Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Kupno 730d

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    No to zaczynam. Ceny podaję z pamięci, więc sam sobie sprawdź. 2006r., 257.000km sprawdzone. Po zakupie i w przeciągu 37.000km wymieniłem:
    - uszczelki kolektora: 120zł
    - termostat silnika, bo temperatura nie chciała przekroczyć 74'C: 160zł
    - termostat EGR przy okazji powyższego: 90zł
    - płyn chłodniczy: 85zł
    - dwa wahacze banany chińskie: 400zł, rozwaliły się po 4000km - mam za swoją oszczędność
    - dwa banany Meyle: 800zł
    - wywaliłem klapki kolektora ssącego: 80zł za korki
    - spalone 6 świecy (przy zakupie): 300zł
    - spalony sterownik świec (przy zakupie): 300zł
    - tylne łożysko wyło: kupiłem zamiennik przez który mi tempomat szarpał: 110zł
    - łożysko użwane na próbę: 100zł (szarpanie tempomatu ustało)
    - przednie klocki Deckermann: 90zł
    - uszczelniacz wału od strony skrzyni: 160zł
    - podpora wału Febi (wibrowało): 220zł
    - łącznik elastyczny Meyle do zestawu z podporą: 300zł
    - uszczelka miski olejowej: 85zł
    - nowe tarcze Zimmermann przód i tył: 1300zł
    - przednie się pogięły, więc kupiłem teraz Textar: 230zł
    - przednie oba łożyska, w razie jakby to od nich Zimmermann się pogiął: 620zł
    - przednie klocki Zimmermann: 160zł
    - wymiana oleju skrzyni biegów z nową miską: ok. 800zł
    - wymiana oleju w moście na Motul Gear 300LS: 130zł
    - każdorazowa wymiana oleju z filtrem powietrza i oleju na Motul 5W40 co 15.000km: ok. 400zł
    - wymiana odmy (po zakupie): 160zł
    - montaż zewnętrznego separatora oleju: ok. 300zł

    Nie wdając się w szczegóły, doprowadzenie auta po zaniedbaniach poprzednika i inne pierdoły, jak zakup opon, jakieś tam wyważania kół, ustawianie geometrii, dezynfekcję klimy itd. itp. przez 22 miesiące jakie posiadam auto, wydałem ciut ponad 10.000zł; przy czym mam większość rzeczy porobionych/nowych: kompletne hamulce, opony, świece/sterownik, łożyska, tarcze... Średnio więc ok. 450zł/msc. Wszystko naprawiałem sam, więc drugie tyle policz mniej więcej za robotę (jedne rzeczy tanie w części, ale drogie w robocie, więc licz globalnie za wszystko, co zrobiłem).

    Z łańcuchem nie robiłem nic i nie mam zamiaru ulegać popłochowi na podstawie dwóch przypadków. Turbo, DPF, wtryski - wszytko jak dotąd OK.

    Jak kupisz diesla i nie masz przyjemności w problemach, to radzę zalewać dobry olej niskopopiołowy (żaden hydrockrack!). Szczegóły znajdziesz w odpowiednim temacie na forum (w skrócie: żaden Castrol, Mobil1, czy oryginał; jak już, to Liqui Moly, Motul, Valvoline, Millers). Do tego z własnego doświadczenia polecam Ci tankować paliwo premium. Ja jeżdżę na bardzo krótkich odcinkach i nie miałem żadnych problemów z DPF, który jest od fabryki.

    Rady do zakupów:
    - najważniejsze: kupujesz 7er - omijaj golasy! Olejus zrobił ładną prezentację z wyposażenia. Znajdziesz temat na początku forum.
    - koniecznie z kompem: soft DIS lub lepiej ISTA
    - sprawdzić korekcję wtrysków powyższymi programami na zimnym silniku; omijać/bić cenę, jak jest powyżej 1,0 w którąkolwiek stronę
    - turbo sprawdzić można ISTĄ, nie wiem, czy DIS też
    - zawieszenie pneumatyczne jak najbardziej wskazane (jest bardzo wytrzymałe, więc bez obaw)
    - omijać auta, które mają choinkę na zegarach
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 29-03-2017 o 17:52

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Oświęcim
    To co w wsadziłeś to części eksploatacyjne. Samochód ma swoje lata wiec to normalne.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    HTN dzięki wielkie, jak patrzę na ceny części to faktycznie nie wygląda to aż tak drogo .Teraz sprzedałam e38 4.4 z 2001r to cenowo jeżeli chodzi o części to praktycznie to samo , jedyne co mnie trochę przeraża to to że nie mialem nigdy diesla i będę musiał zgłębić temat sprawdzenia wtrysków /turbo itd. Popatrzę też faktycznie na temat wyposażenia e65.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Oświęcim
    Chcesz kupić dobrego to sprzedam Ci mojego

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja się też obawiałem. Dużo czytałem tego szmelcu w internecie jaki to diesel nie jest zły i że 3,0 diesel na auto 2 tony to katastrofa. Przypadkiem trafiło mi się auto z tym silnikiem i stwierdziłem, że sprawdzę go osobiście. Tego samego dnia najpierw jechałem 750Li, następnie 730Ld i byłem miło zaskoczony jak 3 litry diesla sobie radzi z masą auta. Dlatego też między innymi się zdecydowałem.

    Sprawdziłem też wcześniej i ile kosztują te najbardziej popularne usterki, jak turbo, DPF, wtryski, czy pompa wysokiego ciśnienia. Wszystko jest w akceptowanych cenach (max. 2000zł/każda), więc nie ma co się martwić. Oszczędność na paliwie zwraca ten koszt spokojnie w rok przy zaledwie 15.000km. Ja dużo czasu jestem w Niemczech, a tutaj cena diesla premium jest ok. 15 centów niższa od benzyny Pb95, co jeszcze bardziej przyspiesza zwrot. Jak na razie dwa lata mam spokój i to jeżdżę naprawdę bardzo dużo w mieście na krótkich odcinkach.

    Jedno niestety daje o sobie znać - hałas w kabinie. Może nie tyle na trasie, czy przy szybszej jeździe, co przy postoju na światłach, czy przy jeździe prędkościami w terenie zabudowanym.

    Silnik zajmuje też mniej miejsca, niż V8, więc znacznie łatwiej dobrać się do niego; np. do wyciągnięcia skrzyni nie trzeba opuszczać motoru, żeby dostać się do tylnych śrub.

    Reasumując - albo mam sporo szczęścia albo diesel nie taki zły, jak go piszą.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 30-03-2017 o 17:31

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    xxxxxxxxxxxxx none

    Ja Wam powiem tak......co by nie było będzie fajne byle było godnie uszanowane i zadbane. Jak kupisz zaniedbany,zapuszczony egzemplarz ,to czy to będzie Diesel czy benzyna to dla portfela ruina . Ja osobiście (to moje prywatne zdanie) wolałbym 3.0d niż nieszczęsny V8 N62. Dla mnie ten silnik to porażka .

    Do @Cyberix Coś dziwne ,że się chcesz pozbyć auta które rzekomo jest super-hiper a masz go az 4 miesiące.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 02-04-2017 o 13:17

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Racja najważniejsze aby dobrze kupić czyli w miare zadbany egzemplarz co na pewno nie będzie prostym wyzwaniem. Już ostatnim razem miałem kupić e65 ale ostatecznie znowu kupiłem e38 teraz juz w końcu chce kupic e65 no i wybór padł na 3.0d Na pewno na początek kupię termostaty i profilaktycznie je wymienie. Powiedźcie mi jedno jeżeli np z wtryskami będzie coś już nie tak to czy w inpie będą błędy czy trzeba to w jakiś inny sposób sprawdzić?

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Nie będzie błędów ani w INPA ani w ISTA. W ISTA możesz sprawdzić, czy korekcje są ok. Raczej nic więcej zrobić się nie da. No i najważniejszy tips od Zbicha - sprawdzić na zimnym silniku. Na ciepłym wskazania nie są poprawne. M.in. dlatego, że korekcje na zimnym są rozjechane, to diesel pracuje trochę głośniej, a jak się rozgrzeje, to się wycisza.

    Wadliwe wtryski najczęściej dają o sobie znać na zimnym silniku. Stąd poproś sprzedającego, żeby siknik był całkowicie zimny. Jak siknik po odpaleniu będzie przebierał, to znaczy, że coś jest nie bardzo. Nawet jak się rozgrzeje i zacznie już normalniepracować, to nic nie zmienia. Nie daj sobie wcisnąć, że to na zimnym i że to np. przez usunięte klapki.

    Co do termostatów, to najpierw zobacz w menu ukrytym, czy trzeba je wymieniać. Szkoda wydawać kasy, a sprawdza się to bardzo łatwo.

    Z mojego doświadczenia i z S i z 7er niestety trzeba iść na jakieś kompromisy, bo bardzo dobrze utrzymany egzemplarz raczej jest sprzedawany albo na forum albo po znajomych. Te w komisach w najlepszym stanie najczęściej nie są. Ja szukałem S lub 7er i skończyło się na tym, że musiałem i tak sporo porobić. Grunt, żeby tam jakiegoś dużego bubla nie było.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 01-04-2017 o 09:57

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Ok a jaka jest prawidłowa temp.w tych silnikach?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Dla diesla 88'C to otwarcie termostatu. Grzać się może do 94 stopni według moich obserwacji.

    Przeważnie problem leży w tym, że nie chce osiągnąć tej temperatury. Osiąga 74'C i trzeba mocniej butować, żeby bardziej się zagrzał.

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. kupno 730D
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-04-2018, 06:49
  2. E65 kupno
    Przez Dzikibambosh w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-11-2016, 23:21
  3. [E65] Kupno 730d, prośba o ocene i sprawdzenie wybranych egzemplarzy
    Przez jacek04 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 15:50
  4. Kupno E38 Co i jak?
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 15:43
  5. kupno e38
    Przez maculicauda w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 17:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •