Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86

Wątek: Kilka problemów po wymianie silnika

  1. #81
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Logi nic trudnego, trzeba tylko mieć gdzie się bezpiecznie rozpędzić. Jeśli chodzi o sam program, wytłumaczę Ci co i jak w razie wątpliwości. Do sprawdzenia kodów IMA na wtryskiwaczach wystarczy zdjęcie osłony akustycznej silnika, kody znajdują się na górnej powierzchni wtryskiwaczy. Kartka w dłoń, notujesz po kolei (pierwszy wtryskiwacz jest od strony przodu auta, od rozrządu) i w INPA lub ISTA sprawdzisz i ewentualnie nadpiszesz bez problemu.

  2. #82
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Wtryski 5 które jestem w stanie dojrzeć sa w dobrej kolejności. Zaraz poczytam o tym programie zeby logi zrobic

  3. #83
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Postaram Ci się to wytłumaczyć, żeby poszło w miarę bezboleśnie. Mam już wybrane najważniejsze parametry, które trzeba logować, więc wrzucam Ci całość poniżej. Tu masz spakowany program, z którego korzystam (wersja z zeszłego roku ale działa bez problemu)- jest standalone, więc wystarczy gdzieś wypakować i uruchomić testo.exe
    https://www.dropbox.com/s/3ku7o7m2fg...04-23.zip?dl=0

    Program uruchamiasz po podpięciu się kablem do auta. Następnie wybierasz "File" ---> "Custom jobs" ---> pojawi się nowe okienko, a w nim z rozwijanej listy po lewej "D62M57B0", a po prawej "Values #5" (to są właśnie parametry, które zawsze loguję). Następnie "Start job". Możesz wtedy uruchomić auto (można też podłączać się na uruchomionym już). Po naciśnięciu "Start job" ukaże Ci się nowe okno, w którym będą pokazane wszystkie wybrane parametry w poprzedniej tabeli. Zaznaczasz "Mark all" w tym nowym oknie. Następnie wchodzisz znowu w "File" ----> "File logger" ----> "Start". Logi będą się zapisywać w głównym katalogu programu dopóty, dopóki nie naciśniesz "Stop", który pojawi się w miejscu przycisku "Start".

    Możesz uruchomić cały program, otworzyć "File logger" i udać się na jazdę próbną, wciskając "Start" w momencie, kiedy będziesz miał możliwość wykonania przyśpieszenia, a "Stop" tuż po zmianie biegu. Najwygodniej, kiedy jest druga osoba do pomocy, obsługująca laptopa. Ale samemu ostatecznie też można sobie poradzić, po prostu logowanie włączysz/ wyłączysz później.

    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 22-09-2017 o 08:38

  4. #84
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Post

    Witam zrobilem logi nie wiem czy o to chodzilo. Jak by ktos znalazl chwile z gory dzieki
    https://www.dropbox.com/s/3age9zifc4ry6vs/logi.rar?dl=0

  5. #85
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Nie czytałem całego wątku. Nie wiem na jaki silnik wymieniłeś i czy zmieniałeś słupek, jakieś podzespoły? DDE jest ze starego czy z nowego?
    Logi: Powodem dymienia nie jest zatwierdzony przez tunera stosunek paliwa do powietrza. Przydałby się jeszcze parametr EGRCD_rOut. Same logi nie zostały wykonane według wskazówek Łukasza @Lukasz740, a to pomaga lepiej przyjrzeć się sprawie. Napisałeś do mnie, że sprawą zajął się ktoś, kto zna się na sprawie. Naprawdę nie chcę w to wątpić, ale patrząc na logi śmiem twierdzić, że nie zostało to wykonane zgodnie ze sztuką. Z logów wynika, że musiała zostać naruszona struktura map kalibracyjnych DDE przez co komp jest oszukiwany i to może powodować dymienie na czarno. To tak w skrócie bez głębszych wyjaśnień. Zaznaczam, że są to moje przypuszczenia na podstawie logów. Do pewności potrzebowałbym jeszcze wsadu, czyli tego co zostało wgrane do DDE.
    Próbując rozwiązać problem proponuję. Przywrócić oryginał do DDE przy pomocy winkfp. Ważne, żeby podzespoły, które masz teraz w samochodzie czyli turbo i wtryski miały fabryczne sterowanie. Jeżeli wtedy będzie dymił to trzeba przyjrzeć się wtryskom. Zakładam, że rozrząd jest dobrze złożony i nie ma jakiejś odchyłki.
    Znajdę więcej czasu to przeczytam cały wątek, bo może coś pominąłem.

  6. #86
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Kilka problemów po wymianie silnika

    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Nie czytałem całego wątku. Nie wiem na jaki silnik wymieniłeś i czy zmieniałeś słupek, jakieś podzespoły? DDE jest ze starego czy z nowego?
    Logi: Powodem dymienia nie jest zatwierdzony przez tunera stosunek paliwa do powietrza. Przydałby się jeszcze parametr EGRCD_rOut. Same logi nie zostały wykonane według wskazówek Łukasza @Lukasz740, a to pomaga lepiej przyjrzeć się sprawie. Napisałeś do mnie, że sprawą zajął się ktoś, kto zna się na sprawie. Naprawdę nie chcę w to wątpić, ale patrząc na logi śmiem twierdzić, że nie zostało to wykonane zgodnie ze sztuką. Z logów wynika, że musiała zostać naruszona struktura map kalibracyjnych DDE przez co komp jest oszukiwany i to może powodować dymienie na czarno. To tak w skrócie bez głębszych wyjaśnień. Zaznaczam, że są to moje przypuszczenia na podstawie logów. Do pewności potrzebowałbym jeszcze wsadu, czyli tego co zostało wgrane do DDE.
    Próbując rozwiązać problem proponuję. Przywrócić oryginał do DDE przy pomocy winkfp. Ważne, żeby podzespoły, które masz teraz w samochodzie czyli turbo i wtryski miały fabryczne sterowanie. Jeżeli wtedy będzie dymił to trzeba przyjrzeć się wtryskom. Zakładam, że rozrząd jest dobrze złożony i nie ma jakiejś odchyłki.
    Znajdę więcej czasu to przeczytam cały wątek, bo może coś pominąłem.
    Witam Dzieki za odpowiedz. Zeby oszczędzić Tobie czytania to tak wymieniłem goły silnik, wszystkie podzespoły moje, . Na moim poprzednim silniku nie było problemu z dymieniem. Wiem tylko ze w warsztacie nie mogli go odpalić i obawiam sie ze oni coś w mapie grzebali. Nie mam dobrego prostownika i troche sie boje grzebać w ważniejszych sterownikach. Teraz jak wiem ze problem jest w mapie to podjade do niego na korektę.
    Wielkie Dzieki
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 06-10-2017 o 14:36

Podobne wątki

  1. Kilka problemów z m57
    Przez Kacper740d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2016, 18:30
  2. Kilka problemów
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 19:07
  3. kilka problemów e32
    Przez swiety43 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 20:41
  4. Kilka problemów z E32
    Przez KaZi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 23:20
  5. kilka problemów z moim e38
    Przez ricz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •