Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 175

Wątek: Kupno BMW 730d / 740d

  1. #101
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    @miro

    nie podawaj przykładów aut innych niz F01 bo o tych rozmawiamy a nie o nowych z salonu typu nowe X6 lub F10.

    A kto biedny a kto bogaty to mnie zwisa.


    Pozdrawiam.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  2. #102
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ale F to F - auta takie same tylko różnią sie ubraniem i zróznicowanym wyposażeniem. Miro dobrze porównuje inne modele bmw. Skoro V8 pada w F01 to wiadomo, że i w X6 też pada...

  3. #103
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Aldik, olej to. To był przedostatni argument jaki mógł @BEZI zasugerować. Ostatnia rzecz jaką może zrobić to dać mi bana żeby udowodnić ,że ówczesne BMW są genialne a szczególnie F01. Może dostaje kasę za promowanie marki ? :) Nie wiem .
    Ja swoje wiem. Mam kontakt z tymi i innymi furami ,że tak powiem od kuchni i naprawdę dużo wiem na ich temat.
    Jak powiem ,ze Ferrari ma tragiczną budowę i wykonanie w porównaniu np do Astona Martina to też mi nikt nie uwierzy pewnie. Pracuję przy takich autach od ponad dziesięciu lat co prawda w zakresie blacharstwa i lakiernictwa ale naprawdę się można dużo dowiedzieć.

  4. #104
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Aldik, olej to. To był przedostatni argument jaki mógł @BEZI zasugerować. Ostatnia rzecz jaką może zrobić to dać mi bana żeby udowodnić ,że ówczesne BMW są genialne a szczególnie F01. Może dostaje kasę za promowanie marki ? :) Nie wiem .
    Ja swoje wiem. Mam kontakt z tymi i innymi furami ,że tak powiem od kuchni i naprawdę dużo wiem na ich temat.
    Jak powiem ,ze Ferrari ma tragiczną budowę i wykonanie w porównaniu np do Astona Martina to też mi nikt nie uwierzy pewnie. Pracuję przy takich autach od ponad dziesięciu lat co prawda w zakresie blacharstwa i lakiernictwa ale naprawdę się można dużo dowiedzieć.
    Ja niestety wiem, ze masz racje :) Ale temat wałkowany wiele razy, kto wie ten wie a kto nie chce ten nie uwierzy :) Chociaż wiem też, że zawsze od reguły wystęują wyjątki. Tak samo jak wszyscy mówią że w N62 padają uszczelniacze przy ok 200tyś, ja mam 212 i zero objawów. Chociaż rórka padła przy ok 160 jak mówi średnia ;)

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    miro serio uważasz, że 25 letnie BMW będzie mniej awaryjne i problematyczne od tego względnie nowego 2-3 letniego? Taki stary klasyk, nawet dobrze utrzymany, średnio nadaje się do codziennej jazdy z wielu względów.

  6. #106
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Tommo wszystko zależy jak auto było dbane ,serwisowane itd. Te nowe auta są fajne,ładne ale zrobione z recyklingu i to jeszcze w taki sposób aby zrobiły swoją (niewielką) liczbę kilometrów i sie zesrały. Nie mam do nich zaufania z żadnej strony.
    Wiadomo ,że ten co ma dużo kasy ma to gdzieś . Ja na pewno większym zaufaniem jadąc w daleką trasę obdarzyłbym E38 niż F01 zakładając oczywiście ,że E38 była by w godnym stanie a nie jak większość strucli za 10 tysi w ogłoszeniach.
    F01 jest dla bogatych na dzień dzisiejszy ale napewno nie dożyją takich pięknych lat jak E32 czy E38.
    E65 jest już niestety trochę z innej bajki ale dla mnie jeszcze akceptowalne. F-ki jak dla mnie ....stanowcze nie.

  7. #107
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Tommo wszystko zależy jak auto było dbane ,serwisowane itd. Te nowe auta są fajne,ładne ale zrobione z recyklingu i to jeszcze w taki sposób aby zrobiły swoją (niewielką) liczbę kilometrów i sie zesrały. Nie mam do nich zaufania z żadnej strony.
    Wiadomo ,że ten co ma dużo kasy ma to gdzieś . Ja na pewno większym zaufaniem jadąc w daleką trasę obdarzyłbym E38 niż F01 zakładając oczywiście ,że E38 była by w godnym stanie a nie jak większość strucli za 10 tysi w ogłoszeniach.
    F01 jest dla bogatych na dzień dzisiejszy ale napewno nie dożyją takich pięknych lat jak E32 czy E38.
    E65 jest już niestety trochę z innej bajki ale dla mnie jeszcze akceptowalne. F-ki jak dla mnie ....stanowcze nie.
    Juz od bardzo dawna oglądam F i jest mega dużo z przebiegami 200- 300 a i zdażają się powyżej 400 tyś km. Więc może nie jest aż tak źle :) Niestety w benzynach często widzę wzmiankę o nowym silniku lub uszkodzonym. Bmw chyba zawsze było awaryjnym modelem. Co ciekawe ze wszystkich jakie miałem to najlepiej spisuje mi się e65 a jak je kupowałem to opinie były takie same jak teraz o F01.
    Powiem Ci że juz przechodziło mi przez myśl aby kupić nowe auto - mam przez 100 tyś święty spokój, a że mało jeżdzę to akurat na pare lat. Nawet jak coś padnie to na gwarancji wymienią i zastępcze dadzą i fru dalej w droge.

  8. #108
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Skąd
    Katowice, Kraków
    F01 w dwa miesiące zrobiłem 17tyś km jedyne co zrobiłem to wymieniłem olej i filtry 2 tyś km temu, poprzedni właściciel też zero problemów a na tą chwilę auto dobija do 180tyś

  9. #109
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez KrzychuR1 Zobacz posta
    F01 w dwa miesiące zrobiłem 17tyś km jedyne co zrobiłem to wymieniłem olej i filtry 2 tyś km temu, poprzedni właściciel też zero problemów a na tą chwilę auto dobija do 180tyś
    W dieslu to prawdopodobne ale 750i juz byś miał nowy silnik - chyba, że jakimś cudem wymieniałbyś olej co 10 tys i pilnował wtrysków od nowości

  10. #110
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Ja wymieniam olej w 750i co 15tys i leje tylko paliwo 98.
    Jakie to ma znaczenie finansowe? Żadne.
    Wtryski sa w idealnym stanie.
    Nawiasem pisząc zużycie oleju 1L na 20tys, przy 8cylindrach i dwóch turbospezarkach.
    Mam takie przemyślenie. 7er nie jest samochodem wyscigowym, do tego jest seria M. Zdaje sie, że nie wszyscy to wiedza i dla tego jest częsty płacz.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kupno 730d
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 11:31
  2. kupno 730D
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-04-2018, 06:49
  3. [E65] Kupno 730d, prośba o ocene i sprawdzenie wybranych egzemplarzy
    Przez jacek04 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 15:50
  4. [pozostale] 730d czy 740d?
    Przez kijanka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •