Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: 730D 231km Odma

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze

    Post 730D 231km Odma

    Witam problem dotyczy odmy/separatora oleju ,Dolot mam zaolejony cały turbo nowe delkatnie się poci ,auto nie kopci a oleju ubywa mega dużo,.Nie mam już siły dolewać cały czas proszę o rade jaki konkretnie kupić separator czy oryginalny czy zamiennik ewentualnie proszę o konkret z numerem części .Wiem że temat był wałkowany sto razy ale naczytałem się tyle że się pogubiłem już...

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    HTN opisywał na forum ten problem i zakładał nawet zewnętrzny "oil catch can", jednak jeśli nie chcesz iść w daleko idące przeróbki to zamień na początek plastikowy wkład separatora, który występował w wersjach po liftingu, na niebieski filterek. Dużo skuteczniej wyłapuje olej, jednak trzeba go zmieniać co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Dostępne są zamienniki w bardzo małej cenie (okolice 30 zł).

    Mi też kiedyś pociła się turbina i oprócz modyfikacji separatora w postaci wyżej wymienionego rozwiązania, mechanik zmienił mi jakieś podkładki przy wężach od turbiny- od tej pory jest sucho.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    A ten niebieski niebieski filterek ? Co jest od przed lifta?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Z przedlifta jest niebieski filterek. Obudowa odmy jest ta sama, wymieniasz środek na filterek i ot cała modyfikacja.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    I pomaga skutecznie ?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    lukasz740 już streścił temat, więc tylko potwierdzę.

    Filterek filcowy wiele nie dał w moim przypadku. Fakt, że był cały z oleju, jak go wyciągałem, ale dalej miałem wyciek przy wejściu do turbiny, więc jego skuteczność była taka sobie.

    Problem w tym, że w naszych 231-konnych wersjach wkładu separatora fabrycznie nie ma. Możesz kupić albo plastik albo filcowy wkład. Oba pasują. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zewnętrzny separator oleju, ale trzeba bardzo zwrócić uwagę na jego montaż, żeby olej spływał do niego (nisko umieszczony) - przeciwdziałasz w ten sposób efektowi cofania się oleju, który zimą może zamarznąć, a wtedy nadmiar ciśnienia wypchnie którąś uszczelkę. Bardzo ważne są też sztywne niezałamujące się przewody. Tutaj znajdziesz szczegóły: http://7er.pl/showthread.php/43900-Oil-catch-can

    Próbowałem również wypuszczać gazy ze skrzyni korbowej do atmosfery. Nie polecam. Smród wokoło auta okrutny.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 27-03-2017 o 21:58

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Fajnie ze sb poradziles,ja.nie jestem.taki mechanikowaty tylko ja.oddaje auto do mechanika i ma.byc zrobione takze nie wiem co mam.zrobic, czyli jedynym rozwiazanie jest zrobic oil cant ? Wymiana separatora nic nie daje i olej musi brac?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Oleju nie musi brać i według mnie skutecznym rozwiązaniem jest włożenie tego niebieskiego wkładu filtrującego i wymiana go co 1- 2 wymiany oleju. Ponadto warto zmienić uszczelnienia węża (węży?) olejowego, znajdującego się między blokiem i turbosprężarką. Tam są chyba miedziane podkładki. Dzwoniłem przed chwilą do mojego mechanika i tak mi to wytłumaczył. U mnie od tego czasu jest sucho.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Spróbuj najpierw tak, jak lukasz740 pisze - kup filterek filcowy i sprawdź, czy u Ciebie zadziała.

    Uszczelnienie zasilania olejem, to nie taka prosta sprawa. Jak tak nie cieknie, to nie ma co tego ruszać. Nie ma to jednak żadnego związku z odmą. Prędzej wymienić trzeba uszczelkę przy samej turbosprężarce - nr części 13 71 7 782 090. Zobacz sobie na schematach co to jest.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Czegos nie rozumiem , mam kupic separator z 7 e65 218km separator oleju? Czy filterek filcowy i porzeźbić w tym starym?

Podobne wątki

  1. [silnik] e66 730d 231km
    Przez miglanc153 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 09:56
  2. [silnik] Odma
    Przez robert788 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2016, 08:22
  3. odma 730d
    Przez Arek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •