Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Klamka comfort access

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Skąd
    Kozienice

    Klamka comfort access

    Dzień dobry,

    Potrzebuję, schemat, informacje za co są odpowiedzialne poszczególne przewody (czerwony, brązowy, biały, żółty) , te które wychodzą z uchwytu klamki jak się ją rozmontuje.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Jeżeli chcesz ja leczyć to odpuść. Temat przerabiałem milion razy.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Skąd
    Kozienice
    Tzn? To nie wygląda jakoś mega skomplikowanie, urwanie kabelki do zlutowania i tyle. Tak mi się wydaje... Ale jeżeli mógłbyś mi zaoszczędzić gimnastyk z tym tematem to bardzo by mi na tym zależało. Może kontakt tel?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    Ja mialem przerwany jeden, chyba czerwony. Klamka nie otwierala i nie zamykala drzwi. Po zlutowaniu dziala tylko zamykanie.
    Nie chce Ci mowic jak to zrobic bo ja uszkodzilem swoja przy wybijaniu sworznia mlotkiem;) Niestety sie nie dorobilem jeszcze imadla.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Skąd
    Kozienice
    Ja mialem przerwany jeden, chyba czerwony. Klamka nie otwierala i nie zamykala drzwi. Po zlutowaniu dziala tylko zamykanie.
    Nie chce Ci mowic jak to zrobic bo ja uszkodzilem swoja przy wybijaniu sworznia mlotkiem;) Niestety sie nie dorobilem jeszcze imadla.
    Mam dokładnie to samo, też urwałem kawałek przy wybijaniu pina, pęknięty był czerwony. Zlutowałem, wszystko działa oprócz comfort access czyli nie otwiera po złapaniu za klamkę. O co chodzi???

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Ta guma która siedzi w środku uchwytu poprostu dostaje wilgoci. Jak ja wyciagniesz to widać mikrodziurki którymi dostaje się wilgoć.

    Jedyna skuteczna metoda na wilgośc jest zabezpieczenie tego odlewu silikonem ale tylko wtedy kiedy ta klamka jeszcze działa.

    Jeżeli kabelki są przerwane i po zlutowaniu nie działa nic to niestety wynika z tego że przez kable do elektroniki zalanej tą gumą tez dostała się woda!.

    Kupienie sprawnej klamki graniczy z cudem! mogę wam podesłać połamane ramiaki:)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Skąd
    Kozienice
    OK, rozumiem, u mnie może jeszcze szansa jest, ale dziwne to o tyle, że jak wszystko zlutowałem, to jak klamka jest na miejscu czyli zamontowana w drzwiach to nie działa (odryglowuje po pociągnięciu), a jak na zewnątrz z podpiętymi kabelkami to działa.
    I jeszcze dwa pytani czy można rozebrać tą część która ułożona jest w chycie do której wchodzą kabelki aby usunąć wilgoć. i druga sprawa czy można przełożyć klamkę np z lewego tyłu lub tylko ten element, żeby działał przód?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Skąd
    Kozienice
    Hej,

    Zapytam jeszcze raz, bo w sobotę mam zamiar jeszcze z tym zawalczyć. Na pierwszy rzut oka chwyt klamki z lewych tylnych jest taki sam, czy jak go zamienię z drzwiami kierowcy to będzie działać?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    A jak CAS przestaje dzialac w jednej z klamek samoczynnie bez uszkodzenia kabli to co robic, jest mozliwosc naprawy? Inpa daje błędy: A0B7 , A0A7 , A097.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez soeren Zobacz posta
    Hej,

    Zapytam jeszcze raz, bo w sobotę mam zamiar jeszcze z tym zawalczyć. Na pierwszy rzut oka chwyt klamki z lewych tylnych jest taki sam, czy jak go zamienię z drzwiami kierowcy to będzie działać?
    Spokojnie możesz przełożyć tył na przód. Sama wymiany uchwytów wchodzi w grę. Musisz przygotować zestaw torx i zestaw wybijaków + młoteczek .

    Wszystko ogarniesz na stle lub w imadle jak ci lepiej

Podobne wątki

  1. [elektronika] comfort access (key less go)
    Przez andyp w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-01-2019, 13:05
  2. Padające klamki z comfort access
    Przez zen w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-07-2016, 23:27
  3. [elektronika] problem z comfort accessem
    Przez czarny745d w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 13:45
  4. [elektryka] COMFORT ACCESS - doposażenie/ dołożenie - jak??
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 21:43
  5. [elektronika] comfort access
    Przez paulo79 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •