie można było jeździć i nie chce mi się wierzyć, że przekładnia sama się uszkodziła jak samochód był w powietrzu na podnośniku.

    Bardzo proszę o jakieś wnioski, opinie, które pomogą mi rozwiązać problem.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Kwidzyn
    U mnie po wymianie koncowek kierownica rowniez sie blokowala na malsymalnym skrecie (z tym ze u mnie jest luz na magloenicy) jednak ustawienie zbieznosci pomoglo.
    Co podnoszenia auta, u mnie problemem byla pompa ktora nie nadazala pompowac poduszki i czesto auto stalo krzywo. Pompa ma jakos czas na napompowanie auta po ktorym przestaje pompowac i wyrzuca blad.
    Jednak bez kabelka i programu ciezko powiedzec. U mnie byl uszkodzony tez jeden czujnik jak sie okazalo pin przy czujniku byl pekniety i raz laczyl a raz nie. W inpa wszystkonladnie widac.

    Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Bart a robiłeś tył też? Ja teraz regenerowałem tylne amory NIVO i po złożeniu wszystko jest ok. Żadnych błędów. W/g zaleceń dobrze jest wypiąć bezpieczniki od NIVO (jak dobrze pamiętam nr 62 i 72 w bagażniku). Może masz nie wpięte z powrotem?

    Co do tego, że auto lubi stać krzywo, to raczej jest norma. Gasisz auto, chwilę jeszcze w nim siedzisz, a potem wysiadasz. Strona kierowcy staje się lżejsza i się unosi, a układ tego nie niweluje.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    U mnie tył ok. Amortyzatory sprawne, brak luzów na wahaczach. Co do krzywej lewej strony to koło tak schowane pod nadkolem, że nie widać górnej części opony, poza tym wywala błąd na desce więc na 100% musi być coś nie tak. Możliwe jest, że zeszło powietrze z układu podczas dwutygodniowego pobytu samochodu na podnośniku?

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie powinno. Jak układ jest szczelny, to trzyma bardzo długo. Może poducha w amorze poszła od takiego wiszenia? Sprawdź błędy. Sensor nie powinien mieć wpływu. Ja jeździłem z jednym udupionym i auto normalnie trzymało w miarę poziom na podstawie czujnika z drugiej strony. Ewentualnie jakiś zaworek poszedł, albo przewód szlag trafił, ale to też byłoby dziwne.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    No dziwne bo samochód 3 tygodnie nie był używany. Już żałuję tej regeneracji amortyzatorów, no ale cóż taki jestem że lubię autko dopieścić. Tak czy tak muszę to zrobić żeby móc zbieżność ustawić. Inpa/Ista wskaże winowajce przy diagnozie??? ;>

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja mam tylko INPĘ i tam sobie wszystko ogarniam jeżeli chodzi o NIVO: czytanie błędów, kalibrację itp.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Wracam do wątku. Cały czas walczę z tematem. Bunia cały czas kulała na jedną nogę (lewe,tylne koło). W dniu wczorajszym podjechałem do mechanika i razem robiliśmy diagnozę. Pompa NIVO sprawna, bardzo szybko pompuje. Układ szczelny, poducha bez dziur; powietrze nigdzie nie uchodzi. Mechanik odkręcił pompę, wpiął wężyk bezpośrednio pod nią, pominął jakieś zastawki i włączył pompę. Autko elegancko się napompowało i od wczoraj stoi równo. Pompa została rozłączona, przekaźnik wyciągnięty a cały układ nabity powietrzem. Co więc może być przyczyną, że przy podłączonym układzie lewy tył nie chce stać równo, skoro wszystko jest w jak najlepszym stanie, teraz po wyciągnięciu przekaźnika mam błąd na komputerze: ''Level Control System Failure'', a koniecznie chce to zrobić, bo nienawidzę jak coś u mnie w aucie nie działa!!!

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Problem z układem napędowym.
    Przez Adek0303 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 14:28
  2. [pozostale] Problem z wspomaganiem i układem nivo
    Przez menagerek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 17:16
  3. problem z układem paliwowym v12
    Przez KędziorCG w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:34
  4. Duży problem z układem chłodzenia w m62.
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 22:19
  5. E32 Problem z układem elektrycznym
    Przez ŁysyE32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •