Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Adaptive Drive

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp

    Post Adaptive Drive

    Witam. Mam pytanie odnosnie zawieszenia Adaptive Drive w e65 po lifcie. Czy nalezy obawiac sie tego zawieszenia ? Jest awaryjne ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To zależy co masz na myśli mówiąc "awaryjne". Wieczne nie jest i prędzej czy później trzeba je wymienić. Amory są drogie, a jak jest NIVO z tyłu, to są bardzo drogie. Można regenerować, to wtedy w 1.5 ceny jednego amora cały komplet jest zrobiony. W skład AD wchodzą też aktywne stabilizatory. Tutaj lubią się z wiekiem przetrzeć węże i można mieć nagły wyciek.

    Nie słyszałem natomiast o awariach podobnych do awarii Airmatic'a w W220, czyli że od tak o się psuły, albo wariowały.

    Osobiście powiem, że jest duża różnica w komforcie jazdy pomiędzy autem z AD/EDC i bez.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    45
    BMW
    e38
    Skąd
    Gorzow Wlkp
    Mialem auta z pneumatyka i sie zrazilem dlatego pytam;).
    Jak to wyglada w e65. Jest kompressor ktory pompuje miechy itp ?
    Po Czym poznac czy z tylu jest nivo lub go nie ma ? Aktywne stabilizatory czyli dynamic drive ?
    Duza roznica w komforcie ? Czyli Twoim zdaniem adaptive drive to akurat duzy plus w tym aucie a nie tylko zbedny bajer :)?

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Pneumatyka może być tylko na tylnej osi i poznasz po tym, że amor to duża tuba bez sprężyny (wpis w VIN: Self-leveling suspension). Wtedy pod kołem zapasowym jest dodatkowo zbiornik powietrza + pompa.

    Adaptive Drive jest kombinacją EDC (zmienne tłumienie amortyzatorów) + DD (dynamic drive - aktywne stabilizatory). Jeżeli auto ma to i to to wg VIN bywało wpisywane albo AD, albo były dwa wpisy EDC i DD (nie wiem czemu).

    Czy zbędny bajer? Zależy jak na to spojrzeć. Komfort jest o wiele większy z EDC. Auto bez EDC jest zestrojone coś pomiędzy Sportem a Komfortem w aucie z EDC.

    DD usztywnia auto w zakrętach i zapobiega nadmiernym przechyłom, więc poprawia prowadzenie auta, ale na sam komfort jako taki nie wpływa.

    W przypadku E65 łatwo jest poznać, czy auto ma EDC i/lub DD jeżeli masz zdjęcie spod maski.

    EDC - dodatkowe przewody wychodzące z kielichów amortyzatorów.
    DD - długi zbiornik na płyn do wspomagania w kształcie tuby.
    brak DD - klasyczny zbiornik na płyn, taki obły, a w 730d najczęściej niewidoczny na zdjęciach.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 27-09-2017 o 16:12

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Ja tylko dodam, że pneumatyczne zawieszenie w E65/E66 jest trwałe i niezawodne, co nie oznacza, że nie może się popsuć, czego nikomu nie życzę.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja mam Adaptive Drive i nie miałem najmniejszych problemów ani z amortyzatorami ani z aktywnymi stabilizatorami, ani z kompresorem, a fura jeździ w większości maksymalnie dowalona na tylnej (żona + dzieciak + pełny kufer). Przebieg 275.000km, amor od fabryki. Także spokojnie mogę stwierdzić, że zawieszenie jest naprawdę pancerne.

    Amorek tył kosztuje ok. 6.500zł/szt. jako nowy oryginał i ok. 3300zł zamiennik od Arrot'a.
    Amorek przód to koszty ok. 3800zł/szt. oryginał, na zamiennik nie trafiłem. Regeneracja przedniego jakoś ok. 1.000-1.400zł/szt.

    Wrażenia z jazdy z Adaptive Drive - bezcenne. Nie chciałbym innego zawieszenia. Podczas jazdy próbnej tym samochodem od razu zrobiła na mnie wrażenie jego obecność, a wtedy jeszcze nie wiedziałem, co to jest AD i jak działa. Komfort "niewyrzucania z fotela" jest naprawdę nieoceniony.

    Największy efekt jest jednak w przypadku BMW X5. Tam to mega czuć. Jak X5/X6 jest bardzo nerwowe na standardowym zawiasie (na nierównościach wręcz nieprzewidywalne), tak z Adaptive Drive prowadzi się mega stabilnie.


    Jak dla mnie Adaptive Drive jest jednym z największych zalet auta.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 07-10-2017 o 11:51

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    To auto bez EDC+DD lub bez AD to zupełnie inna bajka!

Podobne wątki

  1. [diagnoza] Adaptive cruise control błąd D17C
    Przez jayeti w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 22:27
  2. [zawieszenie] Różnica między Adaptive Drice, Dynamic Drive, EDC
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 08:19
  3. [wnętrze] Wymiana I DRIVE
    Przez ohara5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 21:15
  4. [zawieszenie] BMW E65 z Adaptive Drive zmiana kół z 18" na 20"
    Przez arnoldo w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 19:37
  5. X Drive
    Przez wisior w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 13:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •