Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: BMW E38. Problem z odpaleniem, telepanie samochodem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    3
    BMW
    BMW E60 2007r / BMW E38 1994r
    Skąd
    Niemcy. Bawaria

    Post BMW E38. Problem z odpaleniem, telepanie samochodem

    Witam.

    Być może ktoś z osób na tym forum będzie umiał mi pomóc, pokierować, gdzie dalej szukać usterki.

    Oto historia mojego auta…

    Samochód pierwszy raz po sprowadzeniu go do Polski pojechał na wymianę baku ponieważ był dziurawy. Bak został wymieniony i wszystko ładnie pięknie działało, aż pewnego dnia samochód po prostu zgasł mi na światłach i już nie odpalił.

    Po odholowaniu samochodu do warsztatu zostało stwierdzone, że napięcie dochodzące do pompy paliwa jest, albo za niskie, albo niebezpiecznie za wysokie. Po dłuuugim czasie szukania usterki zostały wymienione 3 przekaźniki jakieś bezpieczniki oraz elektryka dochodząca do pompy paliwa.
    Po odebraniu samochodu od mechanika samochód działał dobrze przez dwa dni.

    Po dwóch dniach podczas rannego odpalania trzeba było dłużej kręcić rozrusznikiem żeby zapalił, ale tylko na zimnym silniku jak był ciepły wszystko było ok.

    Od wczoraj samochód już nie odpala za pierwszym razem, nawet przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem. Trzeba drugim razem przekręcić żeby zapalił, ale trzeba go kręcić dłużej, a jak już zapali to chodzi przez +/-20sek na 500obr bardzo nierówno tak jakby nie chodził na wszystkich cylindrach po tych +/-20sek obroty skaczą do +/- 1000obr i jest wszystko ok, aż obroty spadną do +/- 500obr i samochodem znowu telepie.
    Podczas zmiany biegu z P na D obroty znowu spadają i wydaje się, że miałby za chwilę zgasnąć, ale po dodaniu gazu rusza z miejsca. Podczas wczorajszej przejażdżki auto nie miało mocy. Przy każdej zmianie biegu zawsze było szarpnięcie silnikiem i coraz bardziej odczuwalny spadek mocy.
    Po 5km postanowiłem wrócić do domu.
    Dzisiaj go odpaliłem i znowu ta sama historia co wczoraj… za pierwszym razem nie odpalił, za drugim też nie, dopiero za trzecim i znowu telepanie autem przez +/-20sek na 500obr po tym czasie obroty skoczyły do 1000 i wyłączyłem auto.
    Nie czekałem tylko od razu po wyłączeniu auta odpaliłem go ponownie i auto działa bez problemu obroty są na +/-500obr samochodem nie telepie i podczas zmiany biegu z P na D i puszczeniu hamulca auto rusza samo, a nie tak jak wcześniej obroty spadały i auto chciało zgasnąć. Nie robiłem przejażdżki tylko postanowiłem napisać tutaj na forum bo być może ktoś z was miał podobny przypadek i mógł by mi pomóc.
    Dorzucam rozkodowany VIN być może się przyda.

    Type code GF61
    Type 740I (EUR)
    E series E38 ()
    Series 7
    Type LIM
    Steering LL
    Doors 4
    Engine M60/2
    Displacement 4.00
    Power 210
    Drive HECK
    Transmission AUT
    Colour ARKTISSILBER METALLIC (309)
    Upholstery STOFF VELOURS/ANTHRAZIT (B7AT)
    Prod.date 1994-08-25

    Vehicle options
    S214 Automatic stability control (ASC+T)
    S302 Alarm system
    S320 Deleted, model lettering
    S352 Insulating double-glazing
    S401 Lift-up-and-slide-back sunroof, electric
    S415 Sun-blind, rear
    S423 Floor mats, velours
    S428 Warning triangle and first aid kit
    S441 Smoker package
    S456 Comfort seat with memory
    S464 Ski bag
    S494 Seat heating driver/passenger
    S500 Headlight wipe/wash/Intensive cleaning
    S522 Xenon Light
    S536 Auxiliary heating
    Vehicle options
    S629 Car telephone (GSM) w card reader, front
    L801 National version Germany/Austria

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    142
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Warszawa
    Podłącz pod komputer na sam początek.
    Jeżeli nie wkręca się na obroty to najprawdopodobniej powrócił problem z podawanie paliwa. Przy padającej pompie są właśnie takie objawy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Kolego jak Ci zdejmowali bak to być może wymieniali przewody paliwowe.
    Jesli założyli kiepskiej jakości to efekt bedzie jak opisałeś.

    Sprawdź czy przewody nie są wilgotne, czy nie są zbyt miękkie (kiepskiej jakości przewód pod wpływem benzyny mięknie jak recepturka)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    3
    BMW
    BMW E60 2007r / BMW E38 1994r
    Skąd
    Niemcy. Bawaria
    Witam.
    Dziękuję za podpowiedzi.
    Jeżeli chodzi o układ paliwowy ( pompa paliwa, przewody ) to takie też miałem podejrzenia kiedy auto pierwszy raz stanęło mi na światłach i już nie odpaliło. Podejrzenie też padło na czujnik położenia wału,ale to zostało wykluczone przez mojego mechanika i padło na elektrykę prowadzą do pompy paliwa. Po całym miesiącu szukania przyczyny została wymieniona elektryka prowadząca do pompy paliwa i 3 styczniki.

    Sam jak na razie nic nie zdziałam bo musiałem wracać za granicę do pracy, ale mam umówiony termin do innego mechanika tym razem M-Auto Serwis w Opolu mam nadzieję, że panowie poradzą sobie z tym problemem.

    W każdym razie będę informował dalej jak już będę wiedział co jest przyczyną tego ciężkiego odpalania i telepania...

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Problem z odpaleniem
    Przez Karol4x4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 08:55
  2. problem z odpaleniem
    Przez bunioM3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 20:43
  3. Problem z odpaleniem!
    Przez lowelas90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 21:10
  4. problem z odpaleniem
    Przez iwanek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 18:26
  5. TDS - problem z odpaleniem
    Przez DanielNoV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 19:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •