Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zwarcie na szynie CAN

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Gdynia

    Post zwarcie na szynie CAN

    Witam, mam problem z E5 745i. Od pewnego czasu zapala się (sporadycznie) awaria hamulca ręcznego, a chwilę później awaria ESP, ABS i ASR. Oczywiście hamulec ręczny wówczas (podczas jazdy)nie działa i systemy również. Zatrzymuję się na poboczu, naciskam parking i przycisk ręcznego i wówczas kontrola hamulca ręcznego zmienia się w połowie na z żółtego na czerwony i po chwili robi się cała czerwona, czyli hamulec zaciągnie. Wyłączam silnik i wyciągam kluczy ze stacyjki po chwili wkładam ponownie, odpalam silnik i wszystko wraca do normy. Najczęściej tak się dzieje podczas opadów, jak jest sucho to jest rzadziej. Auto stało tydzień w WFK w Wejherowie i szukali przyczyny i podobno jest zwarcie na szynie CAN. Problem polega na tym, że nie wiadomo gdzie, bo do tej szyny jest podłączone tysiąc czujników. Podobno wszędzie gdzie szukali jest sucho i pięknie. Co robić? Czy ktoś za Was miał podobny problem? Czy macie w pomorskim jakiegoś elektronika znającego się na e65, który nie zedrze ze mnie, a zrobi auto?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zdejmij siedzisko kanapy i sprawdź po lewej stronie(za fotelem kierowcy) czy nie zbiera się woda w tym miejscu.
    Jest tam złączka linii PT-CAN(power-train CAN) łącząca ręczny z resztą urządzeń na tej linii.

    Wbrew pozorom nie ma wiele urządzeń na tej linii.

    Zacząłbym od odłączenia ręcznego i pojeżdżeniu bez niego.
    Miałem przypadek, gdzie sterownik ręcznego zablokował komunikację z silnikiem, skrzynią i DSC, co skutkowało brakiem możliwości zapalenia silnika.
    Sterownik jest razem z mechanizmem w bagażniku. Pod wykładziną jest klapka
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Gdynia
    WIELKIE Dzięki dzisiaj sprawdzę czy jest wilgoć w tym miejscu. Ta złączka jest pod wykładziną za fotelem, koło progu, czy bezpośrednio pod kanapą i czy jest opisana PT-CAN czy jakoś inaczej? (nie mam pojęcia o kablach). Sterownik ręcznego odłączyć odłączając kostkę na wyłączonym silniku? Tam jest sucho bo już zaglądałem ale odłączę dzisiaj i zobaczymy.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Takie coś zastałem w jednym egzemplarzu z podobnymi problemami:
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Gdynia
    Sprawdziłem pod siedzeniem i sucho, czysto. Nie wiem już co robić!!! Odłączyłem też kostkę ręcznego pod wykładziną w bagażniku i też nic nie dało bo następnego dnia rano znowu choinka na desce. Zauważyłem ostatnio, że zapaliła się kontrolka awarii ręcznego (na żółto), wcisnąłem mocno heble i natychmiast wyskoczyły pozostałe błędy czyli ABS, ESP itd. Dodatkowo teraz świeci się koniec klocków z przodu, chociaż są zupełnie nowe i czujnik nowy i skasowana inspekcja. Zdarza się również że wszystko działa i np. przy dojechaniu do świateł wciskam delikatnie hamulec, który kopnie mnie ABSem i zapala się wtedy wszystko.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Jakie błędy w module ręcznego i ABS/DSC?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    13
    BMW
    E65 730D 2003r Individuall
    Skąd
    Grevie, Szwecja

    Post

    Kolego u mnie dzialo sie podobnie - najpierw blad recznego a nastepnie kontrola trakcji i ABS - dzialo sie to nieregularnie. Sprawdzone wszystkie polaczenia i wszedzie sucho i czysto. Przyczyna byl padajacy akumulator - okazalo sie, ze komputer wykrywajac duzy pobor pradu i niewystarczajaca moc ukladow ladowania (w przypadku awarii akumulatora power modul odlacza ladowanie z alternatora) zaczal odlaczac poszczegolne moduly aby zaoszczedzic energie dla sterownika silnika. Po wymianie akumulatora wszystko wrocilo do normy. Aku wymienilem osiem miesiecy temu i do tej pory wszystko dziala tak jak powinno. Byc moze u Ciebie dzieje sie podobnie...
    Ps. Przepraszam za brak polskich liter ale mam szwedzki system operacyjny w komputerze.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Gdynia
    Dzięki wielkie za podpowiedź. Od dłuższego czasu widzę ze wyświetla bardzo szybko komunikat o słabym akumulatorze jak słucham radia przy wyłączonym silniku. Dodatkowo w zeszłym tygodniu jak wracałem z lotniska w Warszawie padł mi po raz drugi alternator, co kosztowało mnie za używkę 1500 zł z wymianą. Mogło być tak że od dłuższego czasu regenerowany (wymiana diód) alternator źle ładował akumulator i cała machina komunikatów się nakręciła. Muszę to koniecznie sprawdzić. Pozdrawiam.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Gdynia
    Aku wymienione i problem pozostał. Ostatnio przy wymianie świec usłyszałem jak coś zabrzęczało w pompie ABS i od razu wyświetlał komunikat o awarii ręcznego. Może coś w elektronice ABS?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    20
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Kłodzko
    Witam,
    Postanowiłem napisać bo może komuś się przyda.
    Spotkało mnie dokładnie to samo co założyciela tematu:pluto35.
    Ista pokazywała w siedmiu modułach błąd komunikacji CAN.
    Odłączając kolejno każdy moduł okazało się iż ze sterownika Webasto dosłownie wyciekała woda.
    Po odłączeniu wtyczki z przewodami can wszystko wróciło do normy.

Podobne wątki

  1. Zwarcie na PDC
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 08:10
  2. Zwarcie do masy kabla K bus
    Przez matiqq w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 06:48
  3. [elektronika] mrygający ekran, zwarcie ?
    Przez djB_M_W w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 13:07
  4. [elektryka] zwarcie w instalacji
    Przez jakubmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 13:50
  5. Zwarcie - fotel kierowcy
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •