Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: [750iL] Małopolska wita

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar long750
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    31
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Małopolska

    Post

    1,5 roku temu wymienione wszystkie płyny eksploatacyjne, nowa wiązka przewodów zapłonowych, świece, kopułki z rozdzielaczami, pompa wody,nowe tarcze przód i tył, zregenerowane zaciski hamulcowe, nowe rolki napinające pasek, wymienione pompy paliwa z filtrami, czujnik poziomu paliwa, układ wydechowy tylny, zregenerowane NIVO (Nagengast), wymienione wszystkie tuleje tylnego zawieszenia (wyjęta była cała belka).
    To co pamiętam na szybko z grubszych rzeczy. Po tej operacji chodziła gładko do marca br. Pojawiły się wycieki płynu chłodniczego. Diagnoza:dwutlenek węgla w układzie chłodniczym, twarde przewody chłodnicze po zagrzaniu silnika i nadmierne ciśnienie. Objawy prawdopodobne uszkodzonej uszczelki pod głowicą.
    Gruba sprawa. Muszę jeszcze raz sprawdzić pierwszą diagnozę, jeśli się potwierdzi, to serducho będzie ratowane. Czytałem niezłe opinie o Klinka BMW http://www.klinika-bmw.pl/. Możesz kogoś jeszcze polecić, najchętniej pasjonata który już robił taką naprawę?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-04-2017 o 09:56

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    to faktycznie się nieładnie odwdzięczyła...

    M70 to nie rocket science zrobi każdy remont tego sinika, kto poważnie zajmuje się BMW lub innymi dużymi silnikami

    ja zrobiłem już dwa takie remonty I nic trudnego tam nie ma

    klinika ma dobre opinie, ale jest droga. Znajomemu w e34 za wymianę tulei tylnego wahacza ze zdjęciem belki wycenili na 1.5k za robociznę.

    ja mogę również polecić Infinitum Classic Cars w Skierniewicach, ale też są drodzy

    myślę, że w obu przypadkach wejdziesz powyżej 10k PLN, bo będą wyciągać silnik I robić wszystko kompleksowo, a na półśrodki nie pójdą. Ja w Skierniewicach wymieniałem przekładnię kierowniczą I zawias z tyłu, to zrzucili sanki z zawiasem oraz tylną belkę również. Całość robocizna ponad 3k, ale wszystkie śruby sanek się urwały I to mocno zrobiło cenę. Ale masz pewność, że będzie ok, bo robią klasyczne Porsche, Maseratti I takie tam auta.

    może ktoś inny ma jakieś tańsze kontakty
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 11-04-2017 o 09:04
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Słaba sprawa....

    Co do kliniki, to najpierw zadzwoń i zapytaj czy Radek to w ogóle zrobi. Mam zasadę nie polecania warsztatów, ale robiłem tam kilka rzeczy, w tym duży serwis silnika M70 z wymianą uszczelek dolotu, podkładek wtryskiwaczy, sprawdzenie śrub magistrali olejowych itp. i wszystko zrobione cacy.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar long750
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    31
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Małopolska
    Dzięki za wcześniejsze podpowiedzi co do zajęcia się serduchem mojej E32. Wiem że to nie kosmiczna technologia, ale osobiście nie mam na to czasu.
    Rozmawiałem wstępnie z kilkoma warsztatowcami, mogą to zrobić, ale doświadczenie mówi, że nawet serwis specjalizujący się od lat w naprawie wyłącznie BMW i MINI mający rekomendacje dealera BMW potrafi gubić się na tak prozaicznej sprawie jak właściwe ustawienie NIVO (miesiąc sprawdzali i oddali samochód z komunikatem "przeciążony"). W końcu samodzielnie ustawiliśmy posługując się serwisówką Bentleya i błąd zniknął z komputera. Tak więc jak już rozbierać silnik to chcę mieć pewność, że wszystko przy okazji będzie dobrze sprawdzone, aby znów za rok go nie rozbierać.Wolę znaleźć kogoś kto poważnie obejmie temat. Rozmawiałem już z kliniką i mam się przypomnieć za miesiąc. Jeszcze raz dzięki za uwagi. Pozdrawiam long750.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    long750 czy Ty czasem jej nie kupiłeś na czarnych blachach?

    KWG 7549 Jestem więcej niż pewny, że to ta. To już wiem kto mi ją sprzątnął sprzed nosa

    Qba rozmawialiśmy o niej jak była na sprzedaż.
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 12-04-2017 o 08:51
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar long750
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    31
    BMW
    E32 750iL
    Skąd
    Małopolska
    Kupiłem ją na białych blachach.Jest to moje pierwsze BMW.
    P.S. W uzupełnieniu wcześniejszego pytania Qby: regenerowałem wał w tym nowa podpora, naprawiona klima- wymieniony zawór rozprężny, wyciągnięte drobne wgnotki.
    Po reanimacji serducha przyjdzie kolej na wnętrze. Podsufitka tradycyjnie z tyłu wisi, odświeżenie skór etc. Czy do tych dopieszczeń możecie kogoś polecić?
    Potem kolej na lakier, ale powoli na pewno nie w tym roku.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez long750 Zobacz posta
    Kupiłem ją na białych blachach.Jest to moje pierwsze BMW.
    P.S. W uzupełnieniu wcześniejszego pytania Qby: regenerowałem wał w tym nowa podpora, naprawiona klima- wymieniony zawór rozprężny, wyciągnięte drobne wgnotki.
    Po reanimacji serducha przyjdzie kolej na wnętrze. Podsufitka tradycyjnie z tyłu wisi, odświeżenie skór etc. Czy do tych dopieszczeń możecie kogoś polecić?
    Potem kolej na lakier, ale powoli na pewno nie w tym roku.
    Powiedz mi czy klimę masz przerobioną na nowy czynnik czy pozyskałeś skądś stary? Kusi mnie żeby moją przeserwisować, chociaż mam stary czynnik i mrozi super. Wiele osób już mi radziło żeby tego nie dotykać póki działa.

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Powiedz mi czy klimę masz przerobioną na nowy czynnik czy pozyskałeś skądś stary? Kusi mnie żeby moją przeserwisować, chociaż mam stary czynnik i mrozi super. Wiele osób już mi radziło żeby tego nie dotykać póki działa.
    Kuba, jeśli zabierzesz się za ten temat kompleksowo to na pewno nic się nie stanie. Z drugiej strony pytanie czy jest sens ruszać coś co jest sprawne i nie wymaga ingerencji ;)

  9. #19
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez long750 Zobacz posta
    1,5 roku temu wymienione wszystkie płyny eksploatacyjne, nowa wiązka przewodów zapłonowych, świece, kopułki z rozdzielaczami, pompa wody,nowe tarcze przód i tył, zregenerowane zaciski hamulcowe, nowe rolki napinające pasek, wymienione pompy paliwa z filtrami, czujnik poziomu paliwa, układ wydechowy tylny, zregenerowane NIVO (Nagengast), wymienione wszystkie tuleje tylnego zawieszenia (wyjęta była cała belka).
    To co pamiętam na szybko z grubszych rzeczy. Po tej operacji chodziła gładko do marca br. Pojawiły się wycieki płynu chłodniczego. Diagnoza:dwutlenek węgla w układzie chłodniczym, twarde przewody chłodnicze po zagrzaniu silnika i nadmierne ciśnienie. Objawy prawdopodobne uszkodzonej uszczelki pod głowicą.
    Gruba sprawa. Muszę jeszcze raz sprawdzić pierwszą diagnozę, jeśli się potwierdzi, to serducho będzie ratowane. Czytałem niezłe opinie o Klinka BMW http://www.klinika-bmw.pl/. Możesz kogoś jeszcze polecić, najchętniej pasjonata który już robił taką naprawę?
    Na 99% podczas zdejmowania ukłau wydechowego doszło do urwania śrub głowicy jeżeli tak będą urwane przednie szpilki co oznacza że można było uniknąć problemu jak w moim przypadku jeżeli uszczelka lub tylne śruby to nie miałeś wpływu na awarie .W V12 w wiekszości przypadków osób które zdejmowały głowice i tak były przedmuchy miedzy cylindrami także wsześniej czy później interwencnja była potrzebna

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    kruger mówisz chyba, o kolektorach wydechowych. Nie widzę związku ze zdejmowaniem wydechu I śrubami głowicy.

    W M70 kolektory są małe I zdejmuje się całość z głowicami I odkręca na zewnątrz. Nie ma potrzeby ich zdejmowania nigdy, poza zdejmowaniem głowic, bo ich uszczelki są szczelne, a kolektory nie pękają.

    Natomiast rozbierałem 5 sztuk M70 z różnymi przebiegami I uszczelki głowic były jak nowe. Wszystkie silniki słyszałem wcześniej jak pracowały I było ok. Trochę mnie zaskoczyłeś tymi przedmuchami.

    Chyba, że te 2mm większego cylindra w M73 robi aż taka różnicę...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 14-04-2017 o 14:35
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. BMW E12 poszukiwane Małopolska/Śląsk/Podkarpacie - wynajem
    Przez jpj w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2017, 18:49
  2. [E38] W poszukiwaniach 750iL DeeJot Wita
    Przez DeeJot w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 18:15
  3. Małopolska- noworocznie ! 17 01.2010 NOWE FOTKI
    Przez AngelAgnes w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •