Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Coś nie tak z hamlucami

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA

    Post Coś nie tak z hamlucami

    Witam.
    Podczas hamowania trzęsło autem i kierownica mocno drżała wiec postanowiłem wymienić tarcze. Nowe tarcze Textar + klocki, wymieniłem też piasty. Jest znacznie lepiej kierownica nie drży jednak podczas hamowania czuć tak jakby auto niejednostajnie hamowało i lekko trzęsie budą. Co może być przyczyną? Czy coś wybitego w zawieszeniu może dawać takie objawy??
    Pozdrawiam Krzysiek.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    podczas hamowania zawieszenie to jedyne polączenie kół z nadwoziem, które przenosi siłę hamowania, więc jest to właściwy trop
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Dosłownie każdy zbędny luz na zawieszeniu i tym bardziej na układzie kierowniczym.
    edit mogą to jeszcze być opony ale musiałyby mieć popękane płótna .

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Tylne gorne wahacze a dokladniej jego gumy

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Witam.
    Byłem na szarpakach i okazało się że lewy łącznik stabilizatora jest do wymiany. Po wymianie objawy nie ustąpiły. Mam nowe tarcze, nowe klocki, nowe piasty, tłoczki zacisków przesmarowane, brak luzów w zawieszeniu a podczas hamowania mam wrażenie że hamuje niejednostajnie tzn, tak jakby raz słabiej a raz mocniej co powoduje powstanie wibracji..
    Zastanawia mnie czy nie może być winna temu pompa ABS??

    Pozdrawiam Krzysiek

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez krzycholina Zobacz posta
    Witam.
    Byłem na szarpakach i okazało się że lewy łącznik stabilizatora jest do wymiany. Po wymianie objawy nie ustąpiły. Mam nowe tarcze, nowe klocki, nowe piasty, tłoczki zacisków przesmarowane, brak luzów w zawieszeniu a podczas hamowania mam wrażenie że hamuje niejednostajnie tzn, tak jakby raz słabiej a raz mocniej co powoduje powstanie wibracji..
    Zastanawia mnie czy nie może być winna temu pompa ABS??

    Pozdrawiam Krzysiek
    Tuczi pisał to w innym temacie: sprawdź płyn hamulcowy, zwłaszcza jak zaczynasz podejrzewać pompę ABS. Jak nie wiesz kiedy był wymieniany, to go wymień.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Niech ktos stoi obok auta jedzi pomalu i zahamuj jak kolo cofnie sie do tylu to masz gumy w wahaczach do wymiany i dlatego kierownica wibruje

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Też tak miałem. Najbardziej czułem zaraz przed zatrzymaniem. Hamulec trzymałem równą siłą i czułem jak raz hamuje mocniej, a raz słabiej. Takimi podskokami. Szukałem i nie znalazłem. Po pewnym czasie przeszło i nawet nie zauważyłem kiedy. Wymieniłem wszystkie wahacze z przodu i opony. Ale to nie z tego powodu.

  9. #9
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    Też tak miałem. Najbardziej czułem zaraz przed zatrzymaniem. Hamulec trzymałem równą siłą i czułem jak raz hamuje mocniej, a raz słabiej. Takimi podskokami. Szukałem i nie znalazłem. Po pewnym czasie przeszło i nawet nie zauważyłem kiedy. Wymieniłem wszystkie wahacze z przodu i opony. Ale to nie z tego powodu.
    Masz manual czy automat ?

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,231
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tuczi pisał to w innym temacie: sprawdź płyn hamulcowy, zwłaszcza jak zaczynasz podejrzewać pompę ABS. Jak nie wiesz kiedy był wymieniany, to go wymień.
    Dokładnie to ten problem miał mój szwagier. Wymienił CAŁY zawias i hamulce (łącznie z podmianą zacisków), a pomogła dopiero wymiana starego i zużytego płynu hamulcowego. To bardzo tania operacja, więc zacząłbym od tego ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •