Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Poważny problem ,kręci nie odpala E65 745i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    14
    BMW
    F01 750i
    Skąd
    3City

    Post Poważny problem ,kręci nie odpala E65 745i

    No i stało się moja e65 mnie zawiodła ,kręci rozrusznikiem lecz nie odpala .
    Bardzo proszę o jakieś sugestie pomoc
    Przy włączony zapłonie od razu wita błędem engine fault i pojawia się ikona check engine z wypełnionym kolorem żółtym do połowy
    Błędy jakie komputer odczytuje zamieszczam niżej .
    Sprawa dotyczy silnika n62 przed liftem

    Podam trochę więcej informacji :
    Więc jadąc samochodem do pracy na skrzyżowaniu mi zgasł jakby mu paliwa zabrakło na szczęście odpalił po chwili i przejechałam nim wtedy 60km
    następnie po pracy jak chciałem wrócić do domu zapalał i po 20 sekundach gasł ,zostawiłem go na następny dzień to samo było lecz już za trzecim razem
    w ogóle przestał odpłać na zapłonie słyszałem ,że pompa równo nie pracuje tylko dopompowuje paliwo (blup przerwa blup przerwa )kupiłem nową oryginalną pompę
    wymieniłem i efekt ten sam .Wymieniłem również tą pseudo przepustnice(tutaj kupiłem używkę ) i też nic nie pomogło ,błąd adaptacji został.
    Na włączonym zapłonie i tu nie wiem czy to jest normalne słychać jak po jednej stronie lewej non stop cykają elektrozawory vanosa po prawej totalna cisza czy tak powinno być ??
    Nie wiem czy to coś może mieć wspólnego ,ale dwa dni prędzej pękł mi trójnik nad alternatorem i pociekło trochę płynu na dol.
    Myślałem,że może czujnik wału zalało ,ale wtedy samochód powinien od razu chyba nie odpalać i jakiś błąd od niego by komputer wyłapał i pompa w ogóle by nie pracowała .






    Oprócz tych błędów ma błąd poduszki ,rezystancja za niska lecz go zawsze miałem i jeździłem z nim bo mam kabel od poduszki kierowcy mam uszkodzony
    Nie ma żadnych innych błędów z poduszkami ,itd.
    Ostatnio edytowane przez LEVI ; 23-04-2017 o 11:55

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    Pompa paliwa jest kontrolowana przez moduł air bagów, a ten nie toleruje skoków napięcia ,szczególnie w dół.
    Co do odpalania: podobno zawsze jest to związane z modulem IVM . (zintegrowany modol siły, nie mylić z power modul w bagażniku po prawej)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Jak pompa paliwa nie kreci i jest bład w SBSR znaczy to ze moduł ten padl
    Problemem sa zimne luty wymienic nie wymienisz na inny bo juz to przerabialem
    Mam jak co 2 moduły
    Mozna to naprawic za free jedynie lutownica potrzebna
    Jesli masz bład sbsr pisz to pomoge

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    14
    BMW
    F01 750i
    Skąd
    3City
    Właśnie tak jak napisem pompa pracuje skokowo dziwnie dopompowuje , żadnych błędów od sbsr ,tylko ten od poduszki ,ale z nim jeżdżę już ponad rok bo zawsze jakoś brakowało czasu na naprawienie tego .

    Powoli zaczynam obstawiać czujnik wału tylko czy jest możliwe żeby żadnego błędu nie pokazał komputer od niego ??

    Też rozważałem ten modul IVM ,ale jak on byłby padnięty to rozrusznik by chyba nie kręcił jeżeli się mylę proszę o poprawienie mnie,bo może to będzie dobry trop wtedy
    Ostatnio edytowane przez LEVI ; 23-04-2017 o 20:45

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    pali ? czy jeszcze nie? przerabiałem ten moduł IVM , rozrusznik kręci przy uszkodzeniu. Wymiana prosta. Auto zaśnie ,wymieniasz i ....odpalasz. Na alle.. 10- 30 zeta. Żadnej adaptacji , kodowania, a może bezpiecznik na tym module ? patrzałeś ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    14
    BMW
    F01 750i
    Skąd
    3City
    No nie pali ,wymieniłem czujnik wału i nic ,.... w sumie jeżeli był przypadek padniętego ivm kiedy rozrusznik kręcił to muszę spróbować majątek to nie kosztuje :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    Widzę że jesteś z 3city , mam ten modul....tylko wracam 4. maja popołudniu,pożycze ...tylko jak dojedziesz ( skąd jesteś)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    14
    BMW
    F01 750i
    Skąd
    3City
    Ja jestem z Gdyni ,ale już sprawdziłem ten moduł zrobiłem podmiankę tego modułu i nic ,zresztą u mnie widać ,że ktoś ten moduł już wymienił bo jest data 2011
    Kończą mi się pomysły :(

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    ialeś lub jeszcze masz błędy z modulu EMF (ręczny) i ARS ( aktywna stabilizacja) oba związane z modułem ABS/DSC . Słynny sterownik na pompie przy prawym kielichu. Może odłączysz kleme (-) , odłącz dużą wtyczkę od sterownika , poczekaj 60 a lepiej 120 min. i odpal bez dsc, dd itp. HAMULCE będą . w e65 nawet hamulec park . może sypać błędami i walnąć skrzynie w tryb awarii.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    14
    BMW
    F01 750i
    Skąd
    3City
    Samochod nagle po paru tygodniach odpalil sam z siebie ,po zawiezeniu jego do elktronika od bmw i wykonaniu testow podstawowych wykazalo ,ze wszystko jest ok.Wczoraj znowu to samo mnie spotkalo lecz teraz za drugim razem jak uruchomilem samochod trzymalem go na 5 tys. Serce mi sie krajalo zaraz po uruchomieniu go tak pilowac lecz jakby spadly obroty to znowu by sie na miesiac zablokowal pewnie .Trzymalem te obroty zaplily sie ikonki na zegarach check engine napinacz pasow potem jak silnik osiagnol temp chodzil z wypadem zaplonow i nie dalo sie jechac szarpal,potem wylaczylem i wlaczylem silnik pracowal rowno ikonka check engine zgasla zostala tylko od napinacza pasow i poduszki Jechal 70km bez zarzutu Nie mam pomyslow i najgorsze ze szpece ,ktorzy zajmuja sie tylko bmw tez nie maja pomyslow

Podobne wątki

  1. Kręci ale nie odpala m30b35
    Przez matiswidnica w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 11:00
  2. [silnik] kręci ale nie odpala...
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 10:15
  3. kręci a nie odpala
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 22:21
  4. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17
  5. Kręci a nie odpala
    Przez Peluquero w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •