Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dj Snake - E38 730d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida

    Post Dj Snake - E38 730d

    Witam, mimo że na forum jestem od 7 lat (przypadek? nie sądzę :D ) to moje marzenie o BMW serii 7 udało się spełnić dopiero teraz. Od poczatku mojej przygody z motoryzacją miałem tylko BMW, najpierw E30 później E36. Zawsze jednak po głowie chodziła seria 7 i było postanowienie, że kiedyś kupię E38. Kilka dni temu na lokalnym portalu ogłoszeniowym pokazała się sztuka, spełniająca moje wymagania no i... nabyłem :)

    730d z roku 99, nie jest może super wyposażona, nie jest też ideałem, ale cena była adekwatna do stanu a poza pewnymi mankamentami wizualnymi (shadow-chrome naraz) i mechanicznymi, auto jest zwarte, sztywne i myślę że długo mi posłuży, biorąc pod uwagę, że robię bardzo niedużo kilometrów rocznie.

    Myślę, że ostatnia okazja, by uchwycić obie sztuki razem. E36 posiadam 4 lata, wydaje mi się, że jest utrzymana dobrze, jak na 23 letni samochód, co pozwala optymistycznie zerkać w przyszłość E38 :)















  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Gratulacje !

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Łooooo, panie... :D Nareszcie!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Witaj , ładna sztuka :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida
    Trochę pojeździłem, zrobiłem podstawowy serwis, czyli

    Olej Liqui Moly 5W30
    Filtr oleju Mann
    Filtr paliwa Mann
    Filtr powietrza Knecht
    Wymiana czynnika w układzie klimatyzacji i ozonowanie wnętrza

    Przejechałem autkiem około 1500km, pojawiło się kilka usterek, może ktoś mi coś podpowie

    1. Telefon nie żyje. Pod podłokietnikiem wszystko wydaje się w porządku, bezpiecznik z przodu ok, zaglądam do bezpiecznika z tyłu - nie ma. Więc wkładam tam 15 czy 20 nie pamiętam, w kazdym razie tak jak nakazuje tabliczka i pali się od razu, na wyłączonym zapłonie. Po rozłączeniu kostek pod podłokietnikiem to samo.

    2. Szyberdach działa skokowo, ale to już jest temat na forum o tym, póki co żadnych postępów...

    3. Nie działa pompka odpowiedzialna za przepompowywanie paliwa w zbiorniku. Muszę sprawdzić, czy dochodzi do niej napięcie. Na zegarach pokazuje mi ponad 20 litrów paliwa w zbiorniku a auto gaśnie...

    4. Co sądzicie o wahaczach Master Sport? Mam do wymiany część wahaczy z tyłu. Waham się, czy zmienić tylko te zużyte na Lamfordera, czy zmienić komplet na MS?

    5. W aucie fabrycznie nie było skórzanej tapicerki, teraz jest, fotele elektryczne z podgrzewaniem. Panel z przyciskami od podgrzewania też jest. Nie ma jednak prawdopodobnie wiązki od przycisku do fotela, czy jest to jedynie ta wiązka i jej dołożenie załatwi sprawę, czy jest do tego jeszcze jakiś moduł?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jezeli chodzi o MS to też mnie to kiedyś interesowało bo ceny mają niskie. Ja jednak do e65 nie zaryzykowałem ale mój syn kupił cały kpl. do E46 .
    Powiem Ci ,że jestem sam trochę w szoku bo ma zrobione 30kkm i wszystko jest w najlepszym porządku .
    7ER jest jednak dużo cięższa i trzeba by to skalkulować. Wsadzisz Lemfordera i będziesz miał spokój na lata. Wybór należy do Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 01-07-2017 o 23:58

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    16
    BMW
    750i E38 '97 M-pakiet
    Skąd
    Wałbrzych
    Jak to E38 nie V12? toż to kompromis nie samochód:D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida
    Nie miałem parcia na jakąś konkretną jednostkę. Wiedziałem jakich nie chcę - 725tds, 740d i 750. Reszta spełniała moje oczekiwania, dlatego jest 730d :)

Podobne wątki

  1. Bmw e38 730d
    Przez MARCIN JAWORSKI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 21:54
  2. [E38] e38 730d
    Przez macix w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 22:06
  3. BMW e65 730d
    Przez bolo88pl w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 00:18
  4. 730d
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •