Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Przepustnica ?

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Teoretycznie jest to nierozbieralne, ale w praktyce jak odegniesz ten pasek blachy, to plastikową pokrywkę da się zdjąć
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja u siebie przepustnicę czyściłem normalnie rozpuszczalnikiem, ale w taki sposób ją trzymałem, żeby nic nie poleciało tam, gdzie jest wyjście z wałeczka do elektroniki. Do dzisiaj śmiga bez problemu, a robiłem to jakoś rok temu.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Teoretycznie jest to nierozbieralne, ale w praktyce jak odegniesz ten pasek blachy, to plastikową pokrywkę da się zdjąć
    Czego sie tam mogę spodziewać pod tą pokrywką plastikową ? Tylko to tam wyfukać czy coś nasmarować ? Mam ten preparat z LM do czyszczenia przepływek. To czysty izopropylan. Myślę ,że do elektroniki będzie ok. Są tam jakieś trybka które się mogą przycinać ? Co w niej jest newralgicznym miejscem na które zwrócić szczególną uwagę?
    Patryku ,jak zrobić adaptację poprawnie po tej operacji ?
    Chcę to robić w sobotę i nie ma poprawki bo w poniedziałek musi być na chodzie więc stąd moja ilość pytań :)
    @HTN ja kupiłem benzynkę ekstrakcyjną,będzie bezpieczniejsza niż rozpuszczalnik
    Pozdrawiam
    Edit Coś jeszcze opowiem co jest dla mnie dziwne a jednak ma miejsce
    W tej przepustnicy czy w jej bliskiej okolicy coś robi takie PUFFF po 4-5 sekundach po zgaszeniu auta. Podobno to poprawne w silnikach M54. Jednak jak bym przyjechał autkiem ,zgasił silnik i zaraz szybko ponownie go znów chciał odpalić zanim zrobi to Pufff ,to nie chce zapalić... tzn : zapali ale trzeba dodać gazu pedałem, bo bez dodania gazu nie odpali a właściwie to odpala tylko momentalnie gaśnie.
    Nie wiem czy to są poprawne zachowania przepustnicy czy tez może silniczka krokowego bo mam wrażenie ,ze w tej sytuacji tak jak by się zamkną krokowy i nie chciał otworzyć jakby gdzieś nie odpuścił jakiś zawór .
    Macie jakąś wiedzę na taki temat ?
    Ostatnio edytowane przez miro ; 24-03-2017 o 11:42

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Ja moduł komfortu wart 1000zl używka w Merolu umyłem płytkę scalaka pastą do zebów, później dopiero benzyna wszystko i w domciu do wyschniecia. Oczywiście odpięty od napiecia. Wcześniej światła mi szalały, gasły zapalały się, migacze chodziły raz szybciej raz wolniej. Płytka była cała zaśniedziała. Moduł był pod fotelem pasażera a przyczyną był zapchany przewód szyberdachu

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jutro się za to biorę :)

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Razem z przepustnicą, warto wyczyścić regulator biegu jałowego, który jest nad przepustnicą(mylnie nazywany silnikiem krokowym)

    Samej przepustnicy tego typu nie rozbierałem, więc nie jestem wstanie powiedzieć jak to wygląda.
    Najczęściej jest w środku ścieżka oporowa i poruszają się po niej takie "włoski". Warto przyjrzeć się jak te włoski wyglądają(czy w ogóle one są).
    Ja te elementy czyszczę patyczkiem do uszu i izopropanolem. Następnie używam środka do regeneracji potencjometrów węglowych(da się kupić w sklepach elektronicznych).


    Co do kasowania adaptacji za pomocą INPA:
    Włączasz zapłon(silnik wyłączony) i łączysz się z silnikiem
    Po połączeniu z silnikiem klikasz F4, przechodząc do błędów.
    W tym momencie pod klawiszem F7 masz kasowanie adaptacji.
    Po kliknięciu F7 będziesz mieć kilka opcji do wyboru. Jedna z ostatnich opcji to kasowanie wszystkich adaptacji.
    Jeśli takowej opcji nie ma, to kasujesz wszystkie po kolei.

    Jeśli po skasowaniu adaptacji pojawi się kontrolka trakcji to wyciągasz kluczyk i czekasz, aż zgaśnie podświetlenie klawisza start-stop lub zgaśnie klawisz blokady tylnych szyb na drzwiach kierowcy.

    Jeśli nie pojawi się wspomniana kontrolka, to wyciągasz kluczyk, czekasz 30s.

    Następnie włączasz zapłon(druga pozycja, a więc wkładasz kluczyk, następnie naciskasz start-stop, bez dotykania hamulca). Czekasz 10-15s i możesz zapalić
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 24-03-2017 o 21:14
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dziękuję Ci bardzo. Muszę to przeczytać ze 100 razy aby zapamiętać a przynajmniej się nie pomylić :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jeszcze dwa pytania. Czy jest wymagana do przeprowadzenia adaptacji jakaś określona temperatura silnika tak jak w Audi ?
    Czy kontrolka trakcji jezeli się nie pokaże to nie będzie to znaczyło ,że adaptacje nie zostały usunięte ?
    W mojej bumie jest Steuergeraet MS45

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No i wyczyszczone a było co czyścić. Krokowy zawalony jakąś czarną ,czternastoletnią sadzą a na przepustnicy jakiś twardy brązowy osad. Przy okazji udrożniłem rurkę w bagnecie z ujścia od odmy i wymieniłem wąż z ów separatora oleju. Inżynier BMW który wymyślił ten patent w tej rurce bagnetu powinien zawisnąć za jaja.
    Adaptacji nie robiłem bo już późno i nie mam już werwy na to ,ale silnik ładnie odpalił ,nie faluje i trzyma obroty równiutko w przedziale 740-750 rpm. Błędów zero było i zero jest.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Po czyszczeniu troszkę ładniejsza :)
    [IMG][/IMG]

    EDIT
    Adaptację zrobiłem dziś INPA
    Czy to są poprawne wartości po adaptacji ??? Może nie o takie screeny chodzi ? Pokażę inne ...ale co ?
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez miro ; 26-03-2017 o 17:57

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    miro jak tam? Objawy ustały po czyszczeniu, czy fura dalej świruje?

Podobne wątki

  1. [silnik] Przepustnica - porzebna
    Przez bladyatl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 19:31
  2. [pozostale] Przepustnica
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 21:48
  3. zacina się gaz/przepustnica
    Przez dawid740iA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •