Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Proszę o doradzenie poprawnych kroków w zabezpieczeniu auta po piaskowaniu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów

    Post Proszę o doradzenie poprawnych kroków w zabezpieczeniu auta po piaskowaniu

    Więc tak będzie to pierwsze moje tak stare auto jakim jest Audi 80 B2 79.r i będę je piaskował głównie nadkola i podwozie miejscami nadwozie jest ok bo maski,drzwi,klapa jest wszystko drugie od innych dawców .I teraz tak chciałem robić tak na gołą blachę po piaskowaniu najpierw dać tak
    1.Reaktywny
    2.Od dzielić to akrylowym
    3.Epoksyd
    Czy można najpierw na gołą blachę dać corine a temu pytam bo jeden gościu z innego forum przy E23 dawał najpierw corine a potem epoksyd chyba jeśli się mylę ale czerwony kolor to nic innego nie ma jak pogadać z nim bo od 2016 maj nic nie aktualizował w temacie E23 .Też mi chodzi oto żeby po piaskowaniu zabezpieczyć na razie żeby nalot rude się nie robił bo w niektórych miejscach będzie jeszcze wycinane i spawane .

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Lord58 Zobacz posta
    Więc tak będzie to pierwsze moje tak stare auto jakim jest Audi 80 B2 79.r i będę je piaskował głównie nadkola i podwozie miejscami nadwozie jest ok bo maski,drzwi,klapa jest wszystko drugie od innych dawców .I teraz tak chciałem robić tak na gołą blachę po piaskowaniu najpierw dać tak
    1.Reaktywny
    2.Od dzielić to akrylowym
    3.Epoksyd
    Czy można najpierw na gołą blachę dać corine a temu pytam bo jeden gościu z innego forum przy E23 dawał najpierw corine a potem epoksyd chyba jeśli się mylę ale czerwony kolor to nic innego nie ma jak pogadać z nim bo od 2016 maj nic nie aktualizował w temacie E23 .Też mi chodzi oto żeby po piaskowaniu zabezpieczyć na razie żeby nalot rude się nie robił bo w niektórych miejscach będzie jeszcze wycinane i spawane .
    Epoxyd bez pośrenio na piaskowaną stal tak malowałem maszymy kamieniarskie pracujące w trudnych warunkach mija 5 lat i świetnie się sprawuje powłoka piaskowanie Epoksyd akryl epoxyd swietnie kryje i jest bardzo twardy .podkłady reaktywne nie zabardzo można kryć epo i pewnie dlatego chces dać między to podkład akrylowy .Mam lakiernika który zajmuje się renowacją klasyków i on po piaskowaniu też pierwsze maluje epoxydem

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Więc się nie pierdzielić i robić tak jak nadwoziu czyli epoksyd tak jak robiłem z poprzednimi autami to szczerze mówiąc pytanie mojego szwagra a nie ode mnie bo już głowa go boli ile pudzie epoksydu bo na moje E36 poszło 3 puszki a nic specjalnego nie robiłem .A są jeszcze jakieś dobre firmy robiące epoksyd oprócz novola i wrutha ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Lord58 Zobacz posta
    Więc się nie pierdzielić i robić tak jak nadwoziu czyli epoksyd tak jak robiłem z poprzednimi autami to szczerze mówiąc pytanie mojego szwagra a nie ode mnie bo już głowa go boli ile pudzie epoksydu bo na moje E36 poszło 3 puszki a nic specjalnego nie robiłem .A są jeszcze jakieś dobre firmy robiące epoksyd oprócz novola i wrutha ?
    Dupont tylko szwagra gława jesze bardziej rozboli

    https://www.klakiernik.pl/mobile/pl/p/Podklad-epoksydowy-DuPont-P7-3,5-L/603
    Ogulnie jest z czego wybierać


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Według mnie cena do ilości preparatu poprawna a o ból jego głowy to mi chodzi bardziej że nie żałuje kasy tylko że wyjeżdża do przodu najpierw trzeba ją do góry podnieść na podstawki duże zdjąć wózek i ojciec musi odbudować lewą podłużnice oczywiście nie cało a potem obudować dół progów wewnętrznych a potem można myśleć o epoksydach i próbie odczytaniu kodu koloru Audi bo jest prawie nieczytelny a nie teraz .Bo jest teraz czerwona a oryginalnie była srebrna z dodatkiem złotego .

Podobne wątki

  1. e38 740 proszę o ocenę tego auta (od roku na allegro)
    Przez Zajefajny w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 00:47
  2. Proszę o ocenę auta. 528i
    Przez hollywood w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 11:00
  3. Proszę o opienie tego auta e32 735
    Przez stoker23 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 20:29
  4. proszę o opinie dotyczące tego auta
    Przez musik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •