Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: N62b44 nierówna praca przy podpiêtym przep³ywomierzu

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Sk±d
    Opole

    Post N62b44 nierówna praca przy podpiêtym przep³ywomierzu

    Hej,

    mam nastêpuj±cy problem, mam w³o¿ony nowy (u¿ywany silnik z anglika) niestety chodzi on tylko równo kiedy jest odpiêty przep³ywomierz. Podpina³em fabrycznie nowy przep³ywomierz ale nic to zmienia. Po podpiêciu przep³ywomierza wywala b³±d zap³onu na pierwszym cylindrze oraz wa³ka mimo¶rodowego. Sprawdzane by³y i podmieniane ¶wiece oraz cewki nic to zmieni³o. Aktualnie mechanicy którzy siê tym zajmuj± chc± mi podmieniæ wa³ek mimo¶rodowy, twierdz± ¿e po odpiêciu przep³ywomierza wa³ek ten nie jest sterowany i dlatego chodzi równo.

    Macie mo¿e jakie¶ pomys³y na to?

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar twin7
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Sk±d
    Szczucin-Antwerpen
    Valvetronik kolego oby by³ to tylko czujnik bo ³atwo pêka
    Jak cos mam
    By³o ju¿ o tym du¿o i temat tak samo siê prawie nazywa³
    Jak odepniesz przep³ywomierz silnik wchodzi w tryb awaryjny i walki valvetronik przedstawiaj± siê na max i ju¿ nie steruja praca silnika tylko zmienna przepustnica
    Przerabialem ten temat
    Najpierw siê robi test tolerancji d¼wigni po¶rednich valvetronik a pó¼niej sprawdza sam czujnik walka valvetronik czy nie jest pekniety bo to czêsta przypad³o¶æ
    Tym bardziej jak jest b³±d
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 26-04-2017 o 18:20

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    A stary przep³ywomierz? Co z nim nie tak? Po zamontowaniu nowego przep³ywomierza nale¿y robiæ adaptacjê. Mo¿e to pomo¿e. Z wa³kami mimo¶rodowymi niech nie kombinuj±, bo one musz± byæ spasowane z d¼wigienkami po¶rednimi, w przeciwnym razie robota mo¿e pój¶æ na marne, a wypadanie zap³onu przeniesie siê na inne cylindry.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar twin7
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Sk±d
    Szczucin-Antwerpen
    Walki jak nie s± zatarte krzywki co bêdzie widaæ to siê prawie nie niszcz±
    Niszcz± siê dzwigienki i najlepiej je zmieniæ wszystkie na tej samej klasy co by³y. Ale to tylko wtedy jak czujnik vvt jest dobry i wyjdzie na kompie w te¶cie ¿e to jest w³a¶nie usterka bo jak test wyjdzie ok trzeba szukaæ gdzie indziej a to s± spore koszty

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Sk±d
    Opole
    Czyli co najlepiej jakby zrobili test tolerancji d¼wigni po¶rednich, i je¿eli co¶ wyjdzie to podmienili konkretne d¼wigienki? Czy wchodzi w grê ¿eby prze³o¿yli mi je ze starego silnika czy tylko nowe? Co do czujników vvt to by³y przek³adane z poprzedniego silnika, a tam nie by³o problemów. I jeszcze jedno pytanie, co bêdzie siê dzia³o jakbym je¼dzi³ z odpiêt± przep³ywk± na sta³e, lub czujnikiem vvt?
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 26-04-2017 o 19:42

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Je¿eli popodmieniasz pojedyncze d¼wigienki mog± pojawiæ siê drgania na silniku na ja³owych obrotach (mam to u siebie). D¼wigienki nale¿y wymieniaæ w komplecie. Lepiej nowe, bo z u¿ywanymi mo¿e byæ tak jak z tymi co teraz masz. T± s± odlewy bardzo wysokiej precyzji. Wa¿ne te¿, ¿eby by³y tej samej klasy, jakie s± teraz w aucie (Twin o tym pisa³). Ich wymiana jest kosztowna i czasoch³onna.

    Zrób test tolerancji tak jak pisa³e¶. Jak odepniesz czujnik VVT to silnik te¿ przejdzie w tryb z maksymalnie otwartym VVT i bêdzie sterowany przepustnic±. Je¼dzi³em tak i nie odczuwa³em jakich¶ znacz±cych zmian w mocy i spalaniu. Jedynie kontrolka na zegarach wkurza³a.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Sk±d
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Je¿eli popodmieniasz pojedyncze d¼wigienki mog± pojawiæ siê drgania na silniku na ja³owych obrotach (mam to u siebie). D¼wigienki nale¿y wymieniaæ w komplecie. Lepiej nowe, bo z u¿ywanymi mo¿e byæ tak jak z tymi co teraz masz. T± s± odlewy bardzo wysokiej precyzji. Wa¿ne te¿, ¿eby by³y tej samej klasy, jakie s± teraz w aucie (Twin o tym pisa³). Ich wymiana jest kosztowna i czasoch³onna.

    Zrób test tolerancji tak jak pisa³e¶. Jak odepniesz czujnik VVT to silnik te¿ przejdzie w tryb z maksymalnie otwartym VVT i bêdzie sterowany przepustnic±. Je¼dzi³em tak i nie odczuwa³em jakich¶ znacz±cych zmian w mocy i spalaniu. Jedynie kontrolka na zegarach wkurza³a.
    Klasy d¼wigienek s± opisane na nich czy gdzie¶ indziej siê je odczytuje? Co do kosztów to i tak ju¿ w³o¿y³em 15 ty¶ w wymianê silnika i osprzêtu wiêc chyba mnie ju¿ nic nie ruszy :)

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar twin7
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Sk±d
    Szczucin-Antwerpen
    Klasy s± na dzwigienkach ma³ych i du¿ych bêdziesz widzia³ cyferki
    Mo¿esz zmienic na inna klasê tylko nie wiêcej siê rozniaca niz o jedn±
    Ja tak mam i jest ok
    Czujnik mogli ulamac jak zak³adali pokrywy
    s± BARDZO kruche
    Zrób najpierw test w ista

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Sk±d
    Sandomierz
    twin7, mam do Ciebie pare pytañ, tylko nie moge wyslac wiadomo¶ci prywatnej bo masz pe³n± skrzynke. Przeczy¶æ troche :D

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar twin7
    Do³±czy³
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Sk±d
    Szczucin-Antwerpen
    ok 600 657 387

Podobne w±tki

  1. [silnik] nierówna praca na PB
    Przez pooh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:45
  2. Nierówna praca v12
    Przez jokerow750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 06:51
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. Nierówna praca na LPG :(
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:12
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •