Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71

Wątek: m30b35 dziwny problem - NIE JEŹDZI !

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Lewe powietrze

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Skoro zasłaniasz przepływkę (odcinasz dopływ powietrza) i auto nie gaśnie, tylko zaczyna pracować równo, to prosty wniosek, że dostaje zbyt dużo powietrza ;) Gdzie masz lewe? to już musisz dojść badając dolot krok po kroku :) Mogą to być oringi pod wtryskiwaczami, mogą to być uszczelki kolektora dolotowego ;) Może być uszczelka między przepustnicą a kolektorem ;) A może pęknięty wąż od odmy? Szukaj :) trop już masz ;)

  3. #63
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    735i e32
    Skąd
    Kętrzyn

    Post

    Odświezam temat.
    Dolot ogarnięty, mianowicie, nowe podciśnienia, uszczelki pod kolektor ssący ( w ogóle ich nie było tylko silikon ) przewód odmy przewody paliwowe, sprawdzone serwo ( odpięte od kolektora ssącego ) uszczelka pod przepustnice nie do dostania po sklepach więc nawet nie rozkręcałem, oringi pod wtryskiwaczami w porządku, lewe wyeliminowane.
    Aktualnie beemka ewidentnie ma zapłon nie w tym momencie co trzeba, ( czujnik położenia wału sprawny ) kolejność zapłonu sprawdzana 3 razy i jest dobra. ktoś ma jakiś pomysł ? może jednak ścięło ten klin na wale i koło pasowe się przestawia stąd czujnik daje sygnał nie w tym momencie co trzeba ?
    we wtorek będę chyba dobierał się do koła pasowego, jak je odkręcić ? słyszałem że jest tam odwrotny gwint. ?

    PS. kopułka palec i przewody w porządku, cewka także ( wymieniana ), świece ok, jak wykręce świece każda daje iskrę. przez chwilę był moment jakby iskra całkowicie zginęła.

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Gwint jest "normalny". Sprawdź czy jest tam nakrętka na wale, bo kiedyś mi zniknęła i klinek wykrzywiło.

  5. #65
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    735i e32
    Skąd
    Kętrzyn
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    Gwint jest "normalny". Sprawdź czy jest tam nakrętka na wale, bo kiedyś mi zniknęła i klinek wykrzywiło.
    jak już tam się dobiorę to na pewno będę sprawdzał wszystko :3
    z tego co się orientuje jest tam spory moment dokręcenia ( około 300Nm ) ? jak mniemam nie będzie łatwo to odkręcić.. gruba przedłużka - podłużnica - strzał z rozrusznika ? czy próbować jakoś inaczej ?
    Kanał odpada, mogę co najwyżej podnieść samochód na bałwanku żeby podejść do dołu, duży pneumat raczej też odpada .

  6. #66
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jak kanał odpada to będzie ciężko, bo rozrusznik obije ci kluczem podłużnicę mocno. Może jakieś ręczniki itd. Poza tym sam rozrusznik dostanie w dupę mocno.

    Jak zakładałem oczkowy i waliłem młotem taki kilku kilogramowym aż puściło. Nie ma lekko tutaj :) W M70 jest 400Nm.
    pozdrawiam Bartek

  7. #67
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    735i e32
    Skąd
    Kętrzyn
    BMW od wczoraj jeździ. okazało się że ścięło jednak ten nieszczęsny klin, otóż powodem było nie dokręcona nakrętka na wale :). odziwo udało mi się ją ruszyć strzałem bez żadneo oporu.. i dalej poszła palcami :) po wymianie klina złożeniu wszystkiego do kupy, pali od strzała. ogólnie, na kanale bardzo przyjemna robota ( wymiana tego klina ) . jeden plus jaki jest tego wszystkiego, to to, że poznałem ten silnik całkiem dobrze, i już mam wszystko po wymieniane co mogłoby jeszcze odmówić posłuszeństwa.

    myślę że temat może przydać się dla potomnych.
    Pozdrawiam :3

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Takie finalne zakończenia aż się miło czyta. Gratulacje.

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    gratulacje sledze wątek i cieszę się że takie zakonczenie!

  10. #70
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    na kanale miła robota, bo śruba była luźno :) Czyli jednak temat był prosty :)
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] Dziwny stukot w silniku M30B35 - Film
    Przez Cinek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 19:28
  2. M30B35 dziwny objaw po zmianie silnika.
    Przez avecezarave w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 18:55
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 08:38
  4. [mechanika] Dziwny problem z M30B35
    Przez Dzuda w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 16:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •