Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Poszukuje forumowicza z LDZ który kompleksowo odpłatnie ogarnie mi auto

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Skąd
    Łódź

    Post Poszukuje forumowicza z LDZ który kompleksowo odpłatnie ogarnie mi auto

    Witam

    Na forum jestem nowy, bo dotychczas i tak nie mialem za dużo do powiedzenia. Ostatni rok z moim e66 uczynił mnie już prawie specjalistą, tyle że specjalistą od gadania który warsztat jest gorszy - sam nie mam warunków do grzebania, a wykształcenie mechaniczne sprawia jedynie, że trudniej mnie oszukać w warsztacie. Samochód służy mi do celów zarobkowych a serwisów które naprawdę ogarniają problematykę związaną z tym rupciem jest w łodzi ze trzy, z czego w dwóch terminy wyznaczając na 5 tygodni do przodu a w trzecim w ogóle nie odbierają telefonu.

    Reszta nie potrafi odczytać nawet dobrze kodu błędu. A ja nie mam tyle czasu, (w ogóle ciężko mi sobie wyobrazić żeby ktokolwiek mógł sobie pozwolic na 5 tygodni oczekiwania na naprawę auta, nie mniej jednak w moim przypadku jest to absolutnie wykluczone).

    Mimo, że piszę na forum od dzisiaj to czytam je od dawna i wyciągam wnioski, że poziom wiedzy niektórych tu obecnych osób na temat e66 jest ogromny nawet w porównaniu do nieautoryzowanych serwisów bawary. A mój wehikuł działa bardzo podobnie do kobiety (na pytanie "co ci jest" odpowiada "domyśl się"). Czytam te Wasze raporty na temat spalania i wychodzi mi na to, że mój motor ma conajmniej 8 litrów pojemności. Nie chodzi równo na zimnym silniku, czasem w ogóle potrafi zgasnąć. Obroty trzyma pomiędzy 700-950. Czuć wypadające zapłony (5 i 8 cylinder, jestem tyle co po wymianie dwóch cewek i wszystkich świec na takie, co to tolerują gaz. Lewe powietrze zostało naprawione. Już razem ze cztery razy. Komputer pokładowy przy całkiem normalnej jeździe pokazuje 27, gazu spala faktycznie 32. Spalał, bo po dzisiejszej regulacji komputer pokazuje 31.

    Mam już trochę tego auta dość, ale trzeba trzymać fason. Marzy mi się ktoś kto kompleksowo przysiądzie do auta. Pomierzy wszystkie parametry, wskaże co jest nie tak, wymieni, a moje problemy się skończą. W tym roku dołożyłem do przeróżnych napraw przedziału silnika ze trzy i pół tysiąca i mam wrażenie, że jest coraz gorzej.

    Nie wiem, czy umiescilem post w dobrym dziale, ale napewno w najbardziej neutralnym. Ktoś coś?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Witaj, zupełnie szczera rada wynikająca z podobnych doświadczeń i dylematów - sprzedaj to "padło" jak najszybciej, nawet z pozorną strata. Jak nie ma czasu na jazdę po n-serwisach, a auto generuje tylko zmartwienia, to będzie najlepsze wyjście. Wiem o czym piszesz, potrzebujesz kompleksowej osoby, pasjonata który zajmie się autem od a do z. Zapomnij, nie te realia. Te auta są skomplikowane, w silniku może być szereg różnych trudnych do rozmienienia zależności, dodatkowo wchodzących w interakcje z gazem. Możesz spróbować znaleźć dobrego gazownika, może to kwestia regulacji. Dziś nawet mechanicy, którzy uważają się za fanatyków BMW lub serwisy podszywające się pod ASO są w stanie rzucić na odchodne "może to jeszcze być kwestia przepływki, warto sprawdzić"...

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    To co opisujesz nie napawa optymizmem.

    Przyczyn może być kilka.

    Podłączenie komputera i sczytanie bledow i wartości z czujników może nie wystarczyć w poszukiwaniu problemów.

    Zajmujemy się takimi przypadkami - w Zgorzelcu na dolnym śląsku - www.bmw-garage.pl

    Możesz zadzwonić do mnie we wtorek od 9tej rano - 690 215 855.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 22:41
  2. Jastrzębie-Zdrój - E65 do obejrzenia - odpłatnie
    Przez Rapik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 12:35
  3. [E38] E38 na allegro od forumowicza.
    Przez PanByku w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 17:07
  4. poszukuję forumowicza z wałcza
    Przez lukasz7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 08:09
  5. Który kabel to + a który -?? ori wtyczka BMW
    Przez Jakub w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 09:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •