Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zakup bmw e66 750

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    7
    BMW
    bmw 7 e38
    Skąd
    Gliwice

    Post Zakup bmw e66 750

    Hejka wszystkim chce kupic i przymierzam sie do zakupu e66 750 , jesli moge was prosić o jakies info odnosnie tego modelu w senisie na co zwrócić uwage przy zakupie itd itp . z góry dzieki za wszelkie info pozdrawiam.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Użyj funkcji szukaj... Było setki razy, bez sensu pisać kolejną powieść

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    7
    BMW
    bmw 7 e38
    Skąd
    Gliwice
    spox bez spiny umiem czytać

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Dzuda nie ma nic złego na myśli, po prostu jest kilka ważnych punktów, które koniecznie trzeba sprawdzić, a ich opis może sporo zająć, bo jest dosyć dobrze rozwalony. Ogólnie jak tylko widać oszczędności lub tanie zamienniki na rachunkach, to znak, że trzeba szukać dalej i uwierz mi, że nie jestem z tych, co zalecają tylko ASO i oryginały, ale sam na sobie się przekonałem, że oszczędności szybko wychodzą bokiem i trzeba płacić w końcu za dobry zamiennik. Sporo ludzi na tym forum trafiło na ulepy i później psioczyło. Musisz też się zastanowić, czy sam dźwigniesz finansowo ten samochód, bo dla przykładu komplet tarcz z klockami to koszt ok. 1500zł, wahacze przód banany - ok. 800zł, poprzeczne chyba z 600zł, amorek przedni 3800zł, tylny 3000zł w zamienniku (mówię o jedynym słusznym, czyli pneumatycznym, które jest mega wytrzymałe według mnie), wymiana oleju w skrzyni to przynajmniej 600zł (musi być cała nowa miska). Nie są to jakieś przerażające koszty, ale wielu nie zdaje sobie z nich sprawy.

    Z 750i streszczę Ci, że m. in. są problemy z tzw. "rurką" (szczegóły znajdziesz w początkowych przeklejonych tematach), uszczelniacze zaworowe, wypadające zapłony, przepalające się cewki, problemy z wibracjami i nie zawsze są one od tarcz, napędami DVD od navi, stukające malgownice, które dosyć trudno wyciągnąć... Wszystko, a przynajmniej prawie wszystko jest rozwalone na forum.

    Zdecydowanie polecam (a wręcz przestrzegam) - jak jedziesz kupić, to koniecznie z kompem. BMW to nie VW, że świeci choinką na zegarach jak tylko coś się nie zgadza.

    Rzekome takie straszne problemy z elektroniką, których sam się nasłuchałem przed zakupem samochodu, osobiście wsadzam między bajki. U mnie od prawie 2 lat mam zero problemów z elektroniką. Przydarzył mi się za to bardzo zabawna historia - odpadła mi wskazówka prędkościomierza :).

    Na koniec, żebyś się nie przeraził... Nie myśl, że jak kupisz Lexusa LS, Pheatona, A8, czy S W221, to będzie lepiej. Ja zawsze mówię "jak auto uchodzi za bezawaryjne, to znaczy, że albo gówno o nim wiadomo albo opinia o nim wynika z grupowego kompleksu właścicieli".

    Jak będziesz szukał, to nie kup golasa. W tym pomoże Ci ten post: PORADY PRZY ZAKUPIE e65

    Polecam Ci też temat: CZY KUPILIBYŚCIE JESZCZE RAZ e65
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 16-03-2017 o 17:36

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    7
    BMW
    bmw 7 e38
    Skąd
    Gliwice
    Dzieki bardzo za informacje auto jest bardzo dobrze wyposażone i dlatego szukam info jak je ewentualnie sprawdzić żeby było ok

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    7
    BMW
    bmw 7 e38
    Skąd
    Gliwice
    Padło na 760 polifcie jade po niedzilei jak sie uda to bedzie :) moje kochanie

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ło, no to gratuluję. Sam się czasami motam, żeby właśnie takie 760Li sobie podmienić, ale ciężko z odpowiednim egzemplarzem. Był jeden, ale dmuchnęli mi go sprzed nosa. Większość jak nie biedna, to sporo za droga.

    Pochwal się jakbyś kupił.

    Zwróć uwagę przy zakupie, czy pompy wysokiego ciśnienia nie hałasują. Są piekielnie drogie - coś koło 10.000zł/szt. Wiem, że wymieniają w nich membrankę, ale nie jestem pewny, czy to ta przypadłość tak zasłynęła dla tego modelu. Nie ma za to chyba przypadłości z tą cholerną rurką, co trzeba później podcinać i zakładać teleskopową, bo jest równie skutecznie, a szybciej.

    Z 760i widziałem też na necie kilka problemów z cieknącą pompą wody. Reszta to standard dla e65.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-03-2017 o 19:50

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    7
    BMW
    bmw 7 e38
    Skąd
    Gliwice
    Hejka auto kupione ale troche inny silnik bo v12 mi sprzedali i kupiłem 4.5 il , jest cudna na full opcji jest piekna :) pozdrawiam jechałem 470 km i nawet tego nie odczułem zajebiste auto panowie polecam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cool, witamy wśród posiadaczy ;). Pochwal się wrażeniami za kilka tygodni, jak ochłoniesz.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    7
    BMW
    bmw 7 e38
    Skąd
    Gliwice
    Auto zajebiste teraz w tym tygodniu jade zrobic oleje filtry jest pare zeczy do zrobienia wiadomo ale to drobnostki mam magika to opanuje wrazenia z jazdy bajka nie do porównania z innymi autami acz kolwiek jeżdze tylko bmw :) 240 km/h to jest moment , ale ja smigam spokojnie komfort auto płynie połyka sie nim kilometry pozdrawiam wszystkich posiadaczy 7

Podobne wątki

  1. Zakup e38 !
    Przez DeJot4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 22:13
  2. Zakup e38 2.8i
    Przez harry22 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:58
  3. Zakup BMW e38
    Przez Kuki w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:33
  4. Zakup BMW E38
    Przez Rezor-151 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 23:31
  5. Zakup 7
    Przez IROr w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 01:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •