Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: BMW E38 - przygotowanie do wakacyjnych wojaży/b.długich tras

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    28
    BMW
    740i 2001r
    Skąd
    Erbach niemcy
    holowanie do warsztatu nie do Polski. Wniedziele moja znajoma zamowila adac do swojego W140 92 rok produkcji . Pan przyjechal po dwóch godzinach od telefonu i zabral auto do wskazanego warsztatu 40 km a moja znajoma odwiózł do domu i tyle. Ja opłacam to już 3 lata ale jeszcze nie potrzebowałem wiec może masz racje

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Assistance

    Gumowe wentyle w felgach - to całe co wychodzi z felgi (strzelił mi kiedyś we Włoszech w sobotę, a tam w weekend się nie pracuje).

    Jak nigdy nie wymieniales to nowe oryginalne: zbiorniczek wyrownawczy, korek, gruba rura hlodnicy co idzie do pompy, bardzo dobre odpowietrzenie układu i zapas płynu, wisko tylko firmy behr i dobrane pod konkretny silnik.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Pitex
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    E38 728iA 2000r.
    Skąd
    Ornontowice
    Z doświadczenia z moim E38 to sprawdziłbym:
    - układ chłodzenia pod względem wycieków i tego czy któryś element nie rozpadnie się za niedługo (szczególnie wszelkie rurki)
    - stan pasków (wieloklinowego, od klimy itd.)
    - z zawieszenia to polecam sprawdzić stan sprężyn (kiedyś strzeliła mi ze starości w trasie, mimo, że miesiąc wcześniej byłem na badaniu zawieszenia i nie stwierdzono problemów)

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    185
    BMW
    e38 750IL
    Skąd
    opolskie
    Z tym Assistance to czytajcie dobrze warunki, dużo się pozmieniało, czy te 1000km jest w razie awarii czy tylko w razie wypadku.
    Szukam teraz czegoś takiego i jest duży problem, miałem w zeszłym roku w PZU ale końcem zeszłego roku zmieniło się dużo i obecnie wypadek za granicą został na 1000km ale już awaria dla autka powyżej 7 lat to tylko 150km.

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    185
    BMW
    e38 750IL
    Skąd
    opolskie
    Cytat Zamieszczone przez Mardenss Zobacz posta
    Słuchaj ja posiadam e38 5.4. V12 1998 jeździłem i w sumie jeżdżę nią praktycznie regularnie co rok na wakacje w tym roku uderzam na Chorwację ..............
    No to może zobaczymy się na trasie :)
    Wyjeżdżam 10 sierpnia na noc ( okolice Splitu )
    W weekend majowy zrobiłem traskę ponad 1200km i objechała to może tam też da radę :)

  6. #16
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Dopisze rzecz prozaiczną aczkolwiek można narobić sobie sporo kłopotów jak daleko od domu nam się ... rozładuje na amen ze starości np
    A KU MU LA TO R

    sprawdzajcie ile ma lat jaka sile i czy nie trzeba go wymienić,
    bo jak wam pierdyknie 1400 km od domu to nawet jak kupicie nowy nie zawsze jest gdzie zarejestrować do auta jak potrzeba zrobić w e65 a jak wsadzicie i pojedziecie bez rejestracji auto będzie w nowy aku pchało maks ładowania widząc stary nienaładowany egzemplarz i po przejechaniu tych .. set km macie go do wymiany :)

    o kosztach poza PL nie wspomnę
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    185
    BMW
    e38 750IL
    Skąd
    opolskie
    Górny wymieniłem wczoraj na nowy, dolny na razie ma kopa i pali bez problemu.
    W razie "W" można zamienić je miejscami albo kablami podłączyć, w tym roku pakuję w bagażnik po nauczce z zeszłego roku.
    Pojechaliśmy w jeden dzień do Dubrownika, młody jechał X3 i po powrocie czegoś nie wyłączył i po ponad tygodniu zeżarło prund :)
    Przyszedł czas powrotu a X3 nie dychnie, dobrze że gospodarz znalazł jakieś kable ale były cienkie i nie szło odpalić z drugiego, tyle że podłączając kable podładowaliśmy aku w X3 prze kilka minut i dychnęła.
    Akumulator w nie jest ok pali na nim do dzisiaj bez problemu.
    Także teraz zabieram, jedziemy na dwa auta także jakos się zaradzi w razie czego.
    Najgorzej boję się awarii rozrusznika, wtedy chyba kaplica, automatu na popych nie zapalę.
    Nie daje jakiś oznak do niepokoju ale zawsze w starym aucie może się coś usmarkać w najmniej nieoczekiwanym i najgorszym momencie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    weź też zestaw bezpieczników, trochę pentosinu (najlepiej 2 litry), uszczelniacz do chłodnic w proszku, linkę i kable + podstawowe narzędzia,
    i ognia :)
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

Podobne wątki

  1. BMW E38 regulacja świateł drogowych (długich)
    Przez Baja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 21:49
  2. soczewka w długich
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 20:19
  3. [elektryka] brak kierunków oraz długich
    Przez wm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 09:00
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •